Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 54 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104225226
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Modlitba za vydatný déšť v tomto období sucha
Vloženo Neděle, 17. červen 2018 @ 22:57:26 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal karels

Sucho je forma přírodní katastrofy, která se projevuje nedostatkem srážkové vody, podzemní vody anebo jejich kombinací. Jeho důsledkem dochází k odumírání rostlinstva v zasažené oblasti a k následnému vymírání živočichů.

Pane Bože a náš nebeský Otče, Ty sám jsi dobrý a ty také sám bohatě zajišťuješ všechny naše životní potřeby, ve své milující laskavosti nám dáváš všechno to, po čem toužíme. Děkujeme Ti Bože za tvou neutuchající lásku a milosrdenství, které nám každodenně prokazuješ.

Odpusť nám ty okamžiky v našich životech, kdy jsme začali pokládat tvou dobrotivost za samozřejmost a ty okamžiky, kdy jsme Ti ani nedokázali poděkovat za tvé prokázané dobrodiní a vzdát ti čest a chválu, kterou si zasloužíš. Velice často si nevážíme všeho toho, co nám dáváš den za dnem ve svém slitování. Ty sám jsi věrný a my jsme často ti nevěrní, poskytuješ nám vše, co potřebujeme k životu.

Otče náš, přicházíme k Tobě v tuto chvíli, kdy čelíme velkému suchu v naší republice a prosíme Tě, abys seslal déšť na naší zemi, která se stala suchou a vyprahlou díky našemu špatnému hospodařením se svěřenou přírodou.

Bože, shlédni plný soucitu a slitování dolů na naší zemi a vyslyš tuto naší modlitbu. Nejsou to jen rostliny, které usychají, ale i zvířata a lidé umdlévají v České republice, kde je půda vyprahlá a suchá. Sešli nám vydatný a dlouhodobý příznivý déšť, který tak zoufale potřebujeme. Otevři svá nebeská okna a sešli svá požehnání – modlíme se za příznivé dešťové srážky, které tolik potřebujeme. A vydej tak svědectví o své veliké moci především těm, kteří v tebe nevěří, nebo mají pochybnosti o tvé dobrotě.

Vzdáváme Ti čest a chválu, která ti přináleží, Pane Bože všemohoucí.


Ve jménu Ježíše Krista Pána Našeho amen

Ty Bože, Navštěvuješ zemi, hojností ji zahrnuješ, velmi bohatou ji činíš. Boží potok je naplněn vodou, pečuješ jim o obilí, ano, máš o zemi péči: zavlažuješ brázdy, kypříš hroudy, vydatnými prškami ji činíš vláčnou, žehnáš tomu, co z ní raší. (Bible, Žalm 65,10-11)


Prosím vás, situace je katastrofální, když mi jeden člověk z Dubu nad Moravou řekl, že u nich nepršelo už dva měsíce, tak jsem mu skoro nevěřil. Ale co je zajímavé, tak dodal, že tam při tom mají velký kostel... (on si uvědomuje, že věřící lidé se mohou a mají modlit) 

Modlete se bez rozdílu vyznání za déšť, který je opravdu potřeba. Teď tady na Moravě byla řada bouřek, ale pro změnu hladiny podzemních vod a toků je potřeba víc než jenom to. Nejvíc bez vody je jižní Morava a Ústecko. 

"Modlitba za vydatný déšť v tomto období sucha" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Modlitba za vydatný déšť v tomto období sucha (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 18. červen 2018 @ 11:06:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ať papež řekne Svatým andělům...určitě mu poslouží... Urazili jste nechutnou hrou v Brně jediného Boha, nebudu se za takový lid modlit stejně jak se nemělmodlit Jeremiáš.Můj překlad do latiny (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Středa, 20. červen 2018 @ 20:06:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Domine Deus et Pater noster, Tu bonus solus es et tu quoque praestas nobis omnia abunde ad fruendum, in benignitate sua nobis das omnia, quod desiderant animae nostrae. Domine Deus, gratias agimus pro caritate aeterna et misericordia tua, quas nobis per singulos dies facis.

Dimitte nobis tempora mala in animabus nostris, cum putare coepissemus bonitatem tuam pro mediocritate et tempora mala, cum ne potuissemus gratias Tibi agere iuxta beneficia fideles et confiteri Tibi honorem et laudem, quam emeres. Non reputavimus saepe omnia, quod nobis in misericordiis tuis per singulos dies das. Tu fidelis autem Deus es et nos non credimus, Tu praestas nobis omnia abunde ad fruendum.

Pater noster, venimus nunc ad Te in tempore siccitatis in re publica nostra et oramus Te, ut pluas super terram nostram, qua terra sitiens facta est prae operante malo et custodiente peccato cum regione data.

Domine Deus misericors et miserator, respice deorsum in terram nostram et exaudi orationem nostram. Non solum herbae sunt, quae arent, sed etiam homines et iumenta in Bohemia lassescant, ubi terra sitiens et sine aqua est. Da pluviam grandem, qua desperanter desideramus. Aperi fenestras caelestes et deduci benedictionem suam – oramus pro pluvias proficuas, quas vere desideramus. Testificare testimonium de fortitudine Domini primum istis, qui non crediderunt in Te, aut haesitant diffidentia de bono tuo.

Confitemur Tibi honorem et laudem, adpertinet Tibi, Domine Deus omnipotens.

In nomine Domini nostri Iesu Christi amenStránka vygenerována za: 0.16 sekundy