Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 561 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116487394
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Učitelský úřad Kristův v Duchu svatém
Vloženo Čtvrtek, 27. červen 2013 @ 22:56:01 CEST Vložil: Olda

Kázání poslal Nepřihlášený

Učitelský úřad římskokatolické církve:

Katolická církev předává svou závaznou nauku víry na základě Kristova pověření učitelským úřadem. Řádný učitelský úřad tvoří biskupové celého světa spolu s papežem a vykonávají ho především pravidelným hlásáním víry. Učitelský úřad uskutečňují biskupové v jednotě s papežem též na všeobecných koncilech, nebo papež sám, když slavnostně (ex cathedra) vyhlašuje dogmatické definice (viz neomylnost papeže, papežský primát).

Katolická církev předává svou? závaznou! nauku víry na základě Kristova pověření? učitelským úřadem. Řádný? učitelský úřad tvoří biskupové celého světa spolu? s papežem? a vykonávají ho především? pravidelným? hlásáním? víry. Učitelský úřad uskutečňují? biskupové? v jednotě? s papežem? též na všeobecných koncilech?, nebo papež? sám!, když slavnostně? (ex cathedra!!) vyhlašuje dogmatické!! definice! (viz neomylnost!! papeže, papežský primát!!).

Kristova církev ve svobodě ducha předává svou pozemskou nauku víry na základě Kristova učitelského úřadu. Řádný církevní učitelský úřad tvoří jáhni, biskupové spolu s hlavou církve Ježíšem Kristem a vykonávají ho hlásáním Božího slova a svým životem v Duchu svatém, životem v souladu s Boží vůlí. Ježíš Kristus jako kněz a učitel si sám z nebeského Chrámu vede celou svou církev a k tomuto účelu využívá omylné a hříšné lidi, které Duchem svatým v pravdě vede. Všichni jsou omylní a všichni zhřešili, proto je vedení Duchem pravdy nezbytné u všech, kteří následují Krista jako cestu, pravdu a život. Vedení Duchem svatým není podmíněno dosaženým vzděláním ani kvantitou intelektu, ale je podmíněno láskou k pravdě a Kristovou milostí. Apoštol Pavel buď všem vzorem a příkladem na cestě k poznání života v Duchu svatém. Kdo žije v Duchu svatém, ten je součástí Kristova těla. Kdo žije v Duchu svatém, ten vytváří církevní jednotu. Kdo žije v Duchu svatém, ten poznal Pána a pozemské učitele již nepotřebuje. Jeho Učitel je Kristus. A k tomuto bodu poznání nechť v pravdě Ducha svatého veškerá pozemská církevní nauka směřuje.


MVII

"Učitelský úřad Kristův v Duchu svatém" | Přihlásit/Vytvořit účet | 27 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Učitelský úřad Kristův v Duchu svatém (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 28. červen 2013 @ 10:45:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Do určité míry se to navzájem nevylučuje.  To co dává Bůh Církvi a prostřednictvím Církve záleží opravdu na Boží lásce a milosrdenství a na našem svobodném rozhodnutí přijmout nebo odmítnout.

Věřím že odmítnout Církev, Svatého otce, biskupy a kněze by nebyl o nic lepší nápad než odmítnout Mojžíše, krále, velekněze , apoštoly a misionáře a proroky všech dob. Od stvoření světa až do konce a ještě se přitom vymlouvat na Boha, který nám je dává.

Jedním z ukazatelů toho jak důležitý je právě učitelský úřad Církve jsou všechny ty protichůdné, nenávistné a zběsilé výklady Bible. Prostřednictvím které nám Bůh říká že si s ní bez Církve neporadí ani člověk dobré vůle, který porozumět chce.




Re: Učitelský úřad Kristův v Duchu svatém (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pátek, 28. červen 2013 @ 16:10:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...nie je možné aby bol neomylný pápež (a učiteľský úrad cirkvi) a zároveň neomylné písmo...
...v rímskom katolicizme je najväčšou autoritou cirkev a je nadriadená písmu...ak niekto poukáže na nesúlad medzi cirkvou a písmom, tak vždy má pravdu cirkev, keďže má učiteľský úrad a pápež je neomylný...
...je to fakt premakané...rímsku cirkev nie je možné kontrolovať ničím a nikým, keďže písmo je podľa RKC produkt cirkvi...každá tradícia je len nepísané písmo a nad tým je svatá rímska cirkev...dokonaká organizácia ktorá má vždy z princípu pravdu, aj keď je v rozpore s písmom...

ivanp



Satanské učení MVII (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 29. červen 2013 @ 13:13:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Náboženský zoufalec zde programově bleje své zvratky proti Kristu. Písmo sv., které je věřícímu lidu předloženou neomylnou autoritou Magisteria, kdy učitelský úřad rozhodl které texty budou a které nebudou součástí Písma sv. má na blití autora MVII, tuto razantní odpověď.

„ Co se týká však vás, Duch svatý, kterého jste od něho přijali, zůstává ve vás a proto nepotřebujete, aby vás nějaký bludař poučoval.“.

A pokud jde o ten zmatený textový blábol, pak zde je jasná směrnice pro členy pravé Církve Kristovi.

KKC

890

Poslání učitelského úřadu je vázáno na definitivní povahu smlouvy, kterou Bůh uzavřel v Kristu se svým lidem; musí jej uchránit před úchylkami a ústupky a zaručit mu objektivní možnost vyznávat bez omylu ryzí víru. Pastýřský úkol učitelského úřadu je tedy zaměřen na bdělost, aby Boží lid zůstával v pravdě, která osvobozuje. Kristus vybavil pastýře pro tuto službu charismatem neomylnosti ve věcech víry a mravů. Toto charisma se může vykonávat několikerým způsobem.

891

 

„Tato neomylnost přísluší římskému biskupovi, hlavě biskupského sboru, z jeho úřadu, když s konečnou platností vyhlašuje nauku o víře a mravech jako nejvyšší pastýř a učitel všech věřících křesťanů, který své bratry utvrzuje ve víře … Církvi přislíbenou neomylnost má také biskupský sbor, když s Petrovým nástupcem vykonává nejvyšší učitelský úřad“ především na ekumenickém koncilu. Když církev prostřednictvím svého nejvyššího učitelského úřadu předkládá něco „k věření jako zjevené od Boha“ a jako Kristovo učení, „jsou věřící povinni … k takovému výroku vnitřně přilnout náboženskou poslušností“. Tato neomylnost sahá tak daleko, jak sahá poklad božského zjevení.




Re: Učitelský úřad Kristův v Duchu svatém (Skóre: 1)
Vložil: rastan (rastander@seznam.cz) v Sobota, 29. červen 2013 @ 16:34:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když se podívám do historie katolicismu tak si nutně musím položit otázku zda tito "apoštolové" měli něco společného s křesťanstvím. Kupování papežského úřadu za peníze, vraždy svých odpůrců, smilstvo, chamtivost, války. Já chápu argumentaci dnešních katolíků, že to už je dávno pryč, ale chybí mi upřímné pokání a skoncování s minulostí. To ovšem nikdy nebylo a nebude, protože by museli dnešní "nástupci" přiznat, že se ty lumpárny děly a to je problém. Nedivím se, že dnešní papež se už přestává líbit některým jeho "bratřím", protože se liší svým chováním od svých předchůdců, kteří rádi žili v přepychu a nechali se obskakovat svým služebnictvem.

Právě ta touha po moci a majetku se stala osudnou ranému katolicismu. Je k zamyšlení, že prvnímu koncilu předsedal pohan Konstantin!

Abych byl spravedlivý, protestantismus není na tom lépe a odklon od původního křesťanství je téměř stejné.

rastan




Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy