Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 346, komentářů celkem: 420395, adminů: 60, uživatelů: 5209  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 285 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

oko
Willy
LD
brusle7
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114715556
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Antikrist a antikristové
Vloženo Úterý, 09. květen 2023 @ 13:06:15 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

2P 1:12 Proto vám hodlám tyto věci stále připomínat, ačkoliv o nich víte a jste utvrzeni v přítomné pravdě.

1J 2:18-21, 26-29 Dítky, je poslední hodina; a jak jste slyšeli, že přichází Antikrist, tak se nyní již objevilo mnoho antikristů; podle toho poznáváme, že je poslední hodina. Vyšli z nás, ale nebyli z nás. Kdyby byli z nás, zůstali by s námi. Ale to se stalo, aby vyšlo najevo, že nejsou všichni z nás. Vy však máte pomazání od toho Svatého a víte to všichni. Nenapsal jsem vám proto, že neznáte pravdu, ale proto, že ji znáte a víte, že žádná lež není z pravdy.

Toto jsem vám napsal o těch, kteří vás svádějí. Ve vás však zůstává pomazání, které jste od Něho přijali, a nepotřebujete, aby vás někdo učil; Jeho pomazání vás učí všemu a je pravdivé a neklame; jak vás vyučilo, tak zůstávejte v Něm. Nyní tedy, dítky, zůstávejte v Něm, abychom nabyli radostné důvěry, až se zjeví, a nebyli Jím zahanbeni při Jeho příchodu. Víte-li, že je spravedlivý, vězte, že také každý, kdo činí spravedlnost, je z Něho zrozen.Nikde v Písmu nenajdete, že by se měli znovuzrození věřící v Krista měli spolčovat nebo vést dialog s anti.kristy. 
Ano, pšenice roste na poli spolu s koukolem. Plevel jsou synové toho Zlého; nepřítel, který je zasel, je Ďábel. Žeň je skonání věku a ženci jsou andělé. Jako se tedy sbírá plevel a pálí se v ohni, tak bude při skonání tohoto věku. 
Toto je osud Ďáblova semene, synů otce lži. Jsme spolu na poli, jímž je tento svět, ale jsme vedle sebe, ne ve společenství. Nejsme z tohoto světa, anti.kristové jsou z tohoto světa.
Ekumena je lidský nápad - sami katolíci to zde říkají - nápad řkc, ne Boží. Spojovat se mohou různá náboženství, už se to začíná dít a vůdčím činitelem tohoto hnutí je řkc v čele s papežem, který je za to kritizován i z vlastních řad.

Kristovci a anti.kristové se nemohou spojovat. Je to vyloučeno, není to možné. Tož tak. 

"Antikrist a antikristové " | Přihlásit/Vytvořit účet | 61 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Antikrist a antikristové (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 09. květen 2023 @ 13:19:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Ekumena je lidský nápad - sami katolíci to zde říkají - nápad řkc, ne Boží."......"Ekumenismus nebo přesněji ekumenické hnutí (z řeckého oikúmené, „celek obydleného světa“) je snaha o sjednocení křesťanů. Je to hnutí za sbližování, spolupráci, případně i sjednocování zejména křesťanských církví. Začalo mezi protestantskými církvemi už v 19. století, roku 1918 se některé české protestantské církve spojily v Českobratrskou církev evangelickou, roku 1948 vznikla Světová rada církví a nový impulz dal ekumenismu Druhý vatikánský koncil (1962–1965). "...


Myšlenka ekumenismu vyšla od protestantů. Komu čest - tomu čest. Netřeba jim upírat zásluhy. když jsou pravdivé.
Římsko-katolíci se k této chvályhodné snaze připojili až daleko později.

Willy, je to pro tebe tak strašně obtížné - než něco plácneš do větru, tak si to ověřit na internetu?

(https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekumenismus).Ekumena je Božím nápadem: Je to i v Písmu:

(J 10,14)
Já jsem dobrý pastýř; znám svoje ovce a moje ovce znají mne, jako Otec zná mne a já znám Otce. A svou duši pokládám za ovce. 
Mám ještě jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést. Uslyší můj hlas a bude jedno stádo, jeden pastýřRe: Antikrist a antikristové (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 09. květen 2023 @ 17:03:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Diskutovat s někým, kdo zde zveřejní dementní článek, na základě dementního myšlení s názvem Antikrist a antikristové je urážkou všech zdejších křesťanů, pokud zde jsou. Začal to zde před pár dny rozjíždět nick Myslivec, posedlý zlý duchem a aby prorok neupadl v zapomění přižene se urážet diskutující. Je to nedůstojně trapné a je to ukázka, že tekové příspěvky sem nepatří, ale patří do soukromého domečku, kterého pracovně označuji jako "hnojárna" protože toto jsou ty diskusní články, které na GS "zrcadlo ekumeny" nepatří stejně jako psychicky narušený prorok. Nepotřebuji žádné iniciativy na vytváření kurníku pro slepice, to je problém kvarteta, a takové články je nutné ignorovat neboť pokud má někdo v náplni práce rozdělovat diskutující pak je to tento inociativní blb. Končím, toto patří prostě do koše a autor na psychiatrii. Re: Antikrist a antikristové (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 09. květen 2023 @ 19:34:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Willy. 

  Psali jsme si o tom, kdo je vzorem - Pán Ježíš. Když za ním přišli 𝚊𝚗𝚝𝚒𝚔𝚛𝚒𝚜𝚝𝚘𝚟é, Ježíš jim odpověděl na jejich problémy, co si řešili. Jinak se s nimi ale nestýkal.

  Ekumena se nás netýká, ale když jsme byli v ŘKC, byla ekuena určitě o pořádný kus lepší, než prodávání do otroctví, mučení, vraždění a pronásledování ve středověku. A co si tak ekumenu pomatuju, lidi, co jí žili, jí žili upřímně. Takže lepší, když se katolíci s evangelíky alespoň nevraždí. I když je to samozřejmě dost málo.

  ToníkRe: Antikrist a antikristové (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 10. květen 2023 @ 15:54:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady se to hemží slovy Antikrist, ale tak upřesněte tento pojem. Kdo to je? Jak se pozná  a podle čeho se pozná? První křestané v Římě považovali za Antikrista císaře Nera či některé další císaře. Podobně později se tím nazývali vůdcové, kteří ovládali masy lidí k válkám a násilí. Na takového Hitlera by to také pasovalo. Bohužel někdy by to mohli být i psychopatičtí křestanští vůdci, kteří se maskují Kristem, ale páchají zlo a vedou lidi ke smrti. Jaká je jasná definice? Vyjdeme-li z NZ tak o tom píše asi jen Jan.  
  • 1. Janův 2, 18 [www.biblenet.cz]Dítky, nastala poslední hodina; a jak jste slyšeli, že přijde antikrist, tak se nyní vyskytlo mnoho antikristů; podle toho víme, že nastala poslední hodina.
  • 1. Janův 2, 22 [www.biblenet.cz]Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna.
  • 1. Janův 4, 3 [www.biblenet.cz]každé vnuknutí, které nevede k vyznání Ježíše, z Boha není. Naopak, je to duch antikristův, o němž jste slyšeli, že přijde, a který již nyní je na světě.
  • 2. Janův 1, 7 [www.biblenet.cz]Do světa vyšlo mnoho těch, kteří vás svádějí, neboť nevyznávají, že Ježíš Kristus přišel v těle; kdo takto učí, je svůdce a antikrist.
 Re: Antikrist a antikristové (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Pátek, 12. květen 2023 @ 10:57:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč se tady věnuje tolik času Tomu, který je Božím nepřítelem, ať už je to Satan nebo Antikrist?

  Zaměřme se spíš na Boží věci, vyprávějme si o tom, jak nás vytáhl z bahna, jak nás povolal, abychom byli v jeho službách, jak nás zahrnuje svou láskou a dává nám sílu pevně stát v Jeho Slovu a v Pravdě.
  Proto se tady scházíme, abychom se vzájemně povzbuzovali a byli trpěliví v čekání, abychom se radovali z každého dne, kdy můžeme svítit kolem sebe Jeho Světlem
MagdalenaStránka vygenerována za: 0.39 sekundy