Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 320, komentářů celkem: 380027, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 106 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
Myslivec
Dzehenuti
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104433534
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Jezuité.
Vloženo Pondělí, 28. září 2015 @ 14:05:20 CEST Vložil: Tomas

poslal oko

Buď začátek jaký buď, jen když konec bude náš.


Název "Jezuité" je odvozen od jména "Ježíš" (lat. Jesus).
Ježíš je jezuitům Pánem a Mistrem - oni jsou pak jeho učedníky, tovaryši. Proto jsou "Tovaryšstvem Ježíšovým" - jsou skupinou, společností, jejíž hlavou je Ježíš.
Spiritualita jezuitů se celá soustřeďuje okolo dvou bodů: „jednota s ukřižovaným Kristem“ v duchovním životě a „služba Ježíšovi“ v životě apoštolském.


Hlavním přínosem jezuitů církvi je prohloubení vnitřního duchovního života s Bohem. Toto jejich úsilí je směrováno do těch nejširších vrstev obyvatelstva.
Vše dělají s jedním cílem: K větší slávě Boží, k uskutečńování Boží vůle ve světě.
Ignác (zakladatel jezuitů) se spokojuje s tím, že nás postaví před Boží plán jako východisko a základ každé volby, kterou máme udělat. Je to úkolem průvodce, aby nám pomáhal udělat v naší době a v naší situaci konkrétní láskyplnou zkušenost tohoto trojúhelníkového vztahu: člověk, Bůh, celé stvoření.


Jak v Ignácově době, tak i v našem století, není pro lidskou osobu autentické hledání Boha, které neprochází skrze zapojení do konkrétního stvořeného světa a naopak není dokonalé nasazení ve stvořeném světě naší doby, mého života, které není plodem důvěrného vztahu k Tomu, který je jeho Stvořitelem a Spasitelem.
Základem spirituality jezuitského řádu se stala knížka sv. Ignáce z Loyoly „Duchovní cvičení“ neboli „Exercicie“ .
Není to běžná duchovní literatura, ale spíše jen jakási sbírka návodů, jak meditovat a především jak k meditaci vést druhé. Najdeme zde proto nejen rady pro všechny, kteří se touží naučit vnitřní modlitbě, ale především pro ty, kdo je na jejich cestě provázejí.


Křesťanská meditace je plně soustředěna na osobu Ježíše Krista.
 „Meditace je modlitbou srdce, která nás v Duchu svatém spojuje s lidským vědomím Ježíše Krista"
Hlavním cílem křesťanské meditace je „připodobňovat se" našemu Pánu, učit se jeho pohledu na svět, jednání s lidmi, učit se poslušnosti, trpělivosti a snažit se uvést svůj život do souladu s boží vůlí.
Název knihy odkazuje zároveň i na zkušenost, která se zde člověku nabízí.
Sám Ignác z Loyoly ji v úvodu svého barokního dílka definuje takto: „Pojmem duchovní cvičení se rozumí každý způsob zpytování svědomí, meditace, kontemplace, ústní a vnitřní modlitby a jiných duchovních úkonů, jak bude dále řečeno. Neboť jako jsou tělesná cvičení (procházet se, pochodovat a běhat), tak se nazývá duchovními cvičeními každý způsob přípravy a disponování duše k tomu, aby se člověk zbavil všech neuspořádaných náklonností a po jejich odstranění aby hledal a našel Boží vůli v uspořádání vlastního života ke spáse duše.“


Tato Ignácova knížka není knihou jako jiné knihy.
On ji nenapsal, aby byla čtena, nýbrž aby pomáhala tomu, kdo uvádí kteroukoliv osobu, jež po tom touží, do dobrodružství hledat a nacházet Boží vůli při zaměření svého života. Ignác neredigoval nějaké pojednání o spiritualitě, ani nějaká pravidla pro někoho, nýbrž praktickou příručku. Text, který je nutno uvést do praxe a ne jen číst.
Tyto čtyřtýdenní exercicie Ignác předkládá svému bližnímu všech dob. Zkušenost a poznání, které člověk poctivým a upřímným konáním exercicií nabude, je cenné bohatství, které může velmi pozitivně ovlivnit mnohé v našem životě. Člověk se začne učit lépe rozumět sobě a Bohu, rozpoznávat ve svém životě stopy Ducha a Boží vedení. Stejně tak může dospět k tomu, že existuje řada věcí, které nás přesahují. Jde o cestu vedoucí k pokornému přiznání, že i naše chápání má své limity. V takových okamžicích se musíme tváří v tvář tajemství ponořit do ticha.

Každý jezuita prožívá ve svém životě minimálně dvakrát klasické měsíční exercicie. Kromě toho každý rok vykonává minimálně jednu osmidenní duchovní obnovu. Zkušenost exercicií ovšem není určena jen pro jezuity, nebo jen pro kněze, řeholníky a jiné duchovní osoby, ale pro každého, kdo chce prohloubit svůj život z víry. Pro křesťany je obvykle plodem exercicií hluboké a osobní setkání s Ježíšem Kristem. Z toho se může zrodit touha po ryzím přátelství s ním a ochota žít tak, jak si to on přeje. Z exercicií však mohou s užitkem čerpat nejen katoličtí křesťané, ale i nekatolíci.
„Duchovní cvičení již proměnila mnoho srdcí a mnoho životů, a jsou zdrojem důležitých společenských i kulturních změn. Nejsou nějakým rigidním uzavřeným systémem. Naopak, jsou pružné a mohou být přizpůsobena lidem v různých stavech a jejich duchovních cestách a stejně tak v jejich nejrůznějších činnostech, které lidé dnes vykonávají. Zkušenost ukázala, že i nekatoličtí křesťané z nich mohou mít užitek.
Zvláště lze exercicie doporučit každému, kdo chce vykonat nějakou zásadní volbu, důležité rozhodnutí o svém dalším životním směřovaní. Plody duchovních cvičení jsou ale pro každého jiné a zcela osobní, protože každý člověk je jiný, neopakovatelný a ojedinělý. Bůh ho proto během doby, kdy se mu člověk v meditaci otevírá, sám vede a dává mu přesně to, co pro svou životní cestu potřebuje.

A proto onen slogan: "Buď začátek jaký buď, jen když konec bude náš" - ať je člověk na začátku v jakémkoli duchovním stavu k Bohu, jen když na konci exercicií bude patřit Ježíši.


Není snadné pro člověka dnešní doby si vyhradit 30 dní pro duchovní cvičení. Sám se přiznám, že se mi to ještě nepodařilo.
Jezuité však pořádají i zkrácené exercicie, týdenní, nebo i jen třídenní - skz víkend. Těch se pravidelně  jednou za rok zúčastňuji.


"Jezuité." | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jezuité. (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pondělí, 28. září 2015 @ 17:15:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Jezuiti- diablova armáda


  Alberto Rivera  pod vlivem své  matky začal se  vzdělávat v sedmi letech na jezuitské škole  ve Španělsku r. 1942. Od tohoto útlého mládí byl  vychováván i ovlivňován tímto řádem  a také se mu  po  dlouhá  léta  snažil  co  nejvěrněji  sloužit.  Dle jeho vyjádření je  dnes v tomto "Tovaryšstvu  Ježíšovu" kolem 1O2 OOO aktivních  členů.  Z  tohoto  jezuitského  řádu vycházejí zvlášť vytypování inteligentní  všestranně vzdělání a  vyškolení agenti určeni k infiltraci všech náboženských denominaci a nasměrování je k poddanosti vatikánu, aneb k jejich rozložení a zničené.
 
     Dr.  Rivera  byl  jedním  z  nich  a  sám  ve svých spisech přiznává,  že  jen  ve  Španělsku  rozložil  a zničil nejméně 19 sborů. Ve svých spisech uvádí citováno doslova následující:
 
     "Jak   léta  ubíhala   infiltroval  jsem   stovky  sborů  a organisací.  Jezuité počali  infiltrovat kolem  roku 155O. Každé náboženství a každou denominaci a toto činí po dnešní den mnohem sofističtějším a obludnějším způsobem, díky ekumenicko-charizma-
tickému hnutí v některých fundamentalistických "církvích".
"Sofismus  =  záměrný  způsob  vyvozování  klamných myšlenkových závěrů - záludně vyvozeny závěr k oklamání jiných".
 
     Dále uvádí,  že infiltroval Baptistický  sbor ve Wenezuele. Pak mezidenominační teologický seminář v Kostarice. Uvádí k tomu doslova: "Mým posláním bylo zničit  pastora, sbor i seminář. Měl jsem  získat tolik  jmen co  nejvíc bylo  možné a  odeslat je do Vatikánu. Byla  to protestantská škola  připravující studenty ke kazatelství.  Všechna  tato  jména   jsou  zanesena  do  velkého Komputeru  /počítače/ pro  inkvizici. Oni  tam mají  zaznamenána jména všech pastorů, každého člena  církvi na celém světe včetně katolíků."
 
     Na otázku zda to bude  proti nim použito v budoucnosti, Dr. Alberto  Rivera odpovídá:  "Nepochybně ...  budou-li stát  proti této jediné světové supercírkvi,  kterou se snaží vybudovat. Tou supercirkvi je  míněna církev, kterou  římskokatolické instituce shromáždí ze  všech protestantských církvi pod  svou nadvládu, a tím  se  stane  tou  velkou  nevěstkou  ze  Zjevení sv. Jana 17. kapitoly. Pronásledování  svatí, budou od  ní odkázání na  smrt. Budou tajně  mordování." Zj. 17,5.6. Ano,  nebude to dlouho! Zj. 7,14; 6,9; 1O,6.7; 14,8-12; 18,1-4/ "Přijď rychle Pane Ježíši"!
 
                     --------------------

Re: Jezuité. (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pondělí, 28. září 2015 @ 21:17:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 co tohleto je to vše lež???
tajne dějiny jezuitu:  http://www.b-a-n.cz/tdj2.htmlRe: Jezuité. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 29. září 2015 @ 08:52:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Stando.

  Díky za článek o Jezuitech. Zase se něco zajímavého dozvíme. Rád bych se zeptal na pár věcí, o kterých už jsme si psali.


... ať je člověk na začátku v jakémkoli duchovním stavu k Bohu, jen když na konci exercicií bude patřit Ježíši.

  Když jsem ti před rokem psal, že patříme Pánu Ježíši, že můj život patří Pánu Ježíši, napsal jsi na to: "Zase líbivé zjednodušení (plynoucí z nepochopení smyslu Pavlových slov: "Nežiji už já, ale žije ve mě Kristus"), nečitelná zkratka sektářského učení (bezmyšlenkovitě opakovat z původního smyslu povytrhávané - nyní takto vytvořené rádobyzbožné nesmysly) vedoucí k popření rozumové skutečnosti." a začal sis o mne vymýšlet kdejakou hloupost z toho, co ty sám žiješ. Podobně jsi tuhle věc komentoval jindy, kdy ta skutečnost, že patříme Pánu Ježíši, byla pro tebe "rádobyzbožná fráze ze zatmění rozumu" a podobně. 

  Když tu píšeme o tom, že náš život patří Pánu Ježíši, je to jedna z věcí, které hodně oponuješ. Snad nejvíce.


  Tedy otázka:  Nevadí ti tedy to, co dělají Jezuité? Nevadí ti, že vedou lidi k "popření rozumové skutečnosti", k "nečitelné zkratce sektářského učení" a "rádybyzbožným frázím ze zatmění rozumu"?   Když jsme se ještě před nějakou dobou bavili o tom, že ty si dokážeš vybírat dobro a zlo, ale nedokážeš Bohu vydat život a ptal jsem se tě na to proč tedy nemůžeš Bohu vydat život, psal jsi mi: "Bohu jsem schopen odevzdat jenom to, co skutečně mám, co vlastním, co zrovna držím v rukou. A to je jenom tento přítomný okamžik mého života. Nic víc už nemám."

  Tedy otázka druhá: Dělají tedy jezuité něco jiného, než dokážeš ty? Dokážou udělat to, co ty nejsi schopen? Nebo ani jejich exercicie nedoukážou více, než dát jeden okamžik života, ten konec exercicií? I když to asi nebudeš vědět, když jsi jejich exercicie nikdy neabsolvoval, tak alespoň teoreticky když mi odpovíš, co si o nich myslíš ze zkušenosti.

  ToníkRe: Jezuité. (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 29. září 2015 @ 21:54:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Určitě si křesťan duchovními cvičeními dokáže zlepšit své smyslové vnímání Boha a Krista. U jezuitů a při metodách, o nichž ví, že jsou od Ignáce z Loyoly, se ale protestant napřed musí vícekrát snažit o správné pochopení a praktickou aplikaci Ježíšova výroku o odpouštění nepřátelům. Zvláště když ví, jaké hrůzy zde jezuité v době rekatolizace napáchali. Nemyslím tím jenom slídění a spalování biblí, ale násilné odebírání dětí a jejich "převýchovu" ve svých zařízeních.

Pro nevěřícího jde však o metody spadající do kategorie brain washing neboli vymývání mozků.Stránka vygenerována za: 0.53 sekundy