Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 237, komentářů celkem: 429553, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 427 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Dzehenuti

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116475970
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Evoluce je holý nesmyl
Vloženo Pondělí, 05. listopad 2012 @ 13:13:51 CET Vložil: Olda

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

1. Zastánci evoluce - vývojové teorie učí: „Evoluce (přesněji biologická evoluce) je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí pozemský život." Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie.


Vznik života (biogeneze) je v současnosti ne zcela vyjasněná událost, během které se z neživé hmoty stala hmota živá, jež se začala rozmnožovat, přeměňovat svoje okolí a vyvíjela se. Předpokládá se, že život vznikl na základě chemického procesu, při němž se jednodušší látky začaly spojovat do složitějších. Jejich vznik je nejčastěji vysvětlován takto:


V oceánu plavalo velké množství nejrůznějších organických látek, které, když se setkaly, spojily se; takto se navazovalo stále více různých sloučenin, až vytvořily jakousi kupu nazvanou koacervát; uvnitř koacervátů údajně docházelo k chemickým reakcím, ke kterým by v normálním prostředí nedocházelo, vznikaly první bílkoviny, jejichž struktura se následně nějak zabudovala do nukleových kyselin, a došlo tak k vytvoření určitého řádu, buňka se obalila membránou, začala přesně kopírovat DNA a dělit se atd. Toto je názor „neodarwinismu“.

Logicky myslící vědci mají k tomu své připomínky:
 Názor neodarwinismu je velmi jednoduchý a má mnoho nedostatků. Popisuje jen, jak by to mohlo všechno proběhnout, ale nikoliv důležité detaily, kterým se popis vyhýbá nebo u nich končí. Například paradox typu slepice a vejce, co bylo dříve - bílkoviny, nebo DNA není schopen darwinismus vysvětlit. Nejdříve prý byly proteiny a poté se jejich struktura přenesla do kódu DNA. Jak to všechno proběhlo, si už ale žádný darwinista netroufá vysvětlit. Že by se vše tohle zakládalo na náhodě? To je hodně nepravděpodobné. Jak tedy vůbec vznikly první buňky, je v současné době absolutní záhadou. 

 2. Zdravý selský rozum si klade smysluplné otázky. Je možné, aby se počítač vytvořil sám - vývojem, bez zásahu člověka? Všichni víme, že je to naprosto nemožné! Je možné, aby se počítač sám naprogramoval? To nepřichází v úvahu. Program může vytvořit jen myslící bytost. I počítač i naprogramování je dílem myslící bytosti - člověka, který má tvůrčí schopnosti. 

3. Živá buňka je daleko složitější než naprogramovaný počítač. Zastánci evoluce tvrdí, že se buňka naprogramovala sama, anebo ji naprogramoval pohyb mořské vody a různých látek, které se ve vodě nacházely. Když o tom přemýšlíme, ptáme se: Jak dlouho to trvalo myslícím lidem, než vytvořili počítač a než se naučili programovat? To nás vede k další otázce. Co pak je možné, aby nemyslící mrtvá hmota vytvořila počítač a naprogramovala ho?  Tak jako naprogramovaný počítač je dílem myslící a tvůrčí bytosti, tak i živá buňka, která je nesrovnatelně složitější než počítač, je dílem myslící a tvůrčí bytosti. Na toto logické uvažování stačí zdravý selský rozum.

 4. Podívejme se na jedno obyčejné pšeničné zrno; má v sobě tři zázraky: --výbornou mouku na koláče, --zázrak života, --program, podle kterého vyroste obilní rostlina s dalšími naprogramovanými zrníčky. Pšenice roste už na naší zemi tisíce let. Všechna pšeničná zrníčka mají v sobě tyto tři zázraky: skvělou mouku, život a program pro budoucí generace.

 5. Položme zastáncům vývojové teorie  zásadní otázku: Jsou vědci ve 21. století schopni vytvořit z neživé hmoty jedno pšeničné zrníčko, aby mělo v sobě výbornou mouku, život i program? Máme přece dnes tisíce geniálních vědců a stovky dokonalých laboratoří s nejmodernější technikou. Proč nevytvoří jedno pšeničné zrníčko?

Kladu vědcům, kteří zastávají vývojovou teorii, provokační otázky: Copak byla mrtvá hmota v moři chytřejší než vy, géniové 21. století? Copak podmínky v moři byly dokonalejší než vaše moderní laboratoře? Je to pro vědce nemožné vytvořit z mrtvé hmoty pšeničnou mouku? Je to pro vědce nemožné vytvořit život v uměle vytvořeném zrníčku?  Je to pro vědce nemožné dát do uměle vytvořeného zrníčka program, tak kvalitní jaký je v pšeničném zrnku?

 6. Kdyby vědci vytvořili z mrtvé hmoty pšeničné zrnko s kvalitní moukou, se zázrakem života i s kvalitním programem, jaký má každé zrníčko, pak by to nebyl důkaz vývojové teorie, ale důkaz geniality lidských mozků a dokonalosti laboratoří.

 7. Jelikož geniální vědci nejsou schopní udělat jedno zrníčko se zázrakem života i s geniálním programem ve stovkách svých laboratoří, je to důkaz, že k vytvoření pšeničného zrníčka byl potřebný daleko větší génius než všichni lidští géniové dohromady - takovým géniem je jenom Pán Bůh. Je úžasným Stvořitelem, laskavým Bohem, který miluje své stvoření. Je hoden toho, aby se před Ním sklonilo každé koleno s velikou úctou, obdivem a vděčností. Vývojová teorie, že z neživé hmoty vznikla vývojem živá a naprogramovaná buňka, je naprostý nesmysl.

 (Mgr.Stanislav Kaczmarczyk – farář ČCE)

"Evoluce je holý nesmyl" | Přihlásit/Vytvořit účet | 44 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 06. listopad 2012 @ 08:59:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Že Bůh je dárcem (a tedy autorem) života, je každému věřícímu křesťanu snad jasné.


Jak se to stalo, jak k tomu došlo, není otázka náboženská, ale je to pole pro vědu.





Lidé dokázali stvořit a programovat počítače pouze ve dvojkovém kódu.
Na víc zatím nemáme.


Program každého DNA je zapsán v kódu čtyřkovém!


A funguje to!



Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Úterý, 06. listopad 2012 @ 16:08:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
S článkom súhlasím

avšak je smutné,že papeženci evolúciu uznávajú:


Vatikán vydal akta z konference o Darwinovi
Na Papežské univerzitě Gregoriána byla v pátek publikována akta konference o Darwinovi, která se zde konala před dvěma roky u příležitosti 150. výročí vydání knihy O vzniku druhů z iniciativy Papežské rady pro kulturu. Její předseda kard. Ravasi na prezentaci svazku nazvaného "Biological Evolution: Facts and Theories" poukázal na skutečnost, že „církev nikdy neodsoudila Charlese Darwina, ani teorii evoluce


která ostatně nebyla vynalezena tímto britským spisovatelem, ale přesto jsou ještě dnes mnozí lidé přesvědčeni, že církev této vědecké teorii odporuje“.

Celé viz zdroj: http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=21733



Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Úterý, 06. listopad 2012 @ 19:58:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud se "evolucionář" bude chtít o své (falešné) víře vůbec bavit (což se stává málokdy), stačí mu argumentovat takto:

Ano, je nějaká mizivá pravděpodobnost, že se vytvoří podmínky pro tvorbu jednoduchých organických molekul, které jsou podobné stavebním kamenům živých organismů, například molekul proteinů. Se složitějšími strukturami to je horší, ale mohu tu myšlenku připustit, určitě abych vašemu názoru vyšel vstříc. Tudíž kvůli vám připustím, že nějakými ději vznikla buňka, což je základ všeho života, neboť živá buňka se dokáže dělit a tím předávat život.

Ale řekněte mi, když je kolem nás taková spousta hotových buněk, například z naší pokožky jich denně odpadne mnoho miliónů, tak proč tyto buňky, které ztratily schopnost dělení a tedy jsou mrtvé i když dokonale konstrukčně shodné se živými, proč je nějaký vědec nevezme, a nezpůsobí obnovu jejich dělení? Neboli nezkusí mrtvou hmotu oživit?



Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Středa, 07. listopad 2012 @ 15:52:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
    "Evoluce je holý nesmyl". No a? Třeba jo a třeba ne. Znamená to, že když neznám vysvětlení tak se mám spokojit s odpovědi: "To Bůh." ? Jak ubohé.
    Když už tedy "To Bůh", tak se ptám: "Jak?" A když už Bůh, tak jaký? Ten váš? A proč by? :-) 

....Je možné, aby se počítač vytvořil sám - vývojem....

    Hloupost srovnávat neživou věc s živou, tedy s replikující se. Podobný nesmysl jako ten kreacionistický boing a tornádo. 



Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: Nematemne (kotozor@seznam.cz) v Středa, 07. listopad 2012 @ 16:43:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
....Například paradox typu slepice a vejce, co bylo dříve - bílkoviny, nebo DNA není schopen darwinismus vysvětlit....

    No a? Ale z toho přece neplyne, že evoluční teorie je nesmysl.

....Proč nevytvoří jedno pšeničné zrníčko?....

    Protože i to jediné zrníčko je nesmírně složité. Stačí si něco počíst jen o stavbě buňky. Když tedy nejsou schopni dát dohromady jedinou buňku, jak by mohli vytvořit zrníčko. Ale ta naše neschopnost něco vytvořit ještě neznamená, že evoluční teorie je nesmysl. Svědči jen o naší omezenosti.

