Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16684, komentáře < 7 dní: 499, komentářů celkem: 432795, adminů: 60, uživatelů: 5256  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 399 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
118977022
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Trámy v očích
Vloženo Sobota, 12. prosinec 2009 @ 17:51:29 CET Vložil: Stepan

Etika poslal Mikael


V Los Angeles zvolili lesbičku anglikánskou biskupkou

7.12.2009 ČTK/

 
Episkopální diecéze města Los Angeles zvolila za svou novou pomocnou biskupku Mary Glasspoolovou, která otevřeně přiznává svojí homosexuální orientaci a od roku 1988 žije společně se svojí družkou. Jedná se o druhý podobný případ v anglikánském společenství, které je již hluboce rozděleno kvůli prvnímu homosexuálnímu biskupovi, uvedla dnes agentura AP. Druhá žena v 114-leté historii diecéze
Do svého úřadu byla Glasspoolová zvolena v sedmém kole hlasovaní. Je teprve druhou ženou v 114-leté historii diecéze, které se podařilo získat podporu volitelů pro funkci biskupa. Hlas ji odevzdalo celkem 153 duchovních a 203 laiků, její protikandidát reverend Irineo Martir Vasquez, obdržel 87 hlasů a 177 od laiků. K vítězství bylo nutné získat 123 hlasů od diecézních duchovních a 193 mezi laiky.

 
"Jsem velmi vzrušená budoucností celé episkopální církve a vidím diecézi Los Angeles jdoucí po cestě do takové budoucnosti," řekla po svém zvolení Glasspoolová. "Ale v tento okamžik, chci znovu říci, děkuji vám a děkuji našemu milujícímu a překvapujícímu Bohu, že jsem. Těším se na nadcházející měsíce, lepší poznávání vás všech, a společně vytváření Těla Kristovo pro svět," doplnila. K potvrzení do funkce, ve které by s dalšími pomocnými biskupy pomáhala hlavnímu biskupovi diecéze, ještě potřebuje souhlas většiny diecézí v USA. Již její sobotní vítězství však potvrzuje, že episkopální církev, která je americkou odnoží anglikánské církve, trvá na své otevřenosti vůči homosexuálům, přestože to jiní anglikáni odmítají. V případě konečného zvolení biskupka předsedající episkopální církvi Katharine Jeffertsová Schoriová uvede Glasspoolovou do úřadu v Los Angeles 15. května příštího roku, poznamenala AP.Arcibiskup Williams: Vyvstávají velmi závažné otázkyVolba vzbudila celou řadu reakcí například Giles Fraser, kanovník katedrály svatého Pavla v Londýně a jeden ze zakladatelů liberálního hnutí Inclusive Church výsledek označil za "další hřebík do rakve křesťanské homofobie." Naopak reverend Rod Thomas z konzervativní evangelikální skupiny Reform řekl, že byl výsledkem "hluboce zahanben".
Na volbu reagoval i canterburský arcibiskup Rowan Williams: "Vyvstávají velmi závažné otázky, nejen pro episkopální církev a její místo v anglikánském společenství, ale i pro společenství jako celek." Upozornil tak na roztržku ve světové anglikánské církvi, která  vznikla již v roce 2003, kdy episkopální církev zvolila homosexuálního kněze Gene Robinsona za biskupa v americkém státě New Hampshire.
Skupina episkopálních konzervativců se po zvolení Robinsona oddělila a vytvořila konkurenční církev, kterou nazvala anglikánskou církví Severní Ameriky. S pomocí některých anglikánů v Británii se snaží o to, aby novou církev uznal právě nejvyšší duchovní představitel anglikánů, arcibiskup z Canterbury. Bodem sporu je stále také někdejší rozhodnutí kanadské církve žehnat svazkům věřících stejného pohlaví. Zcela jasno není ani kolem svěcení žen, především do vysokých funkcí. Anglikánská církev již dlouho umožňuje svěcení žen za kněze, ale za biskupy tomu tak nebylo a dosud to není běžné. V posledních letech se dokonce hovořilo o tom, že by situace mohla vést až k rozpadu světové anglikánské církve a rozkolu mezi křesťany. Anglikánská církev má ve světě podle odhadů 77 milionů členů, z toho asi 25 milionů v Anglii. Vzhledem ke své volnější struktuře nemá anglikánská církev jednu hlavu, jejíž rozhodnutí by byla pro všechny závazná, jako je tomu u římskokatolické církve v čele s papežem.
Zdroj: christnet.cz
Tak tohle už nejsou třísky, ale pořádné trámy... :-0
40  Tak jako se tedy sbírá plevel a pálí ohněm, tak bude i při skonání věku. 41  Syn člověka pošle své anděly, ti vyberou z jeho království každé pohoršení a každého, kdo se dopouští nepravosti, 42  a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.43  Tehdy spravedliví zazáří jako slunce v království svého Otce. Kdo má uši, slyš!“

Podobná témata

Etika

"Trámy v očích" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Trámy v očích (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Sobota, 12. prosinec 2009 @ 18:50:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Som zvedavy ako bude pomocna biskupka vysvetľovať následovné části Písma:

3 Moj.20,13  A človek, ktorý by ležal s mužským pohlavím, tak ako sa líha so ženou, obidvaja spáchali ohavnosť, istotne zomrú; ich krv bude na nich.

Rim.1,21  Pretože poznajúc Boha neoslavovali ho jako Boha ani mu neďakovali, ale zmárniveli vo svojich myšlienkach, a zatemnilo sa ich nerozