Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 240, komentářů celkem: 429556, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 522 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

ivanp
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116479902
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Nedlužím nic!
Vloženo Čtvrtek, 24. prosinec 2009 @ 10:07:48 CET Vložil: Stepan

Kritika bludů poslal Nepřihlášený


Souhlaším s tímto názorem a necenzůruji z něho nic.


 J.M. Pletánek



NEDLUŽÍM NIC!


Znovu, již po několikáté, jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mi, jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu a vypočítávají mi výši mého údajného podílu.

Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mne. De facto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet. Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mne na cokoliv ptal, v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, respektive, zadlužit mne. Pokud je stát

podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená,

že mám být zrušen i já. Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny. Z každých 100 % Kč, které vzdělám, si tento stát vezme 55 – 64 % Kč formou různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění. Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mi stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto cokoliv také již mnohokrát zdaněno cestou od těžby suroviny k finálnímu výrobku a jeho prodeji.

I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mi účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem občanem

energetické velmoci. Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, atakdále. Stát mne připraví zhruba o

tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím a vydělám a tyto prostředky prošustruje, nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však

nestačí, ještě se mne a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky, jako by byl stát jen nějakým bílým koněm zločinecké organizace.

Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mne bere několikrát větší berni, než si panstvo kdy dovolilo vzít od poddaného. Udržuje mne v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mi snad ani nenapadlo z přebytků založit firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval. A teď mi ještě oznamuje jak mne zadlužil, za což pochopitelně nikdo nenese odpovědnost, to udělala údajně nějaká anonymní nezodpovědná finanční, hospodářská celosvětová krize... Kdo ví...možná, že zítra na mne pošle exekutora, aby mi sebral i to poslední, co mi ještě zbylo.





Vážený a milý státe !



   Milá Česká republiko…



                Pěkně mě sereš!


Podobná témata

Kritika bludů

"Nedlužím nic!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 44 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nedlužím nic! (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 24. prosinec 2009 @ 14:21:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
S tímto názorem nesouhlasím. Napsal ho někdo, kdo si neváží toho, že žijeme v míru, máme řadu sociálních jistot, nikdo neumírá hladem a bez lékařské péče. Jsme rozmazlený národ, který nezná pojem vděčnost. Hezké vánoce  




Chybny pohled na problem statniho dluhu (Skóre: 1)
Vložil: Petro v Čtvrtek, 24. prosinec 2009 @ 16:02:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Autor se rozciluje a pritom nemusi. Dluhy statu totiz nejsou dluhy jeho obcanu, stat si nicim jmenem nepujcuje, pujcuje si sam za sebe. To ze se nekdo na statnim dluhu nepodili neni nutne zduraznovat. To fiktivi rozpocitavani statniho dluhu je jen snaha upoutat pozornost, nic vic, zadny pravni ucinek to nema.

Jinak s temi danemi souhlasim, mafiansky zpusob jakym jsou vybirany (procenta ze zisku pod pohruzkou nasili) je nemravny. Nastesti se proti tomu lze castecne branit prevodem zisku do danove rozumnejsich destinaci. Jeste poznamenam, ze vyse dani nema souvislost s statnim dluhem, s vydaji statu ani s tim jak dobre nebo spatne stat hospodari - to si lide malokdy uvedomuji. Stat  se obvykle (cestnymi vyjimkami jsou kupodivu nektere muslimske staty)  snazi vybrat co nejvic muze - bez ohledu na potreby nebo skutecne vydaje.

Pekne Vanoce vsem, kteri je slavi podle gregorianskeho kalendare.



Re: Nedlužím nic! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 24. prosinec 2009 @ 16:34:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Trochu sprostě, ale realisticky napsané. Taky se mi nelíbí, že je u nás v Čechách robota svým rozsahem na úrovni 18. století, kdy bylo v téhle zemi snad nejhůř, t.j. na úrovni 60% času lidí. Myslím, že si lidi tu robotu musí trochu užít, když už si jí vybrali.

  Každý demokratický stát totiž hospodaří tak, jak si vyberou jeho občané - a tenhle způsob žití na dluh je většině lidí u nás zřejmě blízký a nejspíš ještě nějakou dobu bude, tak jednu generaci, než nastoupí ta generace, která to po nás bude muset vyžehlit a které bude rozežraný styl rodičů na obtíž.

 



Re: Nedlužím nic! (Skóre: 1)
Vložil: Chrysostomos (chrysostomos@seznam.cz) v Sobota, 26. prosinec 2009 @ 12:19:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kroutím hlavou nad tím co se tady dočítám. prosím Vás, kdo z Vás tady sedí u počítače za x tisíc, platí si připojení za x set měsíčně, může posílat děti na studie, má plnej žaludek a nikdo nad ním přip práci nepráská bičem má tu drzost se přirovnávat k poddanému v 18. století?
A ti co nejvíc křičí, že je stát obírá, pak první stojí s nastavenou rukou, když jim stát má vydat na tzv. "mají nárok", že?
Další věc je, že se tu někdo ještě chvástá, že na tuto republiku kašle, tady jsem se narodil, tady je má vlast a není mi lhostejné, co se tu děje a pokud budou mít lidi takové postoje jako tzv, cizinec, tak se to tu asi těžko někdy zlepší.



Re: Krize pravdy (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 27. prosinec 2009 @ 09:21:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
        Porovnávat  21. století s 18. století je sice možné. ale rozhodně nedojdeme k tomu, že dřív se lidé měli lépe. Vždyť neexistoval žádný zdravotní ani sociální systém. Lidé dřeli za malou mzdu celý den bez nároku na nějakou dovolenou a  z jejich práce bohatli majitele polí, továren a ostatních výrobních prostředků. Lidé umírali mnohem dříve a stejně tak i děti. Stát vlastně bylo císařství. Až za Marie Terezie se zavedla školní docházka. Atd.


    Chceme-li něco kritizovat. pak kritizujme sami sebe a lidi, že si zvolili takové poslance, kteří myslí spíše na sebe. Oni přece schvalují špatné zákony a doporučují schodkové rozpočty.

Vláda už nemůže nic, leda rezignovat.


    Zadluženost se nemůže nikomu rozumnému zamlouvat. A nejvíc musí být naštvaní ti, kteří platí vysoké daně ze své práce a ze zisku z podnikání. Často však vyskakují ti, kteří do pokladny státu přispěli nejméně.


   Problémem ČR  není příliš vysoké daňové zatížení (složená daňová kvóta dle publikace Eurostatu je v případě ČR 36,2%, což je pod průměrem EU 27). Aviaf jako ekonom by to jistě podložil přesnými údaji. Problémem je to, že stát neumí s tím, co od svých občanů na daních vybere , hospodařit neboli přesněji řečeno páni poslanci neumí navrhnout rozpočet státu tak, abychom se nezadlužovali. Voličům se slibují věci, které neodpovídají tomu, co si můžeme dovolit. Někde se plýtvá a vlivem korupce unikají společné peníze jinam.


Takže ne stát, ale vy paní poslanci, které jsme zvolili, se chováte hloupě a nezodpovědně. Bojíte se lidem říci, že na mnohé věci prostě nebude a nejsou peníze. Nemáte odvahu ukázat na svoje chyby a chybná rozhodnutí.


Vážení, doba je velmi vážná. Stát brzy bude muset snížit důchody, sociální podpory i sociální dávky, více se budeme muset podílet na úhradě zdravotnictví i školného...atd. To vyžaduje od lidí kázeň, uvědomění, pokoru..... Udrží se tato společnost v klidu ?

Chybí finanční vzdělanost mnohým lidem. Děti ve školách si myslí, že  peníze stačí jen vytisknout.  Vůbec si neuvědomují, jak se tvoří jejich hodnota. A bohužel si to neuvědomují ani mnozí dospělí. Důchodce se rozčiluje nad 30 korunami za lék, ale hodnota léků, které spotřebuje i několikrát překračuje jeho důchod.  Každý se rozčiluje a myslí si, že je okrádán. Žádný politik, však nemá odvahu říct lidem, jak to je.


Pravda, pravda..................... to potřebují lidé vědět a hlavně ji přijmout, porozumět  a učinit opatření k nápravě.


Spějeme nejen do ekonomické, ale především morální krize, ze které vzejde něco..........!!!!!.











Re: Nedlužím nic! (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 29. prosinec 2009 @ 10:15:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím si, že problém rozčilování se a kritiky našeho státu vyplývá z neznalosti a také z nevděčnosti. Letos jsme měli všichni rovnou procentuální daň. To je dost spravedlivé, ale pravděpodobně se tím snižuje příjem do státní kasy. Progresivní daň, kterou by nejraději zavedli levicově orientované strany, však existuje ve většině bohatých států. Německo, Rakousko, Belgie apod.  mají progresivní daně 45 až 50 %. V Mexiku zase nejnižší daně na světě, takže čistá mzda se moc neliší od hrubé. Pak ale se každý občan v nemoci, bez práce i ve staří musí spoléhat hlavně na sebe. V bohatých zemích, kde je progresivní daň, cítí s těmi chudšími tím, že je pro ně zavedena nulová daň, pokud nepřevyšuje určitý roční příjem. Něco podobného, jako jsou u nás odečitatelné položky.

V našem státě je počet chudých snížen výrazně štědrým sociálním systémem. Díky tomu máme nejnižší počet chudých v EU.

Poměrně hodně platíme na zdravotní a sociální pojištění. A to zase především ti, co mají velké příjmy díky vysokému stropu, který máme nejvyšší v Evropě. Kdo však nejvíce marodí a odčerpává prostředky rozhodně nejsou ti, co tam přispívají nejvíce. Ti jsou nevíce biti tím, jak nízké mají nemocenské vzhledem ke svým platům ( kromě poslanců ). Znám plno lidí, kteří odčerpávají sociální dávky, ale pracují na černo. Šedá ekonomika je další náš problém díky mírným zákonům. V cizině by za takové jednání byly vysoké tresty.

Pokud sedneme k internetu začneme studovat statistiky, k čemuž mne poučil již dříve Aviaf, tak se dozvíme mnoho věcí.

A hlavně si uvědomuji, že ten náš stát zase není tak špatný, abych na něj nadával. Důvod rozčilovat se mají hlavně ti, kteří do státní kasy přispívají nejvíce, a těch je nejméně.

Z čeho mám obavy, je nerozumná levice, která chce jen rozdávat a rozdávat.  Pak dalším problémem je korupce a přiživování se na státě.

Pořád však patříme k té nejbohatší méně početné skupině, která se má velice dobře v porovnání  s většinou lidstva ( Afrika, Jižní Amerika, Asie..)


Takže, státe, co mně se--   jsou ti, které jsme si zvolili  a kteří dělají nemoudré zákony a ženou nás ke krachu.










Zajímavý názor související s tématem (Skóre: 1)
Vložil: JanMiloslav v Středa, 13. leden 2010 @ 14:17:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Můj novoroční projev k spoluobčanům
 
31. prosince 2009
 
 
Rok 2010 nám dává velkou šanci změnit naši zem k lepšímu.
 
Doufám, vážení spoluobčané, že to spolu také uděláme. Všichni buď volíme, nebo necháme ty ostatní, aby rozhodli za nás. A pak necháme vlády a poslance, aby posouvali naši společnost dál a dál k paskvilu, který si naprostá většina občanů nepřeje. Dovolte, abych to doložil.
 
1. Za posledních 10 let schválili poslanci v průměru 111 zákonů ročně. Nikdo není schopen se řídit zákony v takové smršti změn. I průměrný blbec tohle pochopí. Zákony proto u nás nemohou být a také nejsou respektovány. Není to většinou vinou občanů ani podniků. Námi volení zástupci lidu zjevně nejsou průměrnými blbci, protože tohle nechápou. A jestli to chápou, proč to proboha deset let dělají? Zbláznili jsme se my, nebo oni?
 
2. Námi zvolení zástupci lidu vytvořili za posledních 15 let dluh v hodnotě přes bilión Kč. Nemyslící novináři občanům vnucují myšlenku, že mají podíl na tomto státním dluhu a vypočítávají výši osobního podílu každého občana na téhle sekeře. Důrazně říkám, že jako občan jsem si na státní dluh nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Žádná politická strana neslibovala ve volbách, že mne zadluží. Stát však říká, že mne zadlužil a učiní tak i v budoucnu. Tohle chápe myslící část občanů, a přesto nevyrazí do ulic, ani dveře s volenými zástupci. Nezbláznili jsme se?
 
(Přitom tento dluh by měl být naúčtován podílově všem stranám, které tomuto státu vládly a dluh vytvořily nebo schválily v parlamentu deficitní rozpočty.)
 
3. Přišla světová finanční krize. Duševně zdravý občan chápe, že nemůže pořád utrácet víc, než činí jeho příjmy, aniž by přišel exekutor. I průměrný blbec chápe, že přijde-li o příjmy, rodina bude muset změnit životní styl alespoň na dobu, než si dostatečné příjmy znovu zajistí. Žádná změna životního stylu státu se ale přesto nekonala, ačkoliv o velkou část svých obvyklých příjmů přišel v roce 2009 a přijde v roce 2010. Je to jako kdyby otec, který přišel o příjmy, řekl "Utrácet budeme, děti, stejně" a maminka dodala "A přidáme si na kapesném". Nicméně přibližně tohle udělala naše vláda v prosinci 2009 a parlament k tomu řekl: "Jo, a navíc každému zvýšíme kapesné!" A my občané jsme to nechali být. Ale budeme se detailně zajímat o to, kdo s kým a kam jede na dovolenou. Nezbláznili jsme se?
 
4. Žijeme v prostředí křesťanských hodnot v přístupu k slabým a bezmocným. Chápu potřebu se postarat o tyto osoby, nemohou-li se o ně postarat jejich rodiny. Místo aby nechali peníze a péči o příbuzné rodinám a starali se jen o opravdu nemohoucí a potřebné, vytvořili naši politici daňový systém, ve kterém seberou maximum peněz těm, kteří je vydělali, a přesunou je těm, kteří jsou připraveni je utratit. Samozřejmě, že to vymysleli proto, aby je "obdarované" masy za to volily, žádnou jinou logiku to nemá. Příčí se zdravému rozumu, aby se stát místo nás staral o potřebné příslušníky naší rodiny. Příčí se zdravému rozumu, abychom dávali sociální příspěvky těm, kdo si vydělávají (často více než průměrný pracující) prostitucí, krádežemi či vlastním podnikáním nebo zaměstnáním načerno. Nejenže si to necháme líbit, my bychom tvůrce tohoto režimu dokonce znova zvolili, jak ukazují průzkumy. Nezbláznili jsme se?
 
5. Z každých 100 Kč, které vydělám, si tento stát vezme cca 50 Kč formou různých typů zdanění. Námi zvoleným zástupcům lidu to ale k rozdávání nestačí. Postavím-li z již zdaněných příjmů dům, zaplatím daň z nemovitosti. Až ten dvakrát zdaněný dům zdědí moje děti, zaplatí dědickou daň. Když ho prodají, zaplatí daň z převodu nemovitosti. Stát si tak na výsledky mé práce hrábne čtyřikrát. Dám-li z již zdaněných příjmů někomu dar (např. sociálnímu ústavu), zaplatí tento darovací daň. Mám pokračovat, nebo už si také kladete otázku: Nezbláznili jsme se?
 
6. Někteří jste pronesli poznámku, abych pokračoval. Platíme téměř nejdražší elektřinu v Evropě (občané i podniky), ačkoliv ČR je energetickou velmocí a její dominantní energetický podnik je majoritně vlastněn státem. Vydali jsme zákon, podle kterého musí být povinně vykoupena elektřina z neefektivních obnovitelných zdrojů za cenu až 12 Kč/kWh, zatímco z elektráren ČEZ stojí elektřina běžně 1,30 Kč/kWh. Podpora neefektivních výrob elektřiny nás bude stát v roce 2010 cca 7 miliard Kč, vše pěkně schováno v ceně elektřiny, kterou platíme. Český stát platí z našich daní za kilometr silnice dvakrát tolik, co jinde v Evropě. Mám ještě pokračovat, nebo už si i Vy kladete otázku: Nezbláznili jsme se?
 
7. Městské policie vznikly za naše daně s cílem mít bezpečné prostředí okolo sebe, znát svého policistu, který zná svůj rajón a zasáhne v něm slovem nebo činem, bude-li třeba. Víte, jak vypadá policista, který má na starosti vaše okolí, nebo dokonce jak se ten ochránce bezpečnosti vaší rodiny jmenuje? Teď vás asi napadlo, jestli jsem se nezbláznil já. Jedinou viditelnou snahou těchto mužů zákona, kterou jsem já zaznamenal, je shánění peněz pro obecní pokladny za dopravní přestupky, a to v naprosté většině na místech, která pro bezpečnost občanů nejsou kritická. Tady máme možnost jako občané rychle přimět zastupitelstva, aby městské policie konečně začaly dělat to, k čemu si je platíme, ale neudělali jsme to. Necháme si to prostě líbit. Nezbláznili jsme se?
 
Přeji vám, vážení spoluobčané, abyste našli v roce 2010 především sílu postavit se proti takovému vývoji naší republiky. Přeji vám, aby 50 % výsledků Vaší práce už nikdo nerozkulačil.
 
Věřím spolu s vámi, že pokud znovu zachvátí náš parlament virus rozdávání z Vašeho, hlavní hygienik nařídí preventivní vybití celého stáda.
 
Váš
Pavel Antonín
(NP 31. 12. 2009)
 
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-muj-novorocni-projev-k-spoluobcanum-fuk-/p_spolecnost.asp?c=A091230_104517_p_spolecnost_wag
 



Stránka vygenerována za: 0.45 sekundy