Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 36 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104429052
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Výzva Synodu České provincie Jednoty bratrské vůči Synodu Severní americké
Vloženo Pátek, 04. červenec 2014 @ 22:03:32 CEST Vložil: Olda

Intimity poslal Nepřihlášený

Drazí bratři a sestry, členové Synodu Severní americké provincie,

zdravíme vás ve jménu našeho Pána Ježíše Krista, který je též nejvyšším starším Unitas Fratrum. Radujeme se z Jeho lásky a milosti. Připomínáme si, jak nás On sám vede od počátků Unitas fratrum v 15. století až do současnosti.

Důvod, proč vám píšeme, je následovný: Dozvěděli jsme se, že na vašem synodu ve dnech 19. - 23. 6. 2014 budete jednat o tématu homosexuality a zejména že vám byl předložen návrh vaší PEC, který se tomuto tématu věnuje. Tímto návrhem jsme velmi zneklidněni.

Podle návrhu má být umožněna ordinace jednotlivců – pokud splní příslušné požadavky – bez ohledu na jejich sexuální orientaci a bez ohledu na to, zda jsou svobodní, v manželství či ve „smluvním svazku“. Zatímco nyní je od ordinovaných služebníků vyžadováno, aby žili buď jako svobodní v sexuální abstinenci nebo v manželství v sexuální věrnosti své ženě/muži, schválení návrhu by též umožnilo, aby žili ve stejnopohlavním manželství (pokud je na daném území legislativně umožňováno) či ve stejnopohlavním „smluvním svazku“, v sexuální věrnosti svému partnerovi. Návrh se tedy týká nejen osob homosexuálně orientovaných, nýbrž i homosexuálně praktikujících.

Návrh dále požaduje, aby byl sestaven slavnostní formulář pro uzavírání stejnopohlavních „smluvních svazků“.

Rádi bychom vám připomněli, že jediným pravidlem učení a víry Unitas fratrum je Písmo Starého a Nového zákona (Church order of the Unitas fratrum, The Ground of the Unity, #4). Písmo se k tématu vyslovuje jednoznačně: Manželství je Písmem definováno jako Bohem ustanovený vztah muže a ženy. (Viz Genesis 1-2 a Matouš 19,3-6.) Jde o jednotu jednoho muže a jedné ženy, která musí být veřejně prohlášena (opuštění rodičů), natrvalo zpečetěna (přilnutí muže ke své ženě) a fyzicky sdílena (stanou se jedním tělem). Písmo nepředkládá žádný jiný druh manželství nebo pohlavního styku. Na praktikovanou homosexualitu Písmo pohlíží jako na přestoupení Božích stvořitelských řádů. (Viz Ř 1,18-32.) Praktikující homosexuálové jsou Bohem milováni (tak jako všichni hříšníci), nicméně vybízeni k opuštění těchto hříšných praktik (viz 1K 6,9-11).

V návrhu, který vaše PEC předložila na váš synod, je uvedeno, že Unity Board v roce 2010 usnesl, že „tato otázka nepatří mezi základy víry a církve“. Rádi bychom vás upozornili, že zmíněné usnesení se v kontextu týkalo „pastoral ministry to homosexuals” (pastorační služby homosexuálům), nikoli umožnění ordinace těm, kteří praktikují homosexualitu. (Unity Synod 2009 stanovil jako téma k následné diskusi právě „pastoral ministry to homosexuals”, viz Rezoluce 20 Unity synodu 2009). Dále bychom vás rádi upozornili, že v roce 2012 Unity board neschválil návrh, který přednesl zástupce vaší provincie, požadující, aby jednotlivé provincie měly v rozhodování o dané věci volnost.

Ani my nesouhlasíme s postojem, že rozhodování o dané věci by mohlo být ponecháno jednotlivým provinciím. Zcela zjevné je to v případě ordinace, která je společná pro celou Unitas fratrum, přičemž ordinovaní služebníci jsou pověřeni v Unitas fratrum spravovat svátosti (Church order of the Unitas fratrum, #682). Pokud by některá provincie ordinovala někoho, kdo aktivně praktikuje homosexualitu, zásadním způsobem by to narušilo společenství takové provincie s ostatními provinciemi, včetně obecenství Večeře Páně. Boží slovo nás varuje před společným stolováním s lidmi, kteří si říkají křesťané, ale konkrétními skutky své vyznání popírají (viz 1K 5,11). Praktikování homosexuality mezi takové skutky nepochybně patří (viz 1K 6,9-10).

Vyzýváme vás proto ve jménu Pána Ježíše Krista: Nečiňte toto zlo a neschvalujte umožnění ordinace lidem praktikujícím homosexualitu ani požehnání jejich svazkům. Zejména vás vyzýváme, abyste jednostranně nečinili takové rozhodnutí dříve, než bude o dané věci jednat v roce 2016 Unity synod. Pokud byste takové rozhodnutí učinili, jednostranně byste zásadním způsobem narušili váš vztah vůči ostatním provinciím Unitas fratrum i vůči Unitas fratrum jako celku.
Jménem provincie otců s kořeny vedoucími až ke vzniku Jednoty bratrské roku 1457. Zvítězil Beránek náš, následujme jej.

v jednomyslnosti
synod České provincie Unitas fratrum

http://www.jbcr.info/


"Výzva Synodu České provincie Jednoty bratrské vůči Synodu Severní americké" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Výzva Synodu České provincie Jednoty bratrské vůči Synodu Severní americké (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Středa, 09. červenec 2014 @ 21:50:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem zvědav, jak dlouho bude česká Jednota tomuto trendu vzdorovat...Stránka vygenerována za: 1.28 sekundy