Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 55 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104225118
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Odpuštění úplně o čemsi jiném.
Vloženo Úterý, 19. červen 2018 @ 10:32:41 CEST Vložil: Tomas

Katolicismus poslal myslivec

Po mnohých peripetiích a upozorňování na to, že při svátosti smíření strana poškozená hříchem nemá většinou o zpovědním odpuštění ani ponětí, diskutující Oko přiznal existenci podivného dvojího druhu odpuštění- odpuštění o čemsi jiném. To, že tato závadná a nefunkční odpouštějící praktika "odpuštění o čemsi jiném" existuje, vědí ti, co ji po léta bezvýsledně praktikovali.

Oko:

Odpuštění hříšníkovi člověkem  poškozeným tím hříchem je úplně o čemsi jiném (eliminuje zlo hříchu, aby se nešířilo na další lidi, osvobozuje poškozeného od cizího zla), než pokání toho hříšníka, ve kterém on dojde odpuštění svých hříchů, svého vlastního zla  - službou církve, pro zásluhy Kristovy.

Skutečně podivné zvláštní to odpuštění. Všimněme si té diference. Pro hříšníka je zde služba církve a zásluhy Krista, a pro ublíženého odpouštějící samozřejmost jakoby se nic nedělo.


"Ano Oko, utíkej ke zpovědi, já ti odpouštím a eliminuji zlo TVÉHO hříchu, kterým jsi se vůči mě provinil, neoplácím ti zlé zlým aby se TVŮJ hřích nešířil na další lidi". 


"A jak je možné, že jsem takového odpuštění schopný i bez faráře, když jenom posloupníci odpouštěti mohou"? To je to tvoje odpuštění o čemsi jiném"?


"Hmmmm"? 


Když už odpuštění dělíš na dvě, které odpuštění je to větší? To, které zcela samozřejmě a beze proseb za odpuštění očekáváš po těch kterým jsi ublížil, nebo to tvoje odpuštění o čemsi jiném za tři očenáše, které se ti dostalo ve zpovědnici?

První za co v procesu odpuštění prosíme je vždy to, že se kajícně modlíme za ty, kterým jsme ublížili, aby jim Bůh dal sílu k odpuštění! To je projev pokory a potlačení egoismu! V první řadě myslíme na ty kterým jsme ublížili, a pak až na sebe. V řk zpovědní praktice je to obráceně. V prvé řadě se letí do zpovědnice najít úlevu SOBĚ, a pak možná, v praxi většinou vůbec se zajímat o toho DRUHÉHO. Anebo má některý zdejší katolík tu odvahu jít za stranou jím poškozenou a říct?  Hele, já už se z toho vyzpovídal. Pokud ano, napište zde svoje zkušenosti s takovým doznáním se..


Ano, Oko má pravdu, v řkc je odpuštění poškozeného skutečně něčím jiným, než odpuštění ubližovateli, který namísto usmíření se s tím komu ublížil vyhledá temnotu zpovědní bedny, kde za tři očenáše a jeden zdrávas "odpuštění" po dvouminutové "kajícnosti" dojde. Mezi poškozenými se lidově ironicky traduje. "No jo, katolíci, ti se mají, ti se z toho vyzpovídají a mohou ubližovat a krást dál". Tento lidový sarkasmus vznikl mezi lidmi právě pro odpuštění zpovědní a neodpuštění mezi katolíkem a někým jiným. 

Byla to hrozná doba, kdy jsem si myslel, že mi Bůh odpustil a přitom to byl klam, a následky Bohem neodpuštěných hříchů na mne stále doléhaly. Až jsem v pravdě Ducha poznal skutečné boží odpuštění, odpuštění které zahlazuje a narovnává, pozdvihuje a z nepřátel činí přátele. Tehdy jsem zjistil jak marná, zbytečná  a pošetilá zpověď je.
Argument, že jenom falešní nástupci apoštolů smí odpouštět hříchy, je hloupý tak jako jeho hlasatelé. Kdyby to tak bylo, bylo by křesťanství jenom pro některé. Aneb kolik hodin by musel trávit farář ve zpovědnici, kdyby se celá obec s dvě tisíci obyvatel rozhodla své hříchy řešit po řkc "patentním" způsobu? 

Bůh nikomu nestranní a Ducha svatého dává každému kdo v srdci miluje pravdu. V Duchu svatém nám dává sílu odpouštět, i poznání že vzájemně odpuštěné nastalo, což se nejrychleji projevuje na ovoci odpuštění- oboustranné proměně a uzdravení vztahu. Odpuštění není dvojího druhu, je jenom jedno a je kompaktní. Je jednoduché a kompaktně použitelné na všechny možné druhy selhání a zranění. A to není málo. Bůh nabídl vysvobozující a zahlazující odpuštění všem lidem, a přizpůsobil duchovní úkon odpuštění tak, aby nebyl NIKOMU složitý ani nepřístupný. Ta jednoduchost přilákala svatokupce, kteří si z božího odpuštění udělali byznys, a stanovili si obřadné podmínky, cenu, čas a místo odpuštění. Přitom boží odpuštění se nejčastěji odehrává na místě kde se zhřešilo. A tak je to nejlepší. Nečekat, neodkládat odpuštění na potom, až bude mít nějaký svatokupec čas, a pak v průběhu života zjistit, že žádné odpuštění nenastalo, a neodpuštěný hřích mezi tím přerostl do obludných rozměrů."Odpuštění úplně o čemsi jiném." | Přihlásit/Vytvořit účet | 223 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 19. červen 2018 @ 11:28:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obludným hulvátem je už samotný autor tohoto bezduchého "zvratku".
Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 19. červen 2018 @ 11:35:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Njn pozemská církev si z odpouštěním udělala dobrý business....podobá se to prodeji holoubat v prvním chrámu. Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 19. červen 2018 @ 22:11:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V okově výroku není nic nesrozumitelného. Když jako poškozený odpouštím hříšníkovi, je to přesně podle příkazu Páně a podle požadavku fifty-fifty - já odpouštím, aby i mně bylo odpuštěno. Je to rozumný obchod zabraňující šíření zla.

Když sám budu tím hříšníkem, musí být do procesu odpuštění zatažen Bůh. Někdy to ani jinak nejde, jak by třeba za odpuštění prosil vrah zavražděného, když již není naživu? Pak žádost o odpuštění prosbou k Bohu, může přijít prosba o podporu modlitbami k Bohu od jiných členů církve. Moc církve spočívá na výroku z evangelií, že co odpustíte, bude odpuštěno v nebi. Co neodpustíte, ani v nebi nebude odpuštěno. V případě hříšníka tedy nejde o nějakou samoobsluhu, že si hříšník odpustí sám sobě. To nejde.Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 19. červen 2018 @ 22:33:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Odpuštění hříšníkovi člověkem  poškozeným tím hříchem je úplně o čemsi jiném (eliminuje zlo hříchu, aby se nešířilo na další lidi, osvobozuje poškozeného od cizího zla), než pokání toho hříšníka, ve kterém on dojde odpuštění svých hříchů, svého vlastního zla  - službou církve, pro zásluhy Kristovy.

  Jen uvedu kontext daného výroku - diskuze se týkala odpuštění hříchu/vykonaného zla a s tím souvisejících pocitů a skutků lidí. 

  Psal jsem (mnohokrát) v diskuzi o tom, že Bůh nám odpustil v Pánu Ježíši Kristu, vzal na sebe náš hřích a vynesl ho na kříž. 

  Jsou lidé, co se pokoří a Boží odpuštění přijmou, dále ho nesou do světa. To Boží odpuštění, Boží milost, Boží dobrota, je zdrojem pokání - změny života, která je nápravou života člověka. Především nápravou vztahů člověka. Boží odpuštění se tedy přímo týká odpuštění lidí. Boží odpuštění je o tomtéž, o čem je odpuštění lidí. Bůh nás vede k tomu, abychom odpouštěli tak, jako odpustil od v Pánu Ježíši nám.

  Boží odpuštění je zdrojem odpuštění pro lidi. Bůh pak nikomu nestraní - pomáhá v odpuštění všem, kteří o to stojí, kteří chtějí jeho odpuštění přijmout.


  Pak jsou lidé, kteří Boží odpuštění z různých důvodů nepřijmou, často ani nechtějí přijmout a vyrobí si nějakou vlastní náhradní variantu, kterou pak žijí. Těch náhradních variant je mnoho.


 Anebo má některý zdejší katolík tu odvahu jít za stranou jím poškozenou a říct?  Hele, já už se z toho vyzpovídal. Pokud ano, napište zde svoje zkušenosti s takovým doznáním se..

  To by mne také zajímalo. A jsem zvědav, zda se k tématu někdo vyjádří, nebo zda se opět dočkáme pouze osobních útoků a nadávek, jak je od zdejších katolíků zvykem.


Byla to hrozná doba, kdy jsem si myslel, že mi Bůh odpustil a přitom to byl klam, a následky Bohem neodpuštěných hříchů na mne stále doléhaly. 

  U mne tedy nejen následky, ale hlavně hříchy samotné. K čemu je jakoby "odpuštění hříchu", když hřích dále trvá? 

  Toník


Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 20. červen 2018 @ 08:37:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpuštění? Strašná komedie. Modlení za  masové vrahy? Katolická církev odpouští ty největší zločiny  a koná za masové vrahy mše. Podívejme se na chorvatské katolíky. Genocida pravoslavných a dalších a nakonec za masové vrahy se konají mše. Stejně tak se chovala katolická církev k válečným zločincům po válce? Ale vadilo snad americkým protestantům, že váleční zločinec Braun v USA je váženým občanem? Vadilo americkým protestantům, že žijí na území, které ukradli původním obyvatelům, které z části vyvraždili? Vadilo americkým věřícím, že si do země, kterou okupovali, přivezli černé otroky? Proč je křesťanství tak pokrytecké??Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 21. červen 2018 @ 10:18:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpuštění? Vybavuje se mi americký misionář ze začátku devadesátých let. Vyznamenaný plukovník bombardovacího letadla ve Vietnamu. Káže o Ježíši  a pak těm, kteří přistoupí blíže, pokládá na hlavu své ruce vraha a blekotá něco anglicky. Pak si vezme kytaru a zpívá. Chlubí se tím, čím byl. On je přesvědčen, že jemu nemůže asi Bůh nic vytknout. Že vraždil? Přece to byl boj proto komunismu a těm nic neodpustíme a zabijeme je?  Je tu náznak, nějakého odpuštění či pokání? Je tu jen americká hrdost  a pýcha. Pýcha na amerického Ježíše upraveného pro potřeby politiky.   Prezidenti se modlí, přísahají na Bibli, ale jaký je výsledek???   Když katoličtí Chorvaté vraždili tisíce pravoslavných i muslimů, vypichovali jim oči  a rozbíjeli hlavy palicí tak, že mozek vytékal, pak to co k tomu dodat?  Co mají dělat oběti? Co má dělat a jak má myslet vietnamská matka, které ten kristovec zabil rodinu, . Co měli dělat pravoslavní pozůstali, když jim katoličtí vrazi zničili rodinu?   Jak mají odpustit?   Jak lze odpustit nacistickým vrahům, kteří si v klidu živili v Německu, poctivě chodili do kostelů, aby jim tam lacino pan farář ukonejšil duši? Kdo dokázal utišit žal  a bolest trpících?   Je to komedie tohle křesťanství tak, jak se praktikuje.   Budeme se dohadovat o tom , kdo patří do nebe? Ani jeden  z nás!!!!  Re: Odpuštění úplně o čemsi jiném. (Skóre: 1)
Vložil: fallkniven_f1 v Sobota, 23. červen 2018 @ 21:58:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
a jé - myšlivec tady zase všude trousí svoje zvratkyStránka vygenerována za: 2.76 sekundy