Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 138 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104431239
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Vzkříšení
Vloženo Pátek, 18. září 2015 @ 19:06:24 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

J 11:25-26 Ježíš jí řekl: „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve Mne, i kdyby zemřel, bude žít. A každý, kdo žije a věří ve Mne, jistě nezemře na věčnost. Věříš tomu?“


Fp 1:21 Vždyť žít pro mne znamená Kristus a zemřít zisk.

3:7-11 Ale cokoliv mi bylo ziskem, to jsem pro Krista uznal za ztrátu. A opravdu také pokládám všechno za ztrátu pro nesmírnou vzácnost poznání Krista Ježíše, svého Pána. Pro Něho jsem se všeho zřekl a pokládám to za odpad, abych získal Krista a byl nalezen v Něm, nemaje svou spravedlnost, která je ze Zákona, ale tu, která je z víry v Krista, tu spravedlnost, která je z Boha na základě víry, a abych poznal Jej a moc Jeho vzkříšení i účast na Jeho utrpeních. Připodobňuji se Jeho smrti, zda bych nějak nedospěl ke vzkříšení z mrtvých. 


Podle uvedených veršů vzkříšení není něco, nýbrž Někdo. Někdo, Jehož život je životem vzkříšení, tj. životem věčným; Někdo, kdo svůj život vzkříšení dává těm, kdo v Něho věří. Ne někdy v budoucnu, ale nyní, v tomto věku během jejich života na zemi.

Věříme tomu nebo si jako Marta myslíme, že vzkříšení nastane až v poslední den? Když se apoštol Pavel setkal s Pánem Ježíšem a poznal Jej, všechno, čeho si dříve cenil, uznal za ztrátu, za odpad - v některých překladech jsou použita peprnější slova: odpad, hnůj nebo lejna. Poznání Pána Ježíše se pro Pavla stalo nesmírnou vzácností a vlastně životem, protože Pán Ježíš ve své tzv. velekněžské modlitbě říká Bohu Otci (J 17:3), že věčný život je - aby poznali Tebe, jediného pravého Boha, a toho, jehož jsi poslal, Ježíše Krista. 

Poznali jsme Pána Ježíše a můžeme s Pavlem prohlásit, že žít pro mne znamená Kristus anebo Pána Ježíše jako svůj život neznáme? List Filipským napsal Pavel 3 roky před svou mučednickou smrtí a přesto píše - abych poznal Jej a moc Jeho vzkříšení. Copak Pána Ježíše neznal? Jistěže znal, ale poznávat a tím žít Pána Ježíše Krista jako náš život potřebujeme každý den, ne jednou za čas, abychom v Jeho den byli nalezeni v Něm maje spravedlnost, která je z víry v Krista a založena na víře Boží (tj. v Boha a z Boha). 
A co účast na Kristových utrpeních? V listu Kolosským (1:24) Pavel napsal: Nyní se raduji v utrpeních pro vás a ve svém těle doplňuji, co zbývá ze soužení Kristových pro Jeho tělo, jímž jest církev. Apoštol Petr napsal (1P 4:13) - ale když máte podíl na Kristových utrpeních, radujte se, abyste se stejně radovali a jásali i při zjevení Jeho slávy. Účastí na Kristových utrpeních se připodobňujeme Jeho smrt, abychom dospěli ke vzkříšení z mrtvých. Kristovu moc vzkříšení potřebujeme, abychom mohli žít a žili ukřižovaným životem, tj. životem, který udržuje našeho starého člověka na kříži, aby se skrze nás mohl projevit Kristův život vzkříšení. Bez moci vzkříšení nejsme schopni takovým životem žít. Proto musíme, jestli k Němu chceme přijít, zapírat svůj život duše a nést náš kříž (Mt 16:24), abychom mohli následovat a následovali Pána Ježíše Krista. Pavel běžel závod, běh jehož cílem byla cena Božího povolání vzhůru v Kristu Ježíši (Fp 3:14). Touto cenou bylo vzkříšení, řecky "vyvzkříšení" z mrtvých.

Co se týče budování Církve coby Těla Kristova je všechno ve vzkříšení. Nový Jeruzalém, jímž Bůh završí Jeho budování, je nebeský - tam nic přirozeného nebude - všechno bude z Boha, který je Stavitelem a Tvůrcem toho města (Žd 11:10), které staví sám ze sebe tím, že se v Kristu a skrze Krista zabudovává do svých svatých. Nový Jeruzalém jako město je Božím příbytkem v Duchu (Ef 2:22) a chrámem Nového Jeruzaléma je Pán Bůh všemohoucí a Beránek (Zj 21:22) a Ten je domovem příbytkem svatých tvořících království kněží (Zj 1:6), takže Nová Jeruzalém je vzájemným příbytkem jednoho trojjediného Boha a jednoho nového souhrnného člověka, tvořeného Kristem coby Hlavou a Jeho Tělem, tj. Jeho svatými.

Kéž se nad námi Bůh smiluje a vloží nám do srdce touhu poznat Pána Ježíše Krista a moc Jeho vzkříšení, abychom žili Bohu pro vybudování Těla Kristova v lásce a tím zároveň pro vybudování Nového Jeruzaléma - cíle Božího budován a naplnění touhy Božího srdce. Amen.


"Vzkříšení" | Přihlásit/Vytvořit účet | 130 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pátek, 18. září 2015 @ 21:02:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Marta znala Evangelium protestoval Jezis proti tomu co rekla?  Nenamital nic proti tomu cemu verila pokud by Marta mela spatne Evangelium asi by Jezis to uvedl na spravnou miru!

Preber si to jak chces ale Marta potvrzuje vzkriseni v zaveru dejin pri druhem prichodu Krista tak jak to hladaji nepopularni Adventiste!Re: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 18. září 2015 @ 21:20:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Willy a co říkáš slovu 2Tm 2:18? Mám někdy pocit, že si příliš hraješ se slovy. Pán s tebou Jirka

Re: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Pátek, 18. září 2015 @ 21:42:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Řekl bych, že je třeba rozlišovat vzkříšení ducha /alias znovuzrození/ a vzkříšení těla... Obojí je dílem toho, který sám je Vzkříšení a Život... Haleluja!Moc vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Sobota, 19. září 2015 @ 16:55:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
V reakci na komentáře pod článkem, aby se předešlo nedorozumění, přiznávám, že jsem měl článek možná nazvat spíše "Moc vzkříšení" a zdůraznit dva aspekty vzkříšení - jeden pro život v těle a druhý pro přeměnu těla na konci věků při opětovném příchodu Pána Ježíše Krista. Snad se mi to tímto podařilo aspoň trochu napravit. Re: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 20. září 2015 @ 11:43:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Příběh o Lazarovi je velice krásný  a působivý. Lazar je vážně nemocen. Maria a Marta se vydávají za Pánem Ježíšem jistě  s přáním, aby jim bratra zachránil od nemoci. Marie mastí potírá Ježíšovi nohy a vytírá svými vlasy. Očekává pomoc. Ale Pán Ježíš  zatím nic neudělá. Naopak řekne, že tato nemoc není k smrti, ale k slávě Boží, aby Boží Syn byl oslaven skrze ni.

A tak se stane, že Lazar zemřel. Učedníci si však mysleli, že Lazar usnul, protože zde hovoří o smrti jako o spánku, z něhož Lazara probudí. Ježíš pak učedníky opravuje a zdůrazňuje , že jde o smrt , a ne spánek. Přicházejí čtyři dny po smrti Lazara do Betany a Lazar je již pochovaný v hrobě.Obě sestry pláčí a stejně tak i příbuzní. Marta možná Ježíši až vyčítá, že kdyby tam byl, bratr by neumřel, ale současně projeví víru, že ho Pán Ježíš může vzkřísit a Pán Ježíš jí to slibuje. Marta však ví, že vzkříšení bude až v den nejposlednější.

Ale Ježíš ji sdělí něco moc důležitého. To je tento verš:

J 11:25-26 Ježíš jí řekl: „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve Mne, i kdyby zemřel, bude žít. A každý, kdo žije a věří ve Mne, jistě nezemře na věčnost. Věříš tomu?“
Ježíš zde hovoří i jiném vzkříšení, než je fyzické vzkříšení Lazara. O tom co nastane v den nejposlednější, kdy bude kříšen i Lazar.
Marie, Marta i ostatní s  Ježíšem jdou pak ke hrobu  a pláčí. Prožívají bolest nad ztrátou bratra. A tady Pán Ježíš ukáže , jak cítí s trpícími. Jak strašně je pro ně daleko den, kdy budou vzkříšeni všichni. Teď se trápí a Pán Ježíš cítí bolest  s nimi. A tak udělá zázrak vzkříšení. Lazar má stále totéž tělo.
Mnoho lidí na základě toho uvěří, že je Syn Boží  a farizeové si uvědomí svoje  ohrožení a dohodnou se na úmyslu Ježíše zajmout.
Lidé uvěřili, když Ježíš má takovou moc, pak má moc i vzkřísit v den nejposlednější. Lazar byl vzkříšen do stejného těla, ale přece víme, že věřící dostanou nové tělo a ti žijící věřící budou rovnou do tohoto nového těla proměněni.

Lidé někdy prostě potřebují důkaz Ježíšovi moci a Ježíš se zde prezentuje jako Bytost, která má cit a cítí s lidmi. Proto tento zázrak. V životě se můžeme setkat s různými zázraky  a mnozí uvěří i bez zázraků.A hlavně tu vnímáme Boží Lásku a soucit s námiRe: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 22. září 2015 @ 08:39:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Willy.

  Díky za článek. Jak jsi psal v diskuzi, vzkříšení v Pánu Ježíši se týká více chvil života.

  Vzkříšení ducha už nastalo, nastalo ve chvíli, kdy jsme přešli ze smrti do života, Ježíš je pro nás tím vzkříšením, záchranou
  Věřím, že jednou nastane vzkříšení těla a mrtví v Kristu vstanou jako první. 
  A mezi tím potřebuju vzkříšení každý den, zvláště ráno, když zazvoní budík ;-)

  Nevím, co bude s duší, ale tu doufám nikdo křísit nebude.

  "Starého člověka" bych na kříž moc nevěšel, radši ať zůstane v hrobě. Ale to je snad detail pohledu, vyjádření, budeme to asi myslet podobně?

  ToníkRe: Vzkříšení (Skóre: 1)
Vložil: Laura67 v Sobota, 26. září 2015 @ 09:42:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bible nám píše o dvou vzkříšeních, k prvnímu patří ti , kteří budou z Pánem Ježíšem kralovat tisíc let nad zemi Zjevení 20:6, druhé vzkříšení nastane až po skončení tisícileté vlády Pána Ježíše Zjevení 20:7-15.Stránka vygenerována za: 1.35 sekundy