Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 496, komentářů celkem: 432792, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 375 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
118973991
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: NEW START - nový začátek - pro Tebe?
Vloženo Úterý, 28. květen 2024 @ 10:48:38 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

Zdar, možná by se hodilo k přemýšlení - NEWSTART je zkratka slov nutrition, exercise, water, sun, temperance, air, relief, trust, tj. výživa, cvičení, voda, slunce, střídmost, vzduch, odpočinek, důvěra.

Jsou to dobrá témata ke zvažování, abychom se nehroutili tak jako ostatní lidé, když mají problém s prevencí i nadějí. Lidé jsou většinou stresovaní, bez pevného bodu a z toho i různě nemocní...


Zvažujme, co jíme a pijeme, co dáváme do těla, jak často, a co vlastně pak naše tělo potřebuje skutečně. Když dostane, co potřebuje, dobře nám slouží a cítíme se dobře. Dobré rady o tom, co je dobrého, najdeme v Písmu a v různých lidských prohlášeních na internetu. Pak je otázka, čemu a komu věřit... Kdo hledá, najde, každý asi ví, co by mohl zlepšit... Když jsme si pak vytvářeli náš současný životní styl celoživotně, proč by se něco mělo měnit ihned? Stačí Nový začátek a postupné změny, uzdravování se, cesta k lepšímu životu... 

Pohyb a cvičení je potřeba, ne podle módy, ani moc ani málo. Stačí třeba procházka denně...
Obyčejná voda nám prospívá, většinou ji pijeme s nějakými dalšími škodlivinami. 
Slunce také prospívá, stačí trocha pobytu na slunci denně. 
Střídmost je důležitá, spoustu věcí děláme celkem zbytečně... ať už se jedná o jídlo, pití, mluvení, marnění času u tv, internetu, prázdnou zábavou, vyhazování času a peněz za chvilkové požitky... Doporučuji nedělat nic a uvažovat, co je zrovna teď důležitého udělat. Někdo si řekne, teď je dobré se najíst, někdo si řekne, mám chuť na cigáro, na kafíčko, dám si panáka, pivo... - viz rozhodování se podle podle skutečných potřeb anebo podle závislostí... Miluj bližního svého jako sebe samého / chovej se k bližnímu jako k sobě, event.    k sobě     jako k někomu, koho máš rád/a. - protože lidi zanedbávají buď své bližní nebo sebe, ale obojí je hodné zájmu v našem životě, všichni jsme poněkud jedineční a zajímaví, i když si to moc lidí nemyslí... Všichni se společně můžeme obohacovat, pomáhat si navzájem, ne proti sobě bojovat a ochuzovat se, škodit si... kdo škodí, škodí sobě, a to je pravda... můžeš to prubnout, co se Ti vrátí, když někomu uškodíš.
Vzduch - zkus dýchat čerstvý vzduch (třeba v lese), zkus se nadechnout zhluboka a zažít více vnitřního klidu. Lidi málo dýchají, hodně se stresují, často nemají čerstvý vzduch, často jsou v přetopených místnostech... Když vejdu do tzv. obchodního centra, hned si říkám, že se mi dýchá trochu hůř. Můžeme si kdykoliv všimnout, jak se nám zrovna dýchá, a zkusit dýchat zhluboka.
Odpočinek - 6 dní budeš pracovat a sedmý den odpočívat; je čas pracovat a je čas odpočívat... pořádná práce, pak kvalitní odpočinek - zkus to - akorát že mě nenapadá, jaká práce je pořádná, dnes je všechno zaměřeno na egoismus, event. se prodávají řešení na problémy, které egoismus způsobuje... Pavel šil stany, aby lidi mohli bydlet, a přitom šířil naději o nebeské Záchraně... Dneska je všechno konzum, takže pomoc druhým je akorát v tom, že někdo je v tom konzumování silnější a někdo slabší. Proto konzumní břemena jedni druhých neste... hm... můžete krmit debilní alkoholiky...
Poslední bod je T - trust - důvěra - můžeme klidně následovat program narodit se - nějak žít - nějak umřít. Celý svět je zatažen do přesvědčení, že po smrti nic není, anebo že se zase lidi znovu narodí... takže jak a proč by měli žít? má se někdo zabývat tím, co je spravedlnost, smysl života? je spousta pravidel od různých lidí, jak bychom měli žít, také spousta náboženství, co si lidi vymysleli... dobré je to slovo DŮVĚRA - až přijde Syn člověka, najde na Zemi víru, důvěru? Někdo dneska věří, důvěřuje, má s Nejvyšším osobní vztah? Pán nás vede zkouškami, které jsou nepříjemné, aby se osvědčilo, že se na Něj vždy spoléháme, když přijde problém, hned Mu to předložíme, nechceme nic řešit ze své síly, protože víme, že pokušením žádný člověk neumí sám odolat. Kde jinde chceme brát sílu, abychom mohli říct jako Pavel vím komu jsem uvěřil, než v Písmu? Kdo nečte, musí si to projít tím těžším způsobem. Čím víc čtu, tím víc mi všechno dává smysl - třeba podle Ex 20, 11 - ...v šesti dnech učinil Nebe a Zemi, Moře a všecko, což v nich jest, a odpočinul dne sedmého; protož požehnal jej a posvětil..    On také ukázal Svou nekonečnou Lásku a dal lidem Záchranu z Nebe, abychom my nemuseli trpět v tomto životě, ani v budoucím. V Písmu si můžeme přečíst Jeho slovo o minulosti, Záchraně i o budoucnosti, protože všechno ví. Můžeme se pak na Něj plně spolehnout, protože neušetřil svého milovaného Syna od potupné smrti na kříži, vzkřísil jej z mrtvých, vzal k Sobě do Nebe a dal mu všechno,    abychom my byli spolu s ním také milovaní, vzkříšení a také dostali všechno. On se stará o všechny, kteří Mu věří, aby nestrádali. Takže proč bychom Mu nevěřili? Odměna je hojná, stojí to za to všechno. Máme Mu co věřit a stále nám dosvědčuje, že být s Ním je pro nás všechny jen to nejlepší.

"NEW START - nový začátek - pro Tebe?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: NEW START - nový začátek - pro Tebe? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Úterý, 28. květen 2024 @ 21:43:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Musíme důvěřovat Bohu Otci stejně jako člověk Ježíš důvěřoval ve všem svému Bohu Otci.

Re: NEW START - nový začátek - pro Tebe? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Středa, 29. květen 2024 @ 07:17:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj, omylem jsi se nepřihlásil.Re: NEW START - nový začátek - pro Tebe? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 29. květen 2024 @ 08:49:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky za článek. Dobré úvahy. 

  Hodně z toho prožívám, jako ty. 

  Třeba s jídlem - v náboženském prostředí se k jídlu přistupuje často lehkovážně, ve stylu "i kdyby něco jedovatého, ...", "Co Bůh očistil, ty nepokládej za poskvrněné...", "nic není nečisté samo v sobě ..." kdy si lidi převrátí slova ke svojí škodě. Pomatuju si, jak jsem se díval svrchu na adventisty, co byli vegetariány, a na jejich řízky z obilí, na které byly potřeba pořádné zdravé zuby ... ;-)

  No, taky mne Bůh poučil. A jsem moc rád za veganské a vegetariánské restaurace, ve kterých nevaří adventisti ;-)


  Řeším i v práci - jsme v centru Prahy. Ve starém bytě. V prostředí na sever, tiché, čisté, ale ne moc hezké prostředí vnitrobloku. Řeším, jak moc má smysl být v hezčím prostředí, aby lidi nekoukali do žluté zdi druhého domu, ale na oblohu, na řeku, na zeleň, .. ale za trojnásobek...


  Dávno před lety mne Bůh vedl k odpočinku. Sedm dní. Šest dní pracovat, sedmý odpočívat. Dobrý způsob života, dokonce z Desatera. V zákoně je pak ještě jeden princip: šest let budeš osívat svá pole, sedmý dáš odpočinout. Šestý rok ti pole vydá úrodu na tři roky. Dobrý princip, jeden z největších objevů pro mně, když mi bylo třicet, po šesti letech života být doma s rodinou, jen tak si jezdit na výlety, dát odpočívat, nezasít, nesklízet. Nejkrásnější období života.

  Izrael v tom pak nedodržoval Zákon, země si vybrala léta, která neodpočívala, Izrael byl po tu dobu v Babyloně. Vyhoření se tomu říká moderně... Taky jsem měl "možnost" zažít. Nic moc zážitek.


  Dalo by se pokračovat.


  Díky znovu za příspěvek - hezky píšeš. Slyšet a poslouchach Boha, důvěřovat, má smysl i v takových jednoduchých, praktických věcech života.

  Toník

  Re: NEW START - nový začátek - pro Tebe? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 31. květen 2024 @ 00:45:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Celý svět je zatažen do přesvědčení, že po smrti nic není, anebo že se zase lidi znovu narodí... takže jak a proč by měli žít? má se někdo zabývat tím, co je spravedlnost, smysl života? je spousta pravidel od různých lidí, jak bychom měli žít, také spousta náboženství, co si lidi vymysleli... dobré je to slovo DŮVĚRA - až přijde Syn člověka, najde na Zemi víru, důvěru? 

To je tedy propaganda. Taková svazácká, údernická. I to další, co píšeš. Mě zaujalo, že celý svět je údajně zatažen do přesvědčení, že po smrti nic není. To je dobrý blábol. Vždyť je to přesně naopak. Když sečteš muslimy, křesťany, židy, tak máš půlku lidstva. Když k tomu připočteš něcisty, esoteriky, tak máš většinu lidstva. Jestli jsou lidi někam zataženi - tak leda k vám, pobožným. Páč na svět se lidi rodí bez víry. Ještě jsem nezažil, že by by děcko přišlo po porodu na svět a žvatlalo pobožné kecy. Ty mu tam do hlavy musí nejdříve někdo nastrkat. A my, co jsme zdrženliví, skeptičtí, neříkáme, že víme, co bude po smrti. To nemůže nikdo vědět, bobku. Já jenom za sebe si myslím, že spíše očekávám pouhý zánik vědomí, tak jak jsem ho zažil při narkózách. Nebylo nic. A stejné nic bylo před narozením. Miliardy let existoval vesmír a já jsem tu nebyl a nevnímal jsem vesmír. Takže je možné, že zase další miliardy let tu bude vesmír pokračovat a já to zase nebudu vnímat. Z tohoto pohledu je to stejné, jako kdybych nikdy nebyl. No a z hlediska budoucnosti je všechno pomíjivé. I život hvězd. I 10 miliard let, kdy skončí Slunce, nebo skončí jaderná fúze, je z hlediska nekonečného času nic. 

A já jsem nebyl zatažen do nějakého přesvědčení a nevím o tom, že by lidi bez náboženské víry byli do něčeho vtahování. To je pověrčivá představa. Konspirace. Nám, co jsme skeptici a racionalisti, spíše vylučovací metodou zbyla možnost nicoty jako nejpravděpodobnější. Nevěřím ani na pobožné destinace nebe, peklo, ráj, ani na reinkarnace. Nevěřím na druhý příchod Jehošuy. Nevěřím, že byl ani první příchod. Spíše to je jen knižní mýtus. A pokud nějaký potulný učitel kdesi tam chodil, kdoví co ve skutečnosti říkal a kdovíjak si to postupně upravili. Nic nevíme jistě. Nemáme důkazy. Důkazy máme jen o tom, že Země je kulatá, že vesmír je starý, že myšlení se odehrává v mozku. Ale nemáme důkazy o tom, z čeho a jak vznikl vesmír a co je po smrti. Všechny možnosti jsou otevřené. Ovšem některé jsou pravděpodobnější, některé méně. Pravděpodobnost, že po smrti jsou bájné destinace co oko nevidělo a ucho neslyšelo, jak Píše Pavel z Tarsu, je blízká nule. Pravděpodobnost, že existuje bájná destinace, kde lidi posmrtně miliardy roků budou propagandisticky se lísat k židovskému pouštnímu bohovi, je taky blízká nule. Ale nemohu to dokázat. Pouze očekávám, že pobožní jako vždy kecají. Jeden viděl panenku Marii, dalšímu se zjevil Jošua, další byl v nebi. Speciálně Američani. Jehova má slabost pro Američany, kterým neustále ukazuje bájné destinace. Jiné národy takové privilegium nemají. Čili je to takový americký bůh. Náboženství je v mnoha otázkách komické. Páč něco jsou zjevné lži. Něco sofistikované manipulace a ideologie. Stránka vygenerována za: 0.45 sekundy