Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 225, komentářů celkem: 429541, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 453 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116462198
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Čtyři kříže
Vloženo Sobota, 30. březen 2002 @ 13:01:10 CET Vložil: Stepan

Misie   Čtyři kříže

"Přibili ho na kříž a rozdělili si jeho šaty losováním. Zároveň s ním byli ukřižováni dva zločinci, jeden po pravici, druhý po levici."(Matouš 27,35 a 38)
 O velikonocích, hlavně na Velký pátek, myslíme a hovoříme o třech křížích, které vidíme na golgotském kopci, kousek za starým Jeruzalémem. Na jednom zemřel Pán Ježíš, když se obětoval jako Boží Beránek, aby sejmul hříchy světa. Na dalších dvou vidíme zločince, kteří byli ukřižováni s Pánem Ježíšem, jeden na jeho pravici a druhý na levici.
 My ponejvíce hovoříme pouze o třech křížích. Chceme dnes poukázat na čtyři kříže. Čtvrtý kříž je symbol pokory, sebezapření a obětavosti. O tomto kříži hovoří Pán Ježíš, když praví: " Kdo chce jít za mnou, zřekni se sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mě. Neboť kdo by si chtěl život zachránit, ztratí ho, kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne ho."
(Matouš 16,24-25) Ukřižování byl známí způsob popravování zločinců. Jistě to byl jeden z nejkrutějších způsobů popravy. Lidé byli mučeni mnoho hodin, nežli zemřeli. Takovou potupnou a hroznou smrtí zemřel i náš Spasitel. Golgotský kopec Za starým Jeruzalémem, se stal nejznámějším právě proto, že zde byl ukřižován Syn Boží a Spasitel světa, Pán Ježíš Kristus.
1. Vítězství hříchu.
 Na prvním kříži vidíme umírat nevěřícího lotra. On jistě trpěl za nějaký zločin, snad za vraždu. Hřích zvítězil v jeho životě. Možná po každé krádeži a zločinu si sliboval, že se změní. Ale okolnosti, nebo snad i kamarádi ho zase přemluvili a vedli hlouběji do hříchu. Nyní byl chycen, odsouzen a popraven ukřižováním. Jenže tento zločinec ani v poslední chvíli svého života se nepokořil. Zůstal zatvrzelý a nevěřící. Dokonce svými posledními slovy se rouhal Bohu, když volal: "Což ty nejsi Mesiáš? Zachraň sebe i nás." Druhý zločinec jej však okřikl, aby se bál Boha.
 Nevěřící zločinec dobře věděl, kdo Pán Ježíš je. Jistě o Něm slyšel a možná ho i viděl, když někoho uzdravoval. Jenže hřích zvítězil v jeho životě, zaslepil ho natolik, že Krista nepoznal a za osobního zachránce nepřijal. Tento lotr zemřel ve své nevíře, bez Spasitele a bez naděje, tak jak umírá mnoho lidí kolem nás. Nebudeme takoví.
2. Vítězství víry.
 Na druhém kříži vidíme uvěřivšího zločince. On také promarnil svůj pozemský život v různých radovánkách, které svět nabízí. Ale on nechtěl ztratit svoji duši. On se díval upřímnou vírou za kříž a za smrt. Proto káral nevěřícího zločince, který se rouhal. Sám v Boha uvěřil, když se k Pánu modlil a prosil Ho: "Ježíši, pamatuj na mne, až přijdeš do svého království."
 Tento druhý kříž představuje vítězství víry. Druhý zločinec věděl, že hrob není konec lidské existence. Do hrobu se uloží jen tělo. Duch žije věčně. To jistě potvrzují slova Pána Ježíše, když řekl: "Amen pravím ti, dnes budeš se mnou v ráji."
 Slova Pána Ježíše ke kajícímu se lotrovi jsou důkazem toho, že Bůh vyslyší upřímnou modlitbu všech lidí, ano i ze smrtelného lože. Ale proč čekat a záchranu hledat až na poslední den, na poslední chvíli? Navíc, když nikdo z nás nemůže vědět, kdy ten poslední den, poslední chvíle přijde.
3. Vítězství lásky.
 Na prostředním a třetím kříži vidíme vítězství čisté Boží lásky. Tam umírá nevinný Beránek Boží, aby sňal hříchy světa. On miluje celý svět. Za všechny lidi orodoval ve svých modlitbách. Ano ještě z tohoto kříže volá k Otci nebeskému, aby odpustil hřích jeho vrahům, neboť nevědí, co dělají.
 Milovat přátele, je milování lidské, ale milovat nepřátele, hlavně své vražedníky, je milování Boží!!! Pán Ježíš to věděl, že ti, kdož vráželi hřeby do jeho rukou a nohou, opravdu nevěděli co činí. Někteří z nich se to možná dozvěděli až tenkrát, když slunce zatmělo a když nastalo velké zemětřesení. V tu chvíli i římský velitel volal: "To byl opravdu Boží syn! "
4. Vítězství pokory.
 Čtvrtý kříž nevidíme na Golgotě. Ten vidíme v denním životě. Nesení kříže je věc nepříjemná a bolestná. Někdy to může být obětavá a pokorná služba bez uznání a lidské odměny. Pokorná a obětavá služba ponejvíc vyžaduje čas, námahu a často i slzy. Jenže mi dobře víme, že i náš spasitel nesl těžký kříž a ronil slzy, prolil svou svatou krev, aby nás zachránil. Mi dobře víme, že co nic nestojí, většinou za moc nestojí a že bez kříže není možné obdržet korunu. Cesta kříže je jediná cesta vedoucí k životu a spokojenosti. Křížová cesta vede k životu věčnému, ale už v tomto životě dává lidem náplň a požehnání. Nesme proto svůj kříž bez reptání, abychom jednoho dne mohli slyšet to radostné vítání našeho Pána: "Správně služebníku dobrý a věrný ............, vejdi v radost svého Pána." (Matouš 25,23).
 V jedné pověsti se hovoří o tom, že kdesi v palestinském pralese projevili tři stromy svá přání. První strom si přál, aby zdobil královský palác. Přáním druhého stromu bylo, stát se lodí a převážet důležité lidi. Třetí strom si přál, aby nějakým způsobem lidem ukazoval na Boha Stvořitele a Spasitele. Stalo se, že jednoho dne přišel dřevorubec a stromy pokácel. Z prvního stromu nadělal stavební materiál. Ten byl později použit na výstavbu chléva v Betlémě, kde se pak narodil Kristus Král. Z druhého stromu vyrobil loďku, kterou vlastnil apoštol Petr. Tato loďka převážela Pána Ježíše přes Galileiské jezero. Z třetího stromu Byl nakonec udělán kříž, na kterém zemřel Pán Ježíš, když se stal obětním Beránkem Božím a Spasitelem světa. Takto se vlastně naplnila přání všech tří stromů. Hlavně přání posledního se naplnilo, neboť golgotský kříž až po dnes lidem ukazuje Boží lásku a na cestu vedoucí ke spáse a k životu věčnému skrze Pána Ježíše Krista.
 Když si budeme opět připomínat událost golgotskou, pamatujme na všechny čtyři kříže. Kříž nevěřícího lotra ať nás varuje od hříchu nevěry. Pamatujme, že nevěra vede od Boha a vede do věčného zahynutí. Z druhého kříže se poučme, jak Bohu věřit a k Pánu Ježíši se upřímě modlit. Modlitba a víra upřímná a živá, nás povede k Bohu Spasiteli a k věčnému životu. Třetí kříž ať nás poučí, jak správně a opravdově milovat Boha i lidi. Tato Boží láska ať povzbudí modlit se i za naše nepřátele, aby se pokořili a v Pána Ježíše Krista včas uvěřili. Od čtvrtého kříže se poučme, jak máme Pánu Bohu sloužit v pokoře a sebezapření a jak máme snášet různá utrpení a zkoušky. Kéž nám náš drahý Spasitel dopomůže nést náš kříž denně a bez reptání.
 Slyšme opět jeho napomenutí když praví: "Kdo chce jít za mnou, zřekni se sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mě."
Traktát BTM
podobné misijní letáky si můžete objednat u Brněnské tiskové misie
křesťanská ekumenická nezisková společnost    

"Čtyři kříže" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy