Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 267, komentářů celkem: 429602, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 448 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano
Mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116506506
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Stejně jako KMS a KAM i ČEA připravuje regionální činnost
Vloženo Neděle, 03. červen 2007 @ 20:10:24 CEST Vložil: bolek

Křesťanská akademie mladých poslal Nepřihlášený

Místní skupiny v ČEA — platforma pro místní spolupráci

Změna stanov ČEA na posledním členském shromáždění otevřela pro členy ČEA a sbory v určitém městě či lokalitě možnost zakládat místní skupiny s odvozenou právní subjektivitou. Místní skupiny ČEA nabízejí bezpečnou platformu spolupráce pro evangelikální sbory, které chtějí např. skrze společné projekty ovlivňovat své město. První místní skupina tohoto druhu byla založena sbory v Českém Těšíně.

Zakládání místních skupin s vlastní právní subjektivitou odvozenou od stanov ČEA je relativně jednoduchou cestou k založení subjektu, který má jasnou strukturu, věroučný základ a hodnoty odvozené z úcty k Písmu a umožňuje efektivně spolupracovat a např. žádat o granty atd.


Jako ČEA věříme, že tato forma může být praktickým nástrojem k rozvoji spolupráce křesťanů na lokální úrovni, jejíž rozvoj je pro nás velmi důležitý. Lokální spolupráce vyjadřuje reálnou kvalitu vztahů, které mezi sebou máme a je viditelným svědectvím komunitě, v níž žijeme. V případě jakýchkoli dotazů týkajících se institutu místních skupin se prosíme obracejte na kancelář ČEA. Nové znění textu stanov ČEA, který se týká místních skupin. Čl.13 - Místní skupiny
  • 1. Místní skupiny (dále také MS) vytvářejí členové ČEA tam, kde je to vhodné z hlediska plnění poslání a cílů ČEA. O ustavení místní skupiny rozhoduje Rada ČEA na základě písemné žádosti zakládajících členů místní skupiny. Místní skupina je organizační jednotkou ČEA podle zákona §.6 bod e 83/1990 Sb. a má právní subjektivitu odvozenou od právní subjektivity ČEA. Místní skupiny jsou zpravidla označovány plným názvem „Místní skupina ČEA + název města či regionu“
  • 2. Místní skupina se řídí Stanovami ČEA. Další podrobnosti organizační struktury a vnitřních vztahů místní skupiny stanoví organizační řád MS, který nesmí být v rozporu se Stanovami ČEA a který schvaluje místní členské shromáždění. MS je povinna do půl roku od svého založení poskytnout Radě ČEA svůj organizační řád a případně informovat o jeho změnách do 30 dnů.
  • 3. Vrcholným orgánem místní skupiny je místní členské shromáždění, které svolává předseda místní skupiny minimálně jednou ročně. Mimořádné členské shromáždění svolává předseda MS na žádost nejméně jedné třetiny všech členů MS, nebo na základě rozhodnutí Rady ČEA. Členské shromáždění tvoří všichni členové místní skupiny. Členové se zúčastňují členského shromáždění osobně. Kolektivní člen se zúčastňuje členského shromáždění svým statutárním orgánem nebo v zastoupení. Členské shromáždění schvaluje zprávu o činnosti MS a zprávu o hospodaření MS a ty předkládá v písemné podobě Radě ČEA nejméně jednou ročně. Místní skupina zasílá Radě ČEA zápisy ze svých členských shromáždění.
    Členské shromáždění je usnášeníschopné za přítomnosti nadpoloviční většiny členů a rozhoduje nadpoloviční většinou přítomných. V případě, že se nesešla nadpoloviční většina členů MS, je členské shromáždění usnášeníschopné po uplynutí 15 minut od stanoveného začátku za každého počtu členů. K přijetí usnesení je třeba prosté většiny přítomných. Jednotlivý člen má při hlasování jeden hlas a zástupce kolektivního člena má tři hlasy, pokud není dáno jinak organizačním řádem MS.
  • 4. Členské shromáždění místní skupiny si zvolí nejméně tříčlenný výbor – předsedu, místopředsedu a hospodáře, který je výkonným orgánem místní skupiny. Hlavním úkolem tohoto výboru je dbát na naplňování poslání a cílů ČEA v okruhu působnosti místní skupiny. Předseda MS je hlavním představitelem a mluvčím MS a je odpovědný za činnost MS. Předkládá členskému shromáždění zprávu o činnosti. Předkládá za MS návrhy Radě ČEA. Hospodář MS je plně odpovědný za svěřené prostředky a vede jejich řádnou evidenci. Předkládá členskému shromáždění zprávu o hospodaření.
  • 5. O ukončení činnosti místní skupiny rozhoduje členské shromáždění místní skupiny. Toto rozhodnutí musí být písemně oznámeno Radě ČEA. Pokud je jednání místní skupiny v rozporu se stanovami a vyznáním víry ČEA nebo pokud místní skupina více než dva roky nevyvíjí žádnou činnost, může Rada ČEA rozhodnout o zrušení místní skupiny. Členské shromáždění MS je povinno rozhodnout o způsobu likvidace svého majetku.
  • 6. Místní skupiny hospodaří a nakládají se svým majetkem samostatně a v právních vztazích vystupují svým jménem. Výnosy z akcí pořádaných místními skupinami tvoří příjmy těchto místních skupin. ČEA neručí za majetkové závazky místních skupin a místní skupiny neručí za majetkové závazky ČEA.
http://www.ea.cz/aktuality/1179416568


Podobná témata

Křesťanská akademie mladých

"Stejně jako KMS a KAM i ČEA připravuje regionální činnost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 42 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Stejně jako KMS a KAM i ČEA připravuje regionální činnost (Skóre: 1)
Vložil: EdPilgrim v Neděle, 03. červen 2007 @ 22:57:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Může mi někdo vysvětlit čím se bude tato organizace ve své činnosti lišit od politických stran, hnutí, nebo zájmových spolků? Do jaké míry je to biblický způsob šíření evangelia? Už z těchto několika řádek je zcela zřejmé, že architektura této organizace se neliší od světských správních orgánů. Myslím, že se naskýtá příležitost pro dobrý job mnoha lidem za peníze daňových poplatníků. Celá tato akce si nemůže získat vážnost od občanů stojících vně, spíše opovržení.



Re: Stejně jako KMS a KAM i ČEA připravuje regionální činnost (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Úterý, 05. červen 2007 @ 21:23:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mně se naopak tento vývoj zdá zcela předvídatelný a logický. Když chtěla KMS směřovat církev v ČR a být předsíní institučního domova, pak musela pracovat regionálně a církev svazovat pavučinou vzájemných vazeb, směřujících denominace skrze ŠV k apoštolům UžV KMS. Tato mezipatra jsou nesmírně důležitá a jen tak mouhou být pyramidální vazby funkční a předávat instrukce z jednoho centra směrem k regionům a pak k jednoltivým sborům.

Stejně tak KAM, pokud má ambice vychovávat skrze své kouče hnutí mládeže v ČR a školit vedoucí denominací, pak rovněž bude muset sdružovat místní mládeže a směřovat je k národní instituci a pak dále k institucím nadnárodním. Zde je pouze rozdíl v tom, že KMS to činí zezdola a KAM shora.

Pakliže ČEA, ještě spolu s Kurzy Alfa, obě organizace zastřešuje a pakliže někteří pracovníci se angažují ve více institucích, považuji za logické, že se ČEA bude snažit působit na regionální úrovni. Navíc, vzhledem k tomu, že ČEA pracuje na podstatě managementu, který má v každém podniku vertikální síť vazeb, jinými slovy pyramidu, je logické, že i tato struktura bude uplatněna na poli církví. Jak jinak nabízet sborům celocírkevní kouče a manažerská školení, pokud celé akce nebudou koordinované a centrálně řízené?

Jestliže budou navíc sbory spojeny ze třech a více sdružení, které se spojují v ČEA pod společnou koordinaci, pak například sbory účastnící se pouze jedné aktivity (například management sboru bude vyučován kouči KAMem) budou spojeny i se sbory účastnící se jiné jediné aktivity (například Kurzů Alfa). Jen je třeba vybudovat funkční převodní systém.

Pakliže tyto instituce pohlížejí na církev nekonfesijně, některé chtějí otevřeně jednat za církve a mají touhu církve směřovat nebo školit, je logické, že pak vytváří, stejně tak jako každá denominace, regionální struktury.

Tato viditelná jednota pak podle katolického výkladu J 17,20, bude dobrým odrazovým můstkem pro evangelizaci národa (rozuměj uplatňování vůdčího vlivu ve společnosti).

Pastýř




Stránka vygenerována za: 0.32 sekundy