Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 410, komentářů celkem: 379904, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 217 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Vota
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400798
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Milost
Vloženo Úterý, 01. září 2015 @ 11:43:44 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Jan 1:14, 16-17 A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme Jeho slávu, slávu, jakou  od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy. Z jeho plnosti jsme my všichni vzali, milost za milostí. Neboť Zákon byl dán skrze Mojžíše, milost a pravda se stala skrze Ježíše Krista. 


V úvodu a závěru všech Pavlových listů je zmíněna milost, někdy spolu s pokojem (úvod), ale milost vždy. V úvodu poslední knihy Bible píše Jan sedmi sborům v Asii:  Milost vám a pokoj od Toho, který jest a který byl a který přichází, i od sedmi duchů, kteří jsou před Jeho trůnem, a od Ježíše Krista, Jenž je věrný svědek, prvorozený z mrtvých a vládce králů země. A úplně poslední verš celé Bible říká: Milost Pána Ježíše Krista se všemi svatými. Amen.


Ale co tedy vlastně milost Boží je? Kdo je se všemi svatými do skonání věků? Ten, Jehož jedno jméno je Emmanuel - Bůh s námi. Z toho vyplývá, že milost je sám Bůh a Jeho Kristus je jako ztělesnění Boha zosobněním Boží milosti. Je napsáno, že jsme zachráněni milostí, takže náš Zachránce je Milost.

Milost není jenom, jak jsem kdysi slyšel, nezasloužená přízeň, není to jen "něco", co dostáváme od Boha. Je to živá Osoba Pána Ježíše Krista, ztělesnění trojjediného Boha, který je láska, a vyústěním této lásky je Milost.

Tato milost nás nejen zachránila, ale touto milostí jsme to, co jsme; tato milost nám stačí (2K 12:9) a tato milost je v nás a s námi také pracuje. 

1K 15:10 Boží milostí jsem to, co jsem. A Jeho milost, kterou mi prokázal, nebyla marná, vždyť jsem usilovně pracoval více než všichni ostatní - nikoli já, nýbrž Boží milost, která byla se mnou. 

Touto milostí si také máme navzájem sloužit, jak píše apoštol Petr (1P 4:10) - Dary milosti, podle toho, jak jej každý přijal, si služte navzájem jako dobří správci rozličné Boží milosti. 

Dokonce i církvi v Korintu se všemi těmi roztržkami, spory, rozdělením a dalšími negativními věcmi apoštol Pavel napsal, že nemají nedostatek v žádném daru milosti a dychtivě očekávají zjevení našeho Pána Ježíše Krista. Opravdová církev nemá nedostatek milosti, nýbrž Toho, Kdo je plný milosti a pravdy, z Jehož plnosti všichni svatí vzali milost za milostí.

Závěrem chci říci, že tento článek rozhodně nemá ambice vyčerpat téma Boží milosti. Spíše chce vést čtenáře k zamyšlení nad Boží milostí a především k jejímu přijetí a službě Kristem ostatním lidem - ať už věřícím či nevěřícím.

Tož tak.

"Milost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 56 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Milost (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 06. září 2015 @ 11:48:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Samozřejmě, že milostí jsme spaseni. Pánbůh jinak ani hříšníka spasit nemůže.

Jenže milost jsme obdrželi, abychom po obdržení takového daru šli do světa a kázali evangelium, to jest, abychom i ostatním sdělili, že mohou také dostat milost. Neboli obdržená milost pouze naše není, je Ježíšovou výzvou určena ostatním.

Utápění se v poznání, že jsem dostal milost, libovat si v tom, chlubit se tím, aniž bych si uvědomil, že je tu spousta lidí, kteří milost potřebují, je naprosto falešná představa. Dokonce je to projev neexistující osobní milosti.

Neboť skutečná Boží milost se projevuje pouze jednáním směřujícím mimo naši osobu. Nikoliv v utápění se ve vědomí vlastní spásy. Milost nelze vlastnit jen pro sebe, tu je třeba šířit. A to i tehdy, když padáme pod tíhou vlastního kříže.Re: Milost (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Čtvrtek, 03. září 2015 @ 21:30:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vždy na začátku každého roku má Vlastimil Kolegar z TWR pořad s věřící psychiatričkou (jménem Zuzana Kasalová? Snad mě paměť nešálí.). Ta kdysi vyprávěla, jak jako ještě mladá onemocněla, ale díky lékařské vědě se z nemoci uzdravila. Kdyby takové poznání vědy nebylo - říkala, tak by dozajista zemřela. Ještě v dobách nedávných, tím myslím tak 70 a více let zpětně, opravdu byly nemoci, na které člověk umíral, i když dnes jsou běžně léčitelné.

I když často člověk nemůže žít plnohodnotným životem zdravého jedince, je to přece jen úžasná milost, kterou zde máme takřka na podnosu, aniž bychom si to uvědomovali. Jenže ona psychiatrička to viděla poněkud zřetelněji: "Když již jsme tu milost dostali a z nemoci, která byla ještě před pár lety obvykle smrtelná jsem byli uzdraveni, tak to přímo vybízí k povinnosti být za tu milost vděčný. A v tom čase, který nám byl přidán, bychom měli udělat něco, aby tu milost pocítili také jiní."

Zkrátka nepromarnit svůj čas, dokonce ten dodatečně darovaný.Re: Milost (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Úterý, 01. září 2015 @ 12:39:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vím, Willy, že to myslíš dobře. Přesto mi to připadá trochu "přitažené za vlasy", když píšeš, že milost je živá osoba Pána Ježíše. Milost není přece osoba, aby mluvila, jednala, měla vůli, rozhodovala se, atd. Milost může být projevem této osoby, ta osoba může být plná milosti, může milostí zahrnovat jiné osoby, může milostí obdarovávat, milost se může "stát" díky nějaké osobě, milost je princip fungování Božího království (ne podle skutků a zásluh). Jsem nicméně s tebou zcela zajedno v tom, že ta Boží milost je úzce a neoddělitelně spojena s Pánem Ježíšem... možná to jsi chtěl tím článkem říct???Re: Milost (Skóre: 1)
Vložil: hirali (hirali@seznam.cz) v Úterý, 01. září 2015 @ 21:45:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud není tve Ja ochotno podřídit se Bozim zakonum Milost a Odpusteni jsou ti k nicemu. Vsichni lide vcetne me mají silne JA KTERE SE NECHCE PODRIDIT bOHU!! My lide jednáme a v podvedomi si myslime ze jsme Bohove a pokud si tohle mysli clovek nemá sanci se podřídit Kristu a jde do zataceni. Je to jednodubblizichy pokud ti někdo ublizi nastavis mu i druhou stranu tvare? Když sel Jezis s krizem plivali na nej on nereagoval. Pokud tobe někdo plivne do tvare jak reagujes??? To je dobra otázka. Ja osobne bych reagoval negativne a nejak by se to projevilo fyzicky. Ale Jezis nedela nic jde dal se svým krizem. Kdyby Jezis nejak reagoval a branil se udelal by Hrich. A Jezis nikdy nezhresil. Jak daleko jsme my lide od hrichu??  Me Ja je daleko od podrizeni se Bohu.Stránka vygenerována za: 1.11 sekundy