Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 57 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224666
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Pokora a poslušnost
Vloženo Neděle, 13. září 2015 @ 23:41:26 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

O pokoře a poslušnosti by se toho jistě dalo napsat hodně. Nejde tu však o jakousi definici těchto pojmů, nýbrž o Boží pohled na tyto tolik potřebné lidské ctnosti. Dalo by se říci, že pokora předchází víru, poněvadž jsme spaseni milostí a kdybychom se před Bohem v pokání nepokořili, Bůh by nám milost nedal. A poslušnost víru následuje a společně s pokorou pak víru provází.


Bible říká, že Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným dává milost. Proč? Protože (Iz 26:10Když se udílí milost ničemovi, nenaučí se spravedlnosti; v zemi správných způsobů bude páchat bezpráví a na Hospodinovu důstojnost nebude hledět. Kraličtí přeložili slovo "ničemovi" bezbožnému. Bůh chce lidi naučit spravedlnosti, což v době Nové smlouvy znamená přijmout Pána Ježíše Krista jako spravedlnost a učit se jí od Pána. Myslet si, že mohu dosáhnout spravedlnosti bez Krista, je pýcha, která staví Boha proti mně. Takový ať si nemyslí, že od Boha něco dostane. Ale jestli pokorně uznám, že sí zasloužím tak akorát smrt a vděčně přijímám Kristovu zástupnou oběť na kříži, Bůh mi pro Ježíšovu krev odpustí a přijme mne díky tomu, že jsem přijal a těším se z Krista jako skutečnosti oběti za hřích a za vinu.


Podle Ko 3:12 máme jako vyvolení Boží pokoru (kromě jiného) obléci, tzn. že spolu s Kristem, naší spravedlností oblékáme i Jeho pokoru. A podle Ef 4:2 potřebujeme pokoru spolu s mírností a trpělivostí k tomu, abychom se navzájem snášeli v lásce.

Co se poslušnosti týče, apoštol Pavel v listu Římanům v první a poslední kapitole zmiňuje poslušnost víry: v první kapitole píše, že skrze Ježíše Krista, našeho Pána přijal spolu se svými spolupracovníky milost a apoštolské poslání k poslušnosti víry pro Jeho jméno mezi všemi národy a v poslední kapitole se Pavel modlí: Tomu, kdo je mocen vás upevnit podle mého evangelia a zvěsti o Ježíši Kristu, podle zjevení tajemství, které bylo po časy věků zamlčeno, nyní však bylo zjeveno a skrze prorocká Písma podle příkazu věčného Boha oznámeno všem národům k poslušnosti víry - jedinému moudrému Bohu zjevenému skrze Ježíše Krista, Jemu buď sláva na věky věků. Amen. A když vydával králi Agrippovi svědectví o svém obrácení po setkání s Pánem Ježíšem, řekl: Proto, králi Agrippo, nestal jsem se neposlušným toho nebeského viděníale hlásal jsem nejprve těm, kteří jsou v Damašku, a potom v Jeruzalémě a po celé judské zemi, a také pohanům, aby činili pokání, obraceli se k Bohu a konali skutky, které svědčí o pokání. 

Můžeme tedy vidět důležitost a potřebnost pokory a poslušnosti v životě křesťana před Bohem jak pro přijímání milosti za milostí (J 1:16), tak pro zachování víry a budování se v lásce.

Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá mám být pokornými a poslušnými před Jeho tváří, abychom mohli vidět v Jeho tváři radost a uspokojení, až se s Ním setkáme tváří v tvář. Amen.

"Pokora a poslušnost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 61 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pokora a poslušnost (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pondělí, 14. září 2015 @ 20:42:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A poslušnost víru následuje a společně s pokorou pak víru provází. Otazka je poslusnost ceho zákona ale jakeho zákona. Desatara ze sinaje nebo katolického   jini tvrdi ze Jezis zákon na krizi zrusil atd.  Poslusnost ano ale první musim vedet kterých zakonu a to je dnesni problém krestanstvi ze kazdej to říká a mysli jinak. Re: Pokora a poslušnost (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Pondělí, 14. září 2015 @ 20:42:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A poslušnost víru následuje a společně s pokorou pak víru provází. Otazka je poslusnost ceho zákona ale jakeho zákona. Desatara ze sinaje nebo katolického   jini tvrdi ze Jezis zákon na krizi zrusil atd.  Poslusnost ano ale první musim vedet kterých zakonu a to je dnesni problém krestanstvi ze kazdej to říká a mysli jinak. Re: Pokora a poslušnost (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Středa, 16. září 2015 @ 08:00:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zakono-naplnitel! Co si lide jeste nevymysli na podporu sve teologie. Je to neco kako ocistec u katoliku. Stránka vygenerována za: 1.08 sekundy