....Copak byla mrtvá hmota v moři chytřejší než vy, géniové 21. století? Copak podmínky v moři byly dokonalejší než vaše moderní laboratoře?...

    Obrovské množství materiálu, různých podmínek a času - tohle má evoluce. Tohle vědci nikdy mít nebudou. 

....Vývojová teorie, že z neživé hmoty vznikla vývojem živá a naprogramovaná buňka, je naprostý nesmysl....

    První replikator, tedy něco co je živé, to od neživého neměl vůbec daleko, jenom krůček. Ono se to posuzuje, když už vidíme složité organismy, ale ne vždy tomu tak bylo.




Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: rive v Čtvrtek, 08. listopad 2012 @ 06:40:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nematemne píše: Ale klidně se ve své pýše můžeš utěšovat tím, že jsi něco více než obyčejná součást živočišné říše. 


Jestli jsem četla článek pozorně a správně koukám, tak nematemne patří do té skupiny lidí na naší planetě, kteří si myslí, že vznikli náhodou, kdy nějakými nepochopitelnými fluktuacemi, najednou z ničeho nic neživá hmota ožila, někde vznikla najednou zničehonic první živá buňka. Je to víra v pravé a přesné náhody, které se udály tak zvláštně náhodně, že „kamenná hmota“ v jeden okamžik zničehonic ožila.  

Nematemne naznačuje, že víra ve Stvořitele, je vírou pýchy člověka. Hmm, ale symbolicky vzato, ptám se kolik bilionů z bilionů a bilionů papírů, jestli vůbec existuje nějaké konečné číslo přesných a skutečných náhod, by se muselo udát, aby kopírováním čistého bílého papíru vznikl „smysluplný text“.  Píši smysluplný text a myslím tím na lidský smysluplný život. Určitě nemyslím na marnost života, kterou je představa, že jsem hříčkou "živočišné přírody", její nějaké bezděčné samovolnosti oživování  z původního "nic". 

 Ernst Kahan,( biolog): “Je absurdní a absolutně nemyslitelné věřit, že živá buňka vznikla sama od sebe. Avšak věřím tomu přece, protože jinak si to neumím představit."

 Hmm, "nic" se tak náhodně a náhodně oživovalo a oživovalo a oživovalo,a tak vznikala v přírodě taková geniální dokonalost a harmonie jako je včelstvo – opylování květů, ale to už tu musely být, oživováním "mrtvých kamenů" stromy a mít květy a některé ty stromy hříčkou přírody to je oživováním té první buňky směřovaly k tomu, že tu byly jabloně …. a pak tu byly veverky  a všechny mezistupně od veverky k opicím, všechny ty mezistupně  postupného formování, vývoje od veverky k opicím ale vyhynuly, a tak zůstaly už jen hotoví tvorové a to tygři, vlci, opice. ....

Dr. George Wald,(Amer. biochemik a fyziolog, 1906-1997),nob. cena 1967 za spoluobjevy v oblasti fyziologie a chemie procesu vidění):

 “Když přijde na původ života na Zemi, jsou zde jen dvě možnosti: stvoření nebo spontánní plození (evoluce). Není žádná třetí možnost. Spontánní plození bylo popřeno před 100 lety, ale to nás vede jen k jednomu dalšímu závěru: nadpřirozené stvoření. My to nemůžeme přijmout z filozofických důvodů (osobní důvody); a tak volíme víru v nemožné: že život povstal spontánně náhodou.”  

rive




Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 10. listopad 2012 @ 13:11:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Evoluce je přece věc dokázaná.

Důkaz?


U některých lidí se to ještě pořád zvrtává i ve vývoj obrácený - a z lidí se občas stávají znovu opice.    :-))



Re: Evoluce je holý nesmyl (Skóre: 1)
Vložil: StankoIvan v Úterý, 13. listopad 2012 @ 20:34:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano evoluční teorie má řadu problematických míst to je bezesporu. Je v mnohých místech dětinská a jednostranná. Ale na druhou stranu je snad snaha fundamentálního čtení Genesis méně dětinská a méně jednostranná? Je myšlenka stvoření za šest dní opravdu biblicky cílená, nebo je to výplod mysli chabé představivosti a velké pýchy domnívající se, že jsme všechno pochopili. Evoluční pojetí napáchalo mnoho neštěstí v historii lidstva, ale biblický fundamentalizmus neméně tolik. Stejně jako evoluce vytrává člověka ze smyslu života, tak fundamentalizmus vytrhává skutečnou víru ze srdce člověka. Je dobré se navážet do evolučních biologů, ale co fundamentální křesťané a zejména ti, kteří stojí za kazatelnami s nárokem na pravdu? Není tedy správně nejprve vytáhnout třísku z vlastních očí ,abychom potom byli schopni vytáhnout třísku tomuto světu?
Ivos




Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy