Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 234, komentářů celkem: 429550, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 426 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Willy
gregorios777
ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116468671
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Pojmenování
Vloženo Sobota, 09. červen 2018 @ 22:00:45 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec

Oko:



Dát někomu či něčemu jméno v prvé řadě znamená, že ten kdo jméno dává v pravdě jméno poznal, zná individualitu jedince a poznal a zná jeho poslání, charakter, či účel něčeho!

Dávat jméno je ve své podstatě proroctví. (myšleno správně pojmenovávat) Je to vize individuality, genialita objevitele, pochopení pravdy i nalezení pravdivých vazeb.




Pro legraci ale i vážně.
Někdo pojmenoval jídelní lžíci- lžící. Pojmenoval ji správně, neb se toto označení ujalo a když někdo řekne lžíce, ihned se každému vybaví PRAVDIVÝ účel a užití lžíce, a tento účel a užití většina chápe jako sytě příjemný. :-)
Někdo jiný pojmenoval lžíci zdánlivě nelogicky jako- bagr. :-)
Další pojmenoval toto zdánlivě nelogický způsob pojmenovávání jako slang, neb pochopil pointu proč někdo pojmenoval lžíci bagrem. A další zase pojmenoval tyto mezi "řádky" skryté důvtipné myšlenkové vyjadřování se v obsahu jako- pointu.
Takže ke správnému pojmenování je třeba vždy v pravdě poznat to, co pojmenováváme. Není důležité jak prvně vyslovené pojmenování foneticky zní, důležité je, že ten kdo pojmenovaní první použije, má na pojmenování autorské právo, a smí do nějak foneticky znějícího pojmenování vložit duchovní obsah který poznal. Čímž se fonetické vyjádření foneticky ukotví, a to pak zní v daném národním jazyce stejně. No, a tak se poznání prvního foneticky šíří na další a další. A proto má pojmenování poznání stále stejnou fonetickou podobu, která se v národních jazycích proměňuje jenom pomalu. Poznaná pravda se nemění, proto není důvod měnit její fonetické znění. Žel lze do zakotveného fonetického znění vkládat- lež, libovolnou lež. 

Pojmenování, jméno, slovo vyjadřuje to co jsme v pravdě poznali. Když někdo používá slova, pojmenování, bez toho aby znal, poznal pravdivý obsah slova, tak takový člověk duní jako prázdný sud, neb neví o čem mluví a jeho posluchači už vůbec ne, jelikož v jeho slovech nenacházejí pravdivé vazby, tedy logiku, ani pointu. Je to známý diskusní způsob mnoha politiků. Hodiny mluvit, a nic přitom neříct..
Ale to není nejhorší. Je zde pradávný v současnosti kulminující jidášský způsob vyjadřování se, tedy zrádného projevu, kde se do něčeho krásného a hodnotného, vkládá to co je zcela zvrácené a zavrženíhodné.
 
 Polibkem se zrazuje. 
 Za pravdu se trestá.
 Láska pod trestem vynucovaná povinnost.
 Filantropové mírotvůrci a spasitelé národů.
 Otroctví ve jménu bezbřehé svobody.
 Umění degradované na něco, pro co zatím není plně vystihující slovní pojem.
 Spása bez Krista..


Všimli jste si, že se mediálně za poslední roky zcela přestal používat pojem "anarchie"? Proč asi? Že by se jednalo o nepříjemný pojem, jehož pravdivý obsah plně vystihuje současnou vládnoucí neschopnost a duchovní zvrácenost vedoucích elit a následný morální společenský kolaps?



"Pojmenování" | Přihlásit/Vytvořit účet | 8 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pojmenování (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Neděle, 10. červen 2018 @ 19:08:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
I poznal opět Adam svou ženu a ta porodila syna a dala mu jméno Šét (to je [Do klína] vložený) . Řekla: „Bůh mi vložil do klína jiného potomka místo Ábela, kterého zabil Kain.“



Re: Pojmenování (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Čtvrtek, 14. červen 2018 @ 21:15:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pojmenování má hlubší význam. Pojmenování vytváří vztah mezi vládce a pojmenovaným tak, že vládce jím dokáže manipulovat. Ať je to proklínání, nebo naopak žehnání. Všichni vládci starého Orientu a možná i celého světa pojmenovali své poddané a to podle svého uvážení. Takže i Ježíš dal některým svým učedníkům jména, čímž vytvořil zvláštní vztah. Největší potupou pro člověka je vymazání jeho jména - což známe i z novodobé historie. Například Židům, kteří se museli někdy v 18. stol. přejmenovat, neboť jejich orientální jména nedokázali Evropané vyslovit, natož napsat, dávala vrchnost jména buď podle jejich vlastního výběru - pokud mohli platit, nebo jména často zesměšňující. Jsou experti, kteří dokáží podle jména určit, zda se jednalo o Žida nebo ne.

Proto Boha nelze pojmenovat. Kdyby měl jméno, stal by se možným předmětem různých bohoslužebných úkonů, tedy stal by se objektem manipulace. Pojmenovaného lze tedy uchopit ke svému prospěchu nebo k neprospěchu pojmenovaného.

Toto je stručné vyjádření významu "pojmenování". Je jedním ze základů náboženství. Lépe to jistě vysvětlí teologové nebo filozofové. 



Re: Pojmenování (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 14. červen 2018 @ 23:07:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivče, tomu co zde píšeš, se říká duchovní a náboženský alibismus. Jaký je výsledek? Odpad od Církve=Krista a pád do sektářské temnoty. Dnes to oko jasně Cizinci napsal a to je tečka. Nevím zda Cizinec to pochopil, to se pozná v diskusi, zda již se lží unavil, ale ty se svým až nad evropsky vysokým IQ, si ještě nepochopil, že jsi diskusně na lopatkách. Jak je možné, že odpadlík, dnes sektář s vyšším IQ nepochopí, že sektář nemůže poučovat Magisterium  a KKC, je plod učení Magisteria. Papež Jan Pavel II. podepsal a nařídil vydání tohoto KKC, jako jisté orientace učení Církve pro laiky a duchovní. Tak k čemu pak slouží učení sektářů? Komu taková demagogie slouží? Bohu nebo Satanu? Já říkám, takový blábol není oslavou Boha ani obhajobou učení Církve, takže takové tlachání je ostuda komentátora a sluhy Satana.



Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy