Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darina.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 346, komentářů celkem: 420395, adminů: 60, uživatelů: 5209  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 290 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Willy
LD
brusle7
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114715939
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít?
Vloženo Čtvrtek, 01. červen 2023 @ 10:25:54 CEST Vložil: Tomas

Svědectví poslal brusle7

 Uvádím zde znovu sérii článků - svědectví  z mého života, napsaných a uveřejněných pro GS v letech 2010-2012 - pod názvy "Reformovat ŘKC, či odejít? (1-14). Zveřejňuji znovu s odstupem sérii těchto 14-ti článků, které vznikly jako svědectví z mé přelomové cesty z ŘKC - úzké cesty - vedoucí ještě blíže ke Kristu. Mé svědectví může pomoci třeba ŘKC kněžím ve vnímání jejich "oveček", nebo podobně tápajícím a hledajícím lidem na cestě, jako jsem byla kdysi já. Díky, Pane Ježíši, z tuto cestu. Chvála Tobě! Aleluja!!!


1/ Reformovat ŘKC, nebo zcela odejít?
Co si o tom myslíte?
Aneb co má dělat katolík, když dlouhodobě nemůže ve svědomí souhlasit s mnohými praktikami v ŘKC neslučitelnými s Evangeliem, ale přesto je věřící a členem této církve?
Co dělat, když toto už ani nelze rozebrat uvnitř ŘKC (když to ŘKC nechce slyšet), když hierarchie ŘKC volí metody umlčování , zesměšňování , odsuzování a mocenského útlaku a vyhrožování vyhazovem a jinými tresty těm, kdo s praktikami proti Evangeliu nesouhlasí?

2/ Pokračování II. - Reformovat ŘKC - nebo odejít? (Inspirace od bratra Noname - další samostatné téma).
Svobodu svědomí se snaží (někteří faráři ŘKC) vzít svěřeným farníkům tak, že "své" ovečky za jiný pohled a názor veřejně hanobí a manipulují ostatními farníky k podobnému hanění a odporu proti dotyčnému. Dělají to v zájmu "nápravy" dotyčného a "povinné" jednoty se stádem.
Pokud si dotyčná ovce nedá říci a stále trvá na svém pohledu ve svobodě svědomí a odmítá se omluvit a "napravit" , odstraní ji (vlci) ze svého stáda...

3/ Proces osvobozování od ŘKC - část IV.
Stavme na skále - na Kristu.
Dokud jsem byla malá, jednala jsem jako dítě, pila jsem z prsou ŘKC sladké opojné nápoje, hýčkána neviděla jsem a neslyšela jsem pláč v dálce, pláč Krista v dálce...
Nyní pouštím se starých shnilých trámů (pokrytectví, hnoje přetvářky a smradu v ŘKC), pouštím se mazlavého smradlavého (byť navenek zářícího) písku a hledám skálu Kristovu - s tvrdým, ale pevným a laskavým dopadem.
Ježíši, nedej mi prosím zabloudit, dovol mi přichytit se Tvé hrubé, ale pevné , milující skály.
Dej, ať naplní se a hoří stále víc to kouzelné slůvko "Láska"...

4/Reformovat ŘKC - či odejít? (IV.)
Návrat po půl roce k zamyšlení....
Milí přátelé,
počátkem letošního roku jsem s Vámi zde sdílela otázku, zda reformovat ŘKC, nebo odejít(?)...
Chci se s Vámi podělit o pokračování.
Neudělala jsem zatím žádné oficielní kroky k odchodu z ŘKC, nechávám věci stát a dozrát.
Zjišťuji, že potřebuji ve svém životě především živého Boha, milujícího, všudypřítomného, v oboustranném vědomí lásky a sdílení.
Mnohé ostatní je zbytečné a vedlejší - včetně církve ŘKC (uznávám církev v širším slova smyslu, kde jsou jednotliví členové i ŘKC snad někteří její součástí - ale církev je nejen v ŘKC - Bůh je daleko přesažnější).
Tož tak.
Stále jsem na cestě, stále hledám.
Všechny Vás zdravím a díky za vzájemné sdílení.

5/ŘKC, láska, zrada (koho?), reformace (V.)...
Katolickou církev (přesněji řečeno ŘKC) jsem milovala.
Byla to chyba?
Zradila jsem tím Krista samotného, když jsem milovala i ŘKC v mylném domnění Jeho (Kristovy) struktury?
Nebo zrazuji ŘKC tím, že už miluji jen Krista a lidem a struktuře ŘKC nevěřím?
Zrazuji své bližní, když tou strukturou pohrdám a je mi z ní zle a odporně?
Je zrada odejít a nereformovat, nebo je zrada se o to nepokusit?
Jsem sama, koho tyto otázky napadají?
Jsou možná bláhové - ale mne fakt napadají...

6/Profesní zákazy činnosti v ŘKC (VI.)
Odpověď pro JMK i další - sdílení:
Milý JMK,
ptal ses mne na zvolené téma v nadpisu článku v předchozím článku a já vidím v Tvém dotazu nové téma či samostatné pokračování o systému v ŘKC.
Profesní zákazy v ŘKC jsou velmi prosté.
Faráři se v českých farnostech střídají poměrně často, v naší farnosti navíc pravidelně v 1-2 letých cyklech i kaplani (farní vikáři).
Jediný, kdo prý zcela řídí farnost, a nemůže mu prý do toho mluvit žádný nadřízený (ani biskup či papaž) je ustanovený administrátor farnosti ŘKC či farář.
V praxi je to tak, že při naprostém nedostatku kněží, farních pomocníků, kostelníků, vaŕhaníků, učitelů náboženství a dalších spolupracovníků faráře, kněz ve farnosti zpravidla dlouhodobě hledá a růzmě motivuje farníky k těmto činnostem dle jejich možností, schopností i ochotě pomáhat.
Drtivá většina těchto služeb ve farnosti je bez pracovního poměru, nikým neplacená (naopak s výdaji dobrovolníka), dobrovolná, přesto "potřebná" z hlediska fungování farnosti.
Já osobně jsem se zapojila po předchozích opakovaných žádostech předchozích kněží do dvou těchto oblastí (dlouhodobá katechetická a varhanická služba), na obě tyto služby jsem se dlouhodobě odborně připravovala, na katechetickou práci i mnohaletým dálkovým studiem VŠ při zaměstnání mimo naše město. Bylo to v době, kdy ve farnosti téměř chyběli katecheté a varhaníci.
Katechetickou službu jsem vykonávala celkem 15 let vcelku (částečně profesně evidovanou, ale z velké části navíc zejména v souběžných dětských zájmových organizacích a dětských táborecch), varhanní službu necelých 7 let. Ostatně to i velmi různě prolínalo a vždy to bylo ve spolupráci s farářemi farnosti.
Přesto stačilo málo ke "kopnutí". Je to dosud tak bolestné, že se omlouvám, že se mi to těžko otevírá. Důvod "kopnutí" mi nikdy ani přes opakovanou žádost nebyl dotačným knězem ani jeho nadřízenými sdělen. Nebyl, neexistoval (jen zlo nového faráře farnosti, jenž prý má ve své farnosti neomezenou moc).
Pohoršení a bezmocnost následovaly. Nikdy se nedořešilo, proč. Dotazujícím dětem nalhaly o mne pomluvy - mnohé odešly z ŘKC též - pohoršení. Nikdy mi nesdělili nadřízení důvod - protože (z mé strany) neexistoval.
Pokud se nyní odkloňuji od ŘKC, je to jeden z důvodů této hrozné zkušenosti a bezmocnosti . Nedůvěra, totalita, moc lidí (nikoliv Kristův hlas). Poznání, otevření očí. Stav v ŘKC - stav PEKLA (odklon od Krista) - můj názor a pohled.
Toto vše se mi moc těžko píše, je to stále velmi bolestné. Oficiální důvod nesmím vědět, i když ho ve skrytu duše citím. Nebyl na mé straně ochotné důvěry a pomoci spolupracovat na Kristově šíření Evangelia, byl na straně HNUSNÉ a odporné lidské moci pod autoritou ŘKC. Byl na straně zrady mnohých dřívějších přátel následně po této situaci (držet s vyvrhelem znamená odejít též z ŘKC - nechat po sobě plivat, nechat se zesměšňovat - a jen pár přátel v této následné zkoušce obstálo). Vedené děti - tam bylo to pohoršení nejbolestnější - oboustranně - ze dne na den jsem mezi ně nesměla pod pohrůžkami dalších sankcí. Též k varhanám jsem od toho dne již nikdy nezasedla, ani jsem si nestačila vyzvednout své noty a věci z kůru kostela (vynutili si okamžité vydání klíčů a konec). Na první nedělní mši svaté po této události nehrály varhany a pohledy lidí v kostele na mne jsou nazapomenutelné (nikdo nechápal, ani já ne).
Nikdy jsem nechtěla být sama od sebe ani katechetkou, ani varhanicí, jen mne postupně k tomu dovedly okolnosti vlivem přání a směrování kněží a potřeb farnosti. Nikdy jsem nechtěla nic pro sebe - vedla mne Láska - služba. Proto ani odchodem jsem osobně NIC neztratila - jen získala tu zkušenost, že ŘKC už milovat nemohu, ani v ní nemohu zůstat jako dříve. Něco zde není v pořádku: TOTALITA, MOC, ZLO, ZLOŔÁDY, DIKTATURA STRUKTURY.
Dodávám, že jsem jednala vždy jako svobodný člověk - bez manipulace mašineriemi - se svobodnými názory - ve svobodě Božích dětí - ale ŘKC nechce svobodné lidi, ale lidi manipulovatelné. Jenže ale: bez vnitřní svobody a bez svobodného hlasu svědomí a jednání podle Krista - nejde myslím dojít. Někdy je myslím nutné i něco opustit a snad i bolestně bloudit, aby se znovu rozbřesklo - k dalšímu poznání a nalezení.
Růžové brýle - pokud spadnou - byť je to bolestné - JE TO ŠTĚSTÍ, i když je možná pak trochu tma - ale věřím ve SVÍTÁNÍ...
Díky všem za sdílení.

7/Už se nebudu ptát (VII.) - nová konverze
Omlouvám se za dotazy a sdílení.
Moje cesta nevede už skrze ŘKC - sundání "růžových brýlí" - nové poznání - nová konverze...

8a/Bůh je láska úžasná (VIII.)
Úvaha nad přesažnou Boží láskou.
(Jak se říká : Bůh dopouští, ale neopuští.)
I v nejhlubších pustinách a tmách nás pevně vede Bůh.
Jeho láska je nesmírná.
Je jak obrovská náruč vztahující k nám ruce.
Je to láska bez hranic.
Láska pronikacící pevně do hlubin srdce.
Láska pronikající dál a dál.
PŘESAŽNÁ.
KRÁSNÁ.
PŘEKRÁSNÁ.
(Veď mne, Bože, za ruku. Nedej mi vyklouznout z Tvého objetí.)
Dovolte mi prosím toto sdílení uprostřed lidí, i když vím, že svítání je v rukách Vyššího.
Všechny cesty mi rvou srdce, jsou uzavřeny, přesto věřím a doufám ve svítání.

8b/ Nabývám sílu, nebo ztrácím? (VIII. - poušť)
Nabývám sílu, nebo ztrácím?
Stát se v duchovním životě nemá.
Jenže poušť je křižovatka, beze světel, bez pokrmů, ve tmě.
A tak raději zatím stojím ve tmě, než jít špatně.
Všechy cesty vpřed i vzad, vlevo i vpravo jsou špatné, rvou mi srdce, působí bolet (loučení se starým - či neznámý strach a neurčitá nejistota z nového , tma).

9/Reformovat ŘKC, či odejít? (IX.) (12/2011)
Když jsem psala kdysi části I.-VIII. k tomuto tématu, netušila jsem, až nyní po sčítání lidu, že se stejnými otázkami zabývá velká skupina dalších věřících.
Sčítání lidu jasně ukazuje, že kromě výrazného propadu ŘKC (zbyla zhruba jen třetina příslušníků) je nejvýraznějším zjištěním to, že se řada obyvatel (nejen já) přihlásila ke skupině lidí, kteří věří, ale nehlásí se k žádné z registrovaných církví.... ... Tuto možnost využilo 707 649 lidí .
Tudíž vývoj jde směrem k nejvyšší početné skupině věřících bez registraci k nějakým církvím... ( i když je zatím "tato skupina" za ŘKC na druhém místě). Lidé uznávají Boha, ale nevidí ho registrovaných v církvích... Velký zlom od posledního sčítání lidu!
Jinak si ale myslím, že cirkve (ŘKC) nepůjdou s příčinami propadu do sebe, ale budou si namlouvat, že zbyla "zdravá kvalita" ... a ostatní jsou "problémová a nepotřebná" kvantita rebelantů či "špatně věřících"...

10/Film (Zlo)Řád - Reformovat ŘKC, či odejít? (X.)
V návaznosti na mé předchozí články uvádím praktickou ukázku - film ŘÁD - kde kněz formuje své ovečky (i představenou řádu) k "neřádům"... http://www.youtube.com/watch?v=vJyOFahOrEM

11/Jak žít jako katolík bez závislosti na ŘKC? (volné pokračování - XI.)
Jak žít jako katolík bez závislosti na ŘKC?
Jaké možnosti praktikování své víry má katolický křesťan, katolík, věřící, který však nesouhlasí se systémem ŘKC, kterou postupně a důkladněji pozná jako "neKristovu organizaci"?
Mám k Vám, milí přátelé v Kristu, několik praktických otázek:
Jaké možnosti praktikování své víry má katolický křesťan, katolík, věřící, který však nesouhlasí se systémem ŘKC, kterou postupně a důkladněji pozná jako "neKristovu organizaci"?
A/ kam na mše svaté?
B/ kam ke svátostem?
Jak praktikovat čestně a upřímně svu víru dál? (Nejen vnitřně, ale souběžně ve společenství a svátostech?)
Možnosti - jaké?
1/ Dále ŘKC (s vnitřním odloučením od nešvárů)?
2/ Starokatolická církev (není zde ta manipulace svědomím...)?
3/ Řecko-katolická církev?
4/ Pravoslavní?
5/ Možnosti mimo uvedené církve v důvěře v Kristovo vedení a vědomí lásky a společenství i bez viditelné církve ŘKC, která se odklonila od svého poslání a Kristových principů? (Tj. důvěra v jedinou církev nad těmito všemi zdravými i nemocnými údy Kristovy církve?)
6/ Kombinace 1/+5/?
7/ Jaké jsou jiné možnosti?
Osobně je mi nejblíže kombinace 1/+5/ (tj. bod 6/) - zatím - ale stále se nějak rozhoduji...

12/Pokušení odklonu od ŘKC- aneb ´duchovní boj´ svědomí... (XII.)
Pokušení (odklonu od ŘKC) - aneb "duchovní boj" svědomí...
Vzpomínám si, jak jsem v polověřícím prostředí mých rodičů (a v silně náboženském prostředí příbuzných ze strany mé matky) dlouho tápala. Dlouho jsme nebyla na žádné straně - věřila jsme v "kohosi" nad námi, ale skutečné jednání praktikujících představitelů členů ŘKC (pokrytectví v mnoha oblastech) mi bránilo přijít a praktikovat v tomto společenství svou víru.
Obrat nastal až zhruba v polovině třetí dekády mého života, pod vlivem zásadních okolností osobních i okolních, v překlenutí a "pochopení" i těchto skutečností.
Je na místě zde poděkovat několika významných osobnostem v mém okolí, kteří se chovali čestně - a to zejména vzácného příkladu 1-2 pastýřů, kteří mi duchovně velmi pomohli a postupně mi i mnohé radili a svěřili (studium teologie, výuku nábožeství, mnoho dalších oblastí). Prožila jsem zhruba 15-20 aktivních let uprostřed ŘKC a v mylném domnění, že Bůh chce, abych s Ním Krista + nauku ŘKC hlásala, podporovala, svědčila...
Toto mé svědectví bylo násilně ukončeno jedním (zřejmě duševně polonemocným) knězem ve farnosti , bez udání důvodu - jen v záminkách - a to tvrdými zákazy jakéhokoliv mého působení ve farnosti a okolí - s oporou v církevním zákoně, kde kněz má absolutní moc ve farnosti - a ani papež ji nemůže zlomit. (Násilné rozbití rozsáhlých dětských společenství atd. atd. - lidské rozbití toho, kde nebylo obrany slabších proti mocenské lidské zlovůli...)
Další etapa: Mé hledání, svědectví v jiné formě - hledání zda "reformovat a zůstat, či odejít?"
Dodnes (po 5-6-ti letech nového hledání ) nemám na tuto otázku jednoznačnou odpověď. Duchovní boj, cesta. Kritika ŘKC - a zároveň obavy o ni a její členy. I mé obavy a hledání, jakou formou zůstat uvnitř a nepodílet se na zlu - což právě nejde. Velké hledání, abych Krista nezklamala (jednou či druhou variantou), při odklonu od ŘKC... nebo právě s ní...
Jde o prosté sdílení, hledání - kde definitivní rada přijde, věřím, shůry...!

13/Světlo a tma (mystika) - XIII.pokračování
Světlo a tma (mystika)...
Slušný člověk o blízkosti Boha a o mystických zkušenostech zpravidla mlčí.
Sdílení je téměř v tomto nemožné - i když lákavé, potřebné, ale nejsou na to zpravidla slova.
Proto jsem tuto oblast ve svém "příběhu na pokračování" jaksi opomněla, ale patří k ní.
V nejtěžších zkouškách, temnotě a v osamocení přichází Bůh jinak, vnitřně, sjednocuje se se zbytkem našeho "já" (pokud se zbytek našeho "já" vzdává toho světského, hmotného, nelpí na něm - i proti "proudu" pak Bůh může přijít na svatbu k nám).
Díky Bohu i všem "ďáblovým pomocníkům" za ty zkoušky. Bůh dopouští a čeká, zda mu zůstaneme věrni.

14/shrnutí: Poušť, kde posiluje Bůh... (Reformovat ŘKC, či odejít?)
Slíbila jsem tu asi před měsícem, že se pokusím napsat článek, jak a kam vlastně jdu.
Navazuji tím volně na sérii mých předchozích článků zde na Granu asi v posledních 3 letech (Reformovat ŘKC - či odejít?)
Musím začít slovy "VIM, ŽE NEVÍM".
Bůh je velká Láska a zároveň velké neznámo.
Přichází v jemném vánku pouště, v tom odhlučení od lidských forem a "organizování víry".
Po velké a bolestné ztrátě přichází stále krásnější a bezpečnější jistota přesažnosti všeho kolem, nicotnosti lidských struktur, naprostá jistota velké lásky...
Jsem šťastná, i když některé ztráty dosud lidsky přebolívají v nutném očišťování od malicherností. Věřím, že je to příprava na setkání s Kristem v tváří v tvář. Vnímám, že je Kristus za dveřmi, že prolamuje mé dveře, i když se někdy bolestně cukám a bráním (lámání odvahy, po krůčcích, blíž). Ale vím, že toto Kristu příliš nevadí, že počítá s našimi slabinami. Důležité je, že v těch dveřích je Bůh, se mnou , blízko, chápající i mé slabosti a cukání. To naplňuje klidem, láskou, nadějí, bezpečím, možností odevzdání a splynutí...
V loňském roce se na této cestě přidala vážná nemoc. Vše vnímám jako krůčky a zkoušky od Boha, Jeho snahu mne pozvat blíž.
Nezbývá než děkovat.
Bůh je všude, jen na (Ním připravené) poušti Ho více vnímám v Jeho lásce. Stačí samotná láska.

Brusle7

Shrnuto a znovu zveřejněno z let 2010-2012 ke dni 31.5.2023, ku pomoci dalším hledajícím...

"Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 96 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 01. červen 2023 @ 10:58:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsi slibovala, že už dáš pokoj a zalezeš do svého sklepa s názvem katedrála a tam budeš v ústraní s tobě podobnými kutit kejkle proti katolíkům. Jenže jako pravé mstivé ropuše ti prostě vadilo, že tě tam katolíci nečtou, nechodili tam a ty potřebuješ, aby oni četli. Takže ten tvůj sklep nemá smysl. 


1. Nejdříve ses snažila odsud vyštípat katolíky. 
2. Když se ti to nepovedlo, tak jsi chrlila jeden článek proti katolíkům za druhým. 
3. Když se ti nedařilo katolíky poškodit, tak sis založila truc podnik s názvem katedrála a tím jsi jim chtěla zavařit. 
4. Jenže katolíci ti na tvůj sklep se.ou, tak zase lezeš zpátky a znovu opruzuješ s další várkou článku proti katolíkům. 


Jak ty jednou skončíš, pošahaná účo, to nevím. Nejspíše tě odvezou do ústavu. A abys to měla stylové, řeknou ti v sanitce, že tě vezou do katedrály... Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 01. červen 2023 @ 13:03:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Jediný, kdo prý zcela řídí farnost, a nemůže mu prý do toho mluvit žádný nadřízený (ani biskup či papaž) je ustanovený administrátor farnosti ŘKC či farář."...

Toto je zcela jasná nevědomost o poměrech v ŘKC.

Farář samozřejmě nese odpovědnost za běh farnosti. Proto má ve farnosti mezi všemi farníky  konečný rozhodující hlas. Tuto odpovědnost nese před svým vlastním svědomím a před svým biskupem. Pořád tu platí, že ve své službě je farář jen "prodlouženou rukou" svého biskupa.

Biskup může kdykoli faráře oslovit a říci mu: "Dneska tady končíš a zítra nastoupíš třeba o sto kilometrů v jiné farnosti".
A farář si sbalí své osobní věci do kufříku a jede ....Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 01. červen 2023 @ 16:02:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Omlouvám se všem za své vyjádření, ale je velmi noblesní než to, které by mělo na její hlavu spadnout. brusle je neskutečně zlá, namyšlená a bohužel i intelektuálně zanedbaná, pokud zde zveřejnila své sračky, co nemají ani hlavu ani patu. Ona denně neúnavně ostatní přesvědčuje, že je v žalostném zdravotním stavu. Pokud ji zdejší štenáři budou naskakovat na její komentáře, tak ji rozhodně nepomohou. Zde ji nemůže pomoci nikdo. Bohužel ani admin nerozpoznal, že řeší problém s člověkem, který nutně potřebuji péči odborníka. To co zde zveřejnila ji jasně usvědčuje, jak je zdravotně narušená a každý kdo s ní bude komunikovat ji ve skutečnosti ubližuje, neboť ji zatvrzuje v názoru, že je nějakou obětí ze strany faráře a ŘKC. Pokud chcete aby se brusle uzdravila, musíte ji ignorovat. Jí strašně schází komunikace s celou diskusí GS, protože to v ní vyvolává potřebu všem zvěstovat sebe prezentaci jako poškozené. Ona potřebuje hlavně pozornost a péči rodiny, jako je manžel a děti a né si zvolit jako pečovatele Myslivce a Cizince. To už svědčí a vypovídá o šílenství. brusle vám všem oznámila, že s vámi nechce mít nic společného a odešla se svou sektou do Satanova doupěte. prosím dopřejte ji klid a nepište ji, že kecá apd. Ona vás potřebuje, aby vás mohla následně diskusně sestřelit jak jste špatní křesťané a ona a její sekta jsou ti vyvolení. Prosím dopřejte brusli klid. Můžeme o ní a o názorech které má diskutovat zde na GS, ale ne s ní. Ona se zde nyní na ŘKC vyblila tak odporným způsobem, že to již překračuje právní únosnost jakých pomluv a lží se zde veřejně dopouští urážejíc nejen ŘKC, včetně věřících a admin by toto neměl tolerovat. Svoboda vyjadřování má své meze v Ústavě ČR a Listině práv a svobod kdy šíření náboženské nesnášenlivosti je nepřípustné. Já vážně zvažuji, zda její současná veřejná a internetem šířená vyjádření, které vnímám a chápu jako ohrožení práv občanů, nebudu analyzovat právní cestou.   Kdybych byl jako rosmano, neprodleně bych podal podnět Státnímu zastupitelství, protože i když je brusle pravděpodobně psychicky labilní, možná i psychiatricky nemocná, pak rozhodně není zbavena svéprávnosti. Pokud zde tato uštěkaná drzá a nevychovaná drbna bude šířit pomluvy vůči mě osobně, tak ji nakopu diskusně zadek a hotovo, ale pokud zde šíří nepravdy a pomluvy vůči ŘKC, pak je to již s vědomím, že na sebe bere právní odpovědnost za své vyjadřování. Myslím, že již strčila umouněného Myslivce do kapsy a tvrdě líbá zadek Satana, tak hluboko klesla. Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 02. červen 2023 @ 07:16:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Moje žena učila náboženství nějakých dvacet let - tedy určitě srovnatelnou dobu, po jakou údajně náboženství učila i Brusle.

A nebylo to nic snadného.

V rozvrhu jsou to předměty, které se vyučují až odpoledne, kdy jsou děti už vyučováním jiných předmětů unaveny a těžko udržují pozornost. Navíc jsou tam děti do rodičů různých kvalit, i děti, které doma nemají žádný příklad života živé víry.

Každý katecheta by měl klást důraz na dvě hlavní věci:
1.) na výchovu (vedení) dítěte k osobnímu vztahu s Bohem.
2.) na znalost základů učení církve.


Učit dnešní děti předmětu, kterému ony kolikrát dávají důležitost na úrovni kroužku šití a pletení - navíc unavené - je vskutku sisyfovská práce. Katecheta se pak ve svědomí trápí otázkami typu: "Dělám snad něco špatně, když nevidím žádné výsledky"?

Ale ono je docela nemožné vysvětlit dítěti, jak je důležité přijít alespoň na nedělní mši, když jeho rodiče po bouřlivém sobotním večeru a noci  vyspávají až do nedělního oběda!
Příklad rodičů vychovává i beze slov - bez něho nějaké dvě vyučovací hodiny týdně jsou neúčinnou náhražkou.

Služba katechety je tedy v našich podmínkách neskutečně těžká, vyčerpávající  - často hotové galeje.

Když mojí ženě pak oznámili, že ji nahradí mladší katechetka, neurazila se a nepřestala se účastnit bohoslužeb, neodešla z církve - naopak jásala, ulevilo se jí, že byla této těžké služby zbavena. Děkovala Bohu za to!


Jak to porovnat s případem Brusle, která se ukončením její katechetické činnosti cítila odstrčena, doslova zhrzena?

Zjevně byla nesprávně  motivována - nedělala svoji službu katechetky kvůli Bohu, ale kvůli lidem ve farnosti . Proto ta uraženost, zhrzenost, ze které se za ta léta postupně vyvinula nenávist vůči všemu katolickému.Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Pátek, 02. červen 2023 @ 16:18:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Stručná odpověď - ODEJÍT,
 splnila sis určitý stupeň na své Cestě vzhůru a setrvávat dál, by znamenalo zůstat stát. Je třeba zvednout Hlavu a kráčet dál a poznávat . Tak je to i tady na Zemi, nejprve Základní škola, pak střední, pak vysoká a pak ..nejsme v cíli, teď teprve nastává ta služba lidem a Pánovi.
Jen ten, kdo byl vyučen od Otce, přichází ke Kristu Každá škola Ti něčím přispěje na cestě za poznáním, ale teprve Univerzita Ti dá diplom a pověření k činnosti v praxi :-)Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 02. červen 2023 @ 23:21:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Výborný článek

https://zvedavec.news/komentare/2023/05/9650-americke-valky-a-dluhova-krize-usa.htmRe: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: mikim v Sobota, 03. červen 2023 @ 08:46:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jedinou skálou je v Písmu popsaný Bůh Itec:

Iz 44:8: "Nestrachujte se a nebuďte ochromeni! Což ti to odedávna nezvěstuji a neoznamuji? Vy jste mými svědky. Cožpak je Bůh kromě mne? Není jiná skála, o žádné nevím."

CSP Český studijní překlad (2009)
Ž 89:27: "On ke mně bude volat: Tys můj otec, můj Bože, tys skála mé spásy!"

Žl 89:27: "‚Ty jsi můj Otec‘ – tak mě osloví – ‚ty jsi můj Bůh, skála mé záchrany!‘"

CSP Český studijní překlad (2009)
Ž 89:27: "On ke mně bude volat: Tys můj otec, můj Bože, tys skála mé spásy!"

Žl 89:27: "‚Ty jsi můj Otec‘ – tak mě osloví – ‚ty jsi můj Bůh, skála mé záchrany!‘"Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 04. červen 2023 @ 18:02:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Shrnutí závěrem:
Děkuji všem, kteří čtete, vnímáte  a nesoudíte. 
Článek nemá účel pro vytváření  lidských soudů , lidských domněnek a dalších fikcí, o které se zde v diskusích opět někteří nepravdivě dopustili, ale jako mé osobní svědectví o systému ŘKC.
Smysl tohoto mého traumatu  v ŘKC pro druhé není možno (i po odpuštění mým viníkům) v mé mysli smazat - ale předat dál jako zkušenost ve víře - i Ježíšovi zůstaly hřeby po ranách, nesmazatelné... O těchto Ježíšových ranách svět rozjímá ještě 2000 let po Ukřižování Ježíše - a právě proto jsme se o tom dozvěděli i my - z písemných Evangelií a svědectví - nebylo ututláno v "opuštění" tohoto svědectví - a sám Ježíš chtěl, aby bylo dalším lidem známo. 
I toto mé kdysi prožité trauma vyúsťuje v následné  svědectví, v potřebu o něm svědčit, v potřebu pomoci mým svědectvím o stavu uvnitř ŘKC a podobných totalit dalším případným  potencionálním obětem, případně i těm kněžím (které se s podobnými svědectvími též jistě setkávají). Nevím, jak dlouho ještě budu moci svědčit (...), každému se jednou tato "opona" navždy zatáhne před CÍLEM - a proto svědčím znovu, nyní, můj životní odkaz o mých zkušenostech v ŘKC - pro další oběti, pro zmírnění jejich nářku ve sdílení dalším...Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Úterý, 06. červen 2023 @ 08:35:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jednostranné, manipulativní, naprosto osobní, pomlouvačné, obviňující, bez korekce druhé strany, bez nacházení osobní viny ve vztahu, zatrpklé, uražené, sebe stavící do role trpitelky, chuděry, nevinné, ublížené, nerealizující sebe sama.

Prostě jste do společenství tamnějších římskokatolických křesťanů vnášela neklid, spory, rozpory, konflikty, sebe prosazování, ovlivňovala děti a ostatní, pomlouvala faráře, šla proti němu, tím rozdělovala, narušovala nejen formální vztahy, ale vnášela neklid do neformálních vztahů. Toť důvody, které naprosto zřetelně zjevně vyplývají z Vašich úvah v článku.

Křesťané a jejich náboženství je mi ukradené, čerpám toliko z Vašich slov, Brusle7, a to o Vašem  osobním vztahu k danému společenství, které má svá zažitá pravidla chování.

Prostě jste držka nevymáchaná, toť vše. Nesete následky vlastního jednání v rámci vztahů v daném společenství.

Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 06. červen 2023 @ 19:58:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doporučuji tento iránský film o jednom rozvádějícím se páru. Je to něco mezi dokumentem a krimi. 

Velmi dobře ukázána odlišná kultura a náboženství. 


Re: Souhrnné svědectví Brusle7 k pomoci hledajícím - Reformovat ŘKC-nebo odejít? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Úterý, 06. červen 2023 @ 21:31:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle7
To je fajne, že sama sebe představuješ jako podrazačku
S takovým člověkem je nemožné diskutovatStránka vygenerována za: 1.06 sekundy