Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 552 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116494546
přístupů od 17. 10. 2001

Intimity: mEZINÁRODNÍ FEDERACE PRO PLÁNOVANÉ RODIČOVSTVÍ
Vloženo Čtvrtek, 25. leden 2007 @ 19:34:54 CET Vložil: Bolek

Studijní materiály poslal miloslav

http://www.prolife.cz/potrat/?id=25 MEZINÁRODNÍ FEDERACE PRO PLÁNOVANÉ RODIČOVSTVÍAneb co bychom měli vědět o IPPF?

  • IPPF je zkratka Mezinárodní federace pro plánování rodičovství jejíž pobočkou v naší republice je Společnost pro sexuální výchovu a plánované rodičovství reprezentovaná dr. Zvěřinou a dr. Uzlem. Je to největší nevládní organizace v oblasti plánování rodičovství a populace na světě s ročním rozpočtem kolem 48 milionů dolarů podporovaná především koncerny, jejichž antikoncepční prostředky distribuuje. Má značný vliv v jiných mezinárodních organizacích a institucích včetně OSN a WHO. Na všech těchto úrovních proklamuje úsilí o ochranu práv zejména žen a dětí. Výsledky její činnosti však v řadě případů vyvolávají spory, poněvadž intensivně prosazuje zejména legalizaci potratů (1) a masové rozšíření antikoncepce v zájmu řešení tzv. populační exploze, eutanázii, děti ze zkumavky, problematické modely chování zejména v sexuální oblasti a podporuje eticky sporné pokusy ve všech zmíněných okruzích svého zájmu. (2)
  • IPPF je pokračováním původně americké společnosti PP (Planned Parenthood = Plánované Rodičovství) v mezinárodním měřítku. Vzhledem k značně protichůdným hodnocením jejího působení je dobré, jsou-li k disposici co nejautentičtější fakta. Jejich přehled nabízí dále citovaná publikace americké organizace Next Generation Planned Un-Parenthood.
    Historie
    Právě tak jako představitelé národů určují charakteristiky a vize svých národů, určují představitelé organizací charakteristiky a vize svých organizací. Zakladatelkou PP byla Margaret Sangerová.
    Margaret Sangerová se narodila 14.9.1879 ve státě New York. Byla biřmována jako katolička v roce 1894. Později navštěvovala Claverack College Hudson River Institutu, kde přišla na chuť radikální politice, feminismu sufražetek a nevázanému sexu. (3) Dva roky dělala učitelku mateřské školy, pak chtěla být zdravotní sestrou, ale nikdy nedokončila své vzdělání. (4, 5) Bohatě se vdala za Williama Sangera a porodila tři děti. Později popsala svůj vlastní rodinný život jako "neradostný, naplněný dřinou a strachem" (4), opustila svou rodinu v Evropě a vrátila se do Spojených států, aby se mohla věnovat svým různorodým zájmům. Připojila se k socialistické straně a jako novinářka psala do jejích stranických novin The Call. Jezdila po celé zemi s přednáškami přesvědčujícími každého o nezbytnosti volné lásky, hodnotě násilí při obraně správných věcí a oprávněnosti atentátů v boji se zlem kapitalismu. (3, str. 47) Dále publikovala ve svých vlastních novinách The Woman Rebel, jejichž heslem bylo "Žádní bohové, žádní mistři!". Manželství označovala za "degenerovanou instituci", kapitalismus jako "bezohledné vykořisťování" a sexuální zdrženlivost jako "obscénní pruderii" (6). Publikovala řadu článků v The Birth Control Rewiev, která propagovala Hitlerovu rétoriku o bílých árijských nadlidech. Přiměla dokonce Dr. Ernsta Rudina, ředitele nacistického Lékařského výzkumného programu, aby osobně pro tuto revui psal. (7) V roce 1931 založila Sdružení pro populaci (Population Association of America) v čele s Henry Pratt Fairchildem, tehdejším prominentním akademickým rasistou. (8) V roce 1932 vyhlásila "mírový plán" vyzývající k nuceným sterilizacím, povinné segregaci a ke zřízení rehabilitačních koncentračních táborů pro všechen "méněcenný genetický materiál". (9) Ze Sdružení se postupně vyvinula Společnost pro plánované rodičovství (PP = Planned Parenthood v USA, na mezinárodní úrovni pak FPA = Family Planning Association), kterou M. Sangerová dlouhá léta řídila. Než 6. srpna 1966 zemřela, ztratila všechno: peníze, lásku, štěstí, uspokojení, smysl života, rodinu i přátele.
    Původním záměrem založení společnosti Plánované rodičovství bylo tedy "řešení černošské otázky" v USA. K dosažení vytčeného cíle byly po celých Spojených státech zakládány poradny nabízející první vyvinuté hormonální pilulky jako "elegantní moderní" řešení "plánování rodičovství" a vzhledem k nutnosti řešení jejich případných selhání byla systematicky vedena rozsáhlá kampaň za uzákonění beztrestnosti potratů. V 80. letech společnost Plánovaného rodičovství posunula ohnisko svého zájmu z veřejných poraden a potratových klinik na školní poradny ("kliniky"). Své aktivity se snaží prezentovat veřejnosti tak, aby byla přesvědčena o pozitivních záměrech společnosti a neváhá k tomu použít i metodiky trojského koně. S odstupem času však v řadě případů nakonec sami vedoucí představitelé PP přiznali nebo byli nuceni přiznat, že používali demagogicky upravené statistiky, na zakázku zmanipulvané výzkumy, polopravdy nebo i zcela vědomé lži. Sama Margaret Sanderová to vyjádřila bez obalu, když vysvětlovala, jakým postupem se má dosáhnout toho, aby představitelé Plánovaného rodičovství byli považováni za "svaté ochránce černochů".
    Ve své knize "O ženském těle a právech ženy" ji Linda Gordon cituje doslova:
    "Náboženská argumentace je nejúspěšnější výchovný přístup k černochům. Nechceme, aby přišli na to, že naším cílem je zbavit se černošské populace, a duchovní je tím pravým člověkem, který přesvědčí i největší černošské rebely, kdykoli by je případně taková myšlenka vůbec napadla." (8)
    Během času se do popředí argumentace Společnosti pro plánované rodičovství dostala ochrana práv žen a dětí. V 80. letech přesunula těžiště svého úsilí z veřejných poraden a "klinik" na školní poradny ("kliniky") zajišťující v návaznosti na dříve zavedené školní programy sexuální výchovy "dostupnost zdravotnických služeb". V žádné ze stovek svých "klinik" otevřených po celých Spojených státech však Společnost PP neposkytuje všeobecné zdravotní služby. Pokud se léčba, procedura, vyšetření či jakákoliv jiná péče neváže k sexu, Společnost plánovaného rodičovství ji nezajišťuje. V podstatě lze říci, že jejím hlavním oborem je propagace a prodej sexu. Co se pak školních klinik týče v posledním desítiletí, žádná nebyla zřízena v čistě bělošské škole nebo v předměstských školách, navštěvovaných dětmi majetnějších občanů. Prakticky všechny pracují na černošských školách nebo na školách etnických či jiných menšin. (11, 12) V USA ideje společnosti Plánované rodičovství působí nejdéle a jejich dopad je tam nejlépe dokumentovatelný. Jejich šíření prostřednictvím poboček IPPF má prakticky stejné dopady zřejmé již i navzdory intensivním dezinformacím a manipulacím statistickými daty.
    Fakta o Společnosti plánovaného rodičovství
    PP zdůrazňuje své úsilí o obhajobu svobodné volby žen, jestli a kdy chtějí mít děti. (16) Ve skutečnosti však od svého prvopočátku se PP zásadně věnovala opatřením zaměřeným na kontrolu populace, čili opatřením pečlivě určeným k omezení svobodné volby. (17)
    PP prohlašuje, že slouží potřebám chudých žen a rodin s nízkými příjmy. (18) Skutečností však je, že hlavním jejím záměrem je eliminace chudých, nikoliv služba jim. (8, 19)
    PP se vždycky soustředila na minority, "nechtěné", lidi znevýhodněné omezenými možnostmi rodiny a jim všemi cestami vnucuje antikoncepci, potraty a sterilizaci. (20) I když své snahy halí do přívětivých a často opak tvrdících sloganů, řečeno slovy samotné Margaret Sangerové, chce "více dětí od kvalitních, méně od nekvalitních". (21) Margaret Sangerová se zasazovala za eliminaci "lidského plevele", za omezení dobročinnosti, segregaci "nadbytečných, neduživých či nepřizpůsobivých" a sterilizaci "geneticky méněcenných ras". (22)
    PP prohlašuje, že je v čele boje proti pohlavně přenosným nemocím (STD). Zkušenosti však ukazují, že snahy PP jsou až tragicky kontraproduktivní. 80% klientů společnosti Plánované rodičovství používá nebariérové druhy antikoncepce a 88% z těch, kteří dříve praktikovali tzv. bezpečný sex, se nechá odradit tím, že metody "bezpečného sexu" jim brání v dosažení propagovaného maximálního uspokojení. (27) To vše významně podpořilo šíření příjice (syfilis), kapavky (gonorrhea), chlamydiových a herpetických infekcí, stejně jako žloutenek (hepatitis), granulomat, chancroidu a AIDS. V posledních letech statistiky ukazují, že každý druhý teenager v USA prodělal nejméně jedenkrát některou z pohlavních nemocí.
    PP prohlašuje, že sexuální výchova je nezbytným a efektivním prostředkem k prevenci těhotenství u mladistvých. Ve skutečnosti po rozšíření programů sexuální výchovy vedených společností Plánované rodičovství reálný počet těhotenství u mladistvých vzrostl. (3,28)
    Společnost Plánované rodičovství ve svých programech sexuální výchovy od mateřských škol propaguje náhradní sexuální aktivity, toleranci k homosexualitě, nerespektování autorit a indiferenci k jakýmkoli názorovým systémům. (29) Její představitelé ve jménu ochrany mládeže před důsledky předčasné sexuální aktivity obhajují neomezenou propagaci sexuální výchovy od mateřských škol po nejvyšší stupně. (30) Za 20 let sexuální výchovy ve stylu společnosti Plánovaného rodičovství však věk dospívajících při prvním pohlavním styku stále klesá, prudce vzrosl výskyt pohlavních nemocí u mládeže a došlo k devadesátiprocentnímu nárůstu těhotenství mladistvých (31) a dvěstětřicetiprocentnímu nárůstu potratů u mladistvých. (32) Současně enormně narostl výskyt sebevražd dospívajících, jejich agresivita mezi sebou (šikany) i pak agresivita jich coby rodičů vedoucí k týrání dětí. Významně také akcelerovaly patologie v oblasti uspokojování sexuálního pudu vedoucí od využívání záplavy sexu v mediích a sexuální turistiky za stále novějšími vjemy k pedofilním až destruktivním sadistickým aktivitám.
    PP prohlašuje, že kontrola porodnosti, sexuální výchova a volná dostupnost potratu jsou nezbytné k zamezení populační exploze. Faktem však je, že populační exploze je fikcí. Fertilita ve Spojených státech již od roku 1972 je pod hranicí populační rovnováhy (33). Řada badatelů se naopak obává nedostatku porodů (34), což by mohlo vést k populačnímu kolapsu. Současné údaje ukazují v celém světě poprvé v historii lidstva rychlejší pokles porodnosti než úmrtnosti. (35)
    PP prohlašuje, že je soukromou neziskovou organizací pro plánování rodičovství. (30) Ve skutečnosti však se nejedná o organizaci, ale o asociaci více než 300 samostatně začleněných organizací po celém světě. (23,24) Stejně tak se v žádném případě nedá mluvit o "soukromém financování". (3, kap. 7) Převážná většina finančních zdrojů PP na všech úrovních kromě příspěvků firem jejichž antikoncepční prostředky pomáhá PP distribuovat pochází ze státní pokladny, tedy kapes daňových poplatníků. Přitom se často cena služeb PP liší podle toho, zda tutéž službu platí klient nebo "daňoví poplatníci". (25) (Za služby placené z veřejných fondů požaduje PP dva až čtyřikrát více než od svých "klientů". (26) To zpochybnilo její neziskový statut tak dalece, že je vedena řada vyšetřování a i dosud vstřícná americká administrativa byla nucena zpřísnit dohled a omezit jí požadované výdaje z veřejných rozpočtů.
    Společnost Plánované rodičovství (PP = Planned Parenthood) je součástí sex-byznysu. Je to nejstarší, největší a nejlépe organizovaný dodavatel potratů a prostředků na kontrolu porodnosti na světě. (14)
    Současnost
    Po úspěchu v USA, kdy řada jejích čelných představitelů pronikla do státní exekutivy a přispěla k formulování oficiální americké politiky, rozšířila PP svou působnost i na pole mezinárodní, zejména v souvislosti s řešením tzv. populační exploze. Národní pobočky založené postupně v dalších státech zformovaly Mezinárodní federaci pro plánované rodičovství (IPPF) se sídlem v Londýně. Ta, ač ráda operuje sloganem, že zákon nic neřeší, intenzívně lobuje na všech úrovních mezinárodních vztahů, aby do místních i mezinárodních právních norem byly zakotveny její představy o zajištění práva na život ("pro matku ohrožovanou těhotenstvím"), práva na svobodu a osobní bezpečnost ("což znamená volnost užívání a kontroly svého sexuálního života"), práva na rovnost ("včetně individuality sexuálního a reprodukčního života"), práva na soukromí ("zahrnující utajení reprodukčních zdravotních služeb a autonomní volby ženy"), právo na svobodné myšlení ("zahrnující osvobození od restriktivních interpretací náboženských textů"), práva na informace a sexuální výchovu, na přístup k vědeckému pokroku a na podíl v politickém životě ("zahrnující mezi jinými věcmi právo prosazovat prioritní postavení sexuálních a reprodukčních práv"), právo na ochranu před sexuálním zneužíváním a obtěžováním atd, atd. (V uvozovkách je doslovně citována charta IPPF vydaná v září 1996).
    Tyto snahy zejména vyplynuly na povrch při posledních konferencích pořádaných po záštitou OSN v Káhiře, Kodani, Pekingu a Istanbulu. V poslední době však především díky podpoře militantního feminismu, intensivním desinformacím a manipulacím statistickými daty značně utrpěl pečlivě budovaný image IPPF. (Např. se ukázalo, že Holandsko soustavně IPPF uváděné jako vzorová země s minimálním počtem potratů a velkým rozšířením antikoncepce nepoužívá stadartní statistické metody. Výsledky jsou zkresleny tím, že se vykazují pouze potraty pozdní, zatímco většina potratů uniká statistice nebo se vykazuje jako "regulace menstruace". Podobně při tvrzení, že ve Švédsku díky sexuální výchově klesla rozvodovost, jde o mystifikaci, poněvadž více než 60% párů ve Švédsku vůbec neuzavře manželství. Poučení o rovných právech pohlaví a nepřípustnosti omezování reprodukčních práv upřednostněním manželství a rodiny vděčí Švédové za své světové prvenství v počtu nemanželských dětí). Zaměření na rozvojové země bylo a je obhajováno údajnou populační explozí a tzv. rozvojové programy jsou často podmiňovány přijetím protipopulačních opatření. (Takže např. v Nairobi je všude k disposici široká škála i těch nejdražších antikoncepčních prostředků, ale základní antibiotika je možno získat s potížemi jen na klinických pracovištích.) Rozvojové země jsou používány k provádění rozsáhlých klinických pokusů provázených řadou skandálů. (V poslední době např. ukončení studie Norplantu a Depo-Provery na Nové Guinei pro řadu úmrtí žen vykrvácením, ukončení národního programu v Brazílii pro protesty feministických organizací v souvislosti s extremními přírůstky na váze po hormonální antikoncepci či nejnověji šetřené použití kanadských vakcin kontaminovaných HCG v rámci pomoci organizované WHO při očkování proti tetanu v Mexiku a na Filipinách, kde jde patrně o pokus ověřit v praxi možnost vývoje vakcin proti těhotenství. (2)) Po výše uvedených zkušenostech a odhaleních publikovaných dříve prominentními představiteli organizace, jakými metodami bylo dosaženo např. povolení potratů v USA a jak jsou zneužívány veřejné fondy, se proti PP zvedla silná vlna odporu, takže i vstřícná americká exekutiva byla nucena zpřísnit dohled nad aktivitami PP a omezit jí požadované výdaje veřejných rozpočtů. To spolu s novými politickými změnami v Evropě přispělo k přesunu aktivit IPPF do zemí, kde ještě nevyvinuté demokratické struktury se jejímu působení nemohou bránit. Tak jsou pak snáze pochopitelné výpady představitelů IPPF proti narůstající "obskurní opozici" ve vyspělých státech, jak je nedávno předvedl dokonce i generální tajemník IPPF Halfdan Mahler. V této souvislosti stojí za vážné zamyšlení úvodník Lancetu, který jistě nelze obvinit z neserióznosti, když říká, že "díky intelektuálnímu astigmatismu představitelů OSN a vlivných nevládních organizací v čele s IPPF vidících v kontrole porodnosti všelék na problémy současného světa dochází k zarážející jednodimensionální definici zdraví a chápání pojmu zdraví je překrucováno k nepoznání... Nadávání nikomu neposlouží. Zvláště ne ženám, o které se tu právě jedná. Člověk nemusí být ani "konservativec" ani "extremista", aby ho slova pana Mahlera přiměla k vážné otázce, na čem je založeno hnutí skloňující ve všech pádech právo svobodné volby, reprodukční zdraví a plánování rodičovství. Šikovná politická hesla dokáží na sebe strhnout snadnou podporu a potřebné financování. Dokáží popíchnout a probudit lidi z obecné apatie a indiference. Měla by však být velmi důkladně kriticky zvážena, než se stanou skutečným základem pro reálnou politiku. Nový kolonialismus zahalený do roucha mezinárodní agendy zabývající se zdravím žen je velmi nebezpečná strategie. Dává přednost západním utopiím před lokálním pragmatismem, pochybným rozhodnutím expertů o tom, co je správné, před citlivým chápáním kulturně specifických skutečných potřeb. Rovnoprávnost znamená mnohem více než jen dobytí práva na reprodukční zdraví".
    Literatura:
    (1) Ch. Tietze, Proceedings of the International Family Planning Conference at Dacca, 1969, str. 213.
    (2) R.J. Aitken, Proceedings of the 19th Annual Symposium of the Eugenic Society, London 1982, str. 2.
    (3) George Grant, Grand Illusions: The Legacy of Planned Parenthood, Brentwood, TENN, Wolgemuth & Hyatt, 1988.
    (4) Madeline Gray, Margaret Sanger: A Biography of the Champion of Birth Control, Richard Marek Publishers, New York, 1979.
    (5) Margaret Sanger, An Autobiography, W. W. Norton and Co., New York, 1938, str. 46-58, 86-92.
    (6) Albert Gringer, The Sanger Corpus: A Study in Militancy, Unpublished Master´s Thesis, Lakeland Christian Colege, 1974, Appendix iv, str. 473-502.
    (7) viz (3), str 57.
    (8) Linda Gordon, Woman’s Body, Woman’s Right: A Social History of Birth Control in America, Penguin, New York, 1974.
    (9) Birth Control Review, April 1932, str. 107.
    (10) U.S. Government’s Foreign Relations, 1958-1960, Vol. XIV, str. 73-78.
    (11) Carla R. deVries, Benjamin Goldstein a Linda Evankirov, Teen Pregnancy: Crisis, Solution and Opposition, Educational Software Information Group, Boston, 1987.
    (12) Roberta Weiner, Teen Pregnancy: Impact on the Schools, Alexandria, VA, Capitol Publications, 1987.
    (13) U.S. Department of Health and Human Services figures developed by R.G. Calhoun, University of Houston, 1986.
    (14) Annual Report Planned Parenthood Federation of America (PPFA), Celebrating Seventy Years of Service, str. 23, 32.
    (15) Planned Parenthood Affiliates, Chapters and State Public Affairs Offices Directory, 1984.
    (16) Planned Parenthood Rewiew 2:4 (Winter 1982).
    (17) Family Planning Perspectives, 18:4 (July - August 1986), str. 162-169.
    (18) Planned Parenthood Rewiew 3:4 (Winter 1983-4) str. 2, 13-14.
    (19) Elasah Drogin a Margaret Sanger: Father of Modern Society, New Hope, KY, CUL Publications 1979, str 68.
    (20) Family Planning Perspectives 6:4 (Fall 1974).
    (21) Margaret Sanger, The Birth Control Rewiew, May 1919.
    (22) Margaret Sanger, The Pivot of Civilisation, Brentano’s, New York, 1922, str. 264.
    (23) Planned Parenthood, Planned Parenthood of Houston and S.E Texas, 1962, str 2.
    (24) Annual Report, PPFA, 1982, str. 4.
    (25) Sol Gordon, Ten Heavy Facts about Sex, Syracuse, NY, Ed-U Press, 1975.
    (26) Leonard Gross, Sex Education Comes of Age, Look Magazine, March 8, 1966.
    (27) Robert Ruff, Aborting Planned Parenthood, Houston, New Vision Books, 1988, str. 88.
    (28) Deborah Dawson, The Effects of Sex Education on Adolescent Behavior, Family Planning Perspectives 18:4 (July, August 1986), str. 169.
    (29) Melvin Anchel, What´s Wrong With Sex Education?, CBCCVA, St. Louis, MO, 1991.
    (30) Carol Cassel, Three-Year Plan and Long-Range Program Goals, New York, PPFA, Dept. of Education, 1979.
    (31) Josh McDowell a Dick Day, Why Wait?, What You Need To Know About the Teen Sexuality Crisi, San Bernardino, CA, Here’s Life Publishers, 1987, str. 23.
    (32) Judy Brown, ALL About Issues, February 1985, str. 25.
    (33) Ben J. Wattenberg, The Birth Death, New York, Pharos Books, 1987, str. 172.
    (34) My T. Vu ed., World Population Projects, New York, World Bank Policy and Research Division, Population, Health and Nutrition Department, 1986.
    (35) Hilgers, Horan a Mali ed., New Perspectives on Human Abortion, Frederick MD, Aletheia Books, 1981, str 452.
    (36) The Lancet, vol. 346, No. 8969, July 22, 1995.

  • "mEZINÁRODNÍ FEDERACE PRO PLÁNOVANÉ RODIČOVSTVÍ" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
    Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

    Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

    Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy