Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 261, komentářů celkem: 429596, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 435 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

oko
ivanp
rosmano
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116504556
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Uznali jsme Kosovo - není to dobře
Vloženo Sobota, 24. květen 2008 @ 18:32:48 CEST Vložil: Bolek

Společnost poslal Nepřihlášený

Když Kosovo vyhlásilo nezávislost, prohlásila naše vláda, že Kosovo uzná, až ho uznají ostatní státy EU. Splnila svůj slib. Proti hlasovali pouze všichni lidovečtí ministři a dva ministři za ODS (Aleš Řebíček a Petr Nečas). Nechápu ovšem, proč tento krok vydávat za „aktivní politiku na západním Balkáně a úsilí o jeho dlouhodobou stabilizaci a demokratický rozvoj v oblasti“. To jsou sice pěkné fráze, ale k realitě mají daleko. Nadto není příliš charakterní náš alibismus („uděláme to, co udělá většina“) vydávat za „aktivní politiku“. Naskýtala se nám příležitost pokusit se přispět k řešení této velmi těžké otázky. Naše diplomacie kupříkladu mohla promýšlet podmínky, za jakých okolností nové státy uznávat či neuznávat. Uznání Kosova je de facto uznání vojenského, propagandistického a demografického vítězství Albánců, respektive Kosovské osvobozenecké armády nad Srby. Mám však obavy, že je to i vítězství nad evropským právním cítěním. Za největší problém nepovažuji samo uznání samostatnosti Kosova. K tomu při současném vývoji zřejmě skutečně muselo dříve či později dojít. Dějiny mnohokrát prokázaly, že pokud nějaký národ opravdu touží po samostatnosti, nakonec jí dosáhne. Dosáhl jí svého času i maličký Kypr, který se vzepřel tehdejší světové velmoci – Británii. Podobně jí nedávno dosáhl maličký východní Timor, který se postavil proti dvousetmilionové Indonésii. V obou případech tyto země za svou nezávislost zaplatily obrovskou oběť – ztratily několik procent svého obyvatelstva; tito lidé padli za oběť okupantům.

Problém vidím v tom, jaký stát jsme to uznali. Není to tak dávno, co Albánci zničili řadu srbských historických památek. Srbové se v Kosovu skutečně nemohou cítit bezpečně, a to jsou ještě dobré důvody domnívat se, že skutečný rozsah násilí, jež Albánci páchají na Srbech, je z propagandistických důvodů zamlčován či zamlžován. K „demokratickému rozvoji v oblasti“ rozhodně nepřispějeme podporou nedemokratického přištinského režimu. Pamatujme na to, že demokracie není pouhá vláda většiny. Ta se podobá spíše ochlokracii, vládě davu. K demokracii patří i ochrana menšin, a kosovská vláda nejen že neprokázala, že umí menšiny ochránit, ale prokázala, že je ochránit neumí či nehodlá. Útok na český autobus v Kosovu v den českého uznání je ironickou odpovědí na alibistický krok naší vlády. Uznání Kosova je dalším projevem slabosti evropské civilizace. Ani velké evropské státy (Británie, Německo, Francie apod.) nejsou již schopny zajistit vymahatelnost práva na svých islámských menšinách – proto v těchto zemích dochází k tzv. „vraždám ze cti“ (vraždám vlastních dcer, které se nesmířily s tím, že byly otcem provdány za muže, kterého nechtěly), proto dochází na kuchyňských stolech k zohavování malých holčiček při tzv. ženské obřízce, proto se lidé, ať už původem muslimové či nemuslimové, kteří na tyto skutečnosti poukazují, musejí ve vlastní zemi skrývat, neboť jsou v ohrožení života. Nyní jsme tedy – z neschopnosti vymyslet něco lepšího – uznali režim, který na jedné straně není schopen přežít bez masivní evropské pomoci, ale na druhé straně nebude ve své vlastní zemi prosazovat evropské hodnoty. Co se tedy mělo udělat? Měl pokračovat protektorát nad Kosovem. Měl se tak naplno nazvat. Měl pokračovat třeba celou generaci, během níž by Evropa Kosovany učila demokracii. Učila by je respektu k menšinám, ať už náboženským nebo etnickým. Bylo by to časově náročné a stálo by to spoustu peněz. Myslíte však, že zvolené řešení bude levnější? Kdepak! Je alibistické, pokrytecké, a draze za ně zaplatíme. 22. května 2008Dan Drápalhttp://dan.drapal.org/


Podobná témata

Společnost

"Uznali jsme Kosovo - není to dobře" | Přihlásit/Vytvořit účet | 2 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Uznali jsme Kosovo - není to dobře (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Neděle, 25. květen 2008 @ 07:12:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz


KOSOVO JE NÁM VAROVÁNÍM A MODELOVOU SITUACÍ! NEOPOVRHUJME BOŽÍM STVOŘENÍM!




je to dobře (Skóre: 1)
Vložil: Marobud v Neděle, 25. květen 2008 @ 19:57:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to reálně existující stát, který existuje uznání neuznání. Jestliže mezinárodní právo neuznává takové "entity" jako je Tchaj-wan či Somaliland, je to problém mezinárodního práva, ne těchto entit.

Nikdo nedonutí Kosovce, aby se podřídili Srbům, kteří se k nim chovali tak jak se chovali. Můžeme udělat jediné: Pomoci Kosovcům, aby vybudovali civilizovaný stát, aby se zbavili korupce a organizovaného zločinu.

A to, že D. Drápal zmiňuje ženskou obřízku, či vraždy ze cti je velmi nefér, to se v Kosovu nevyskytuje.



Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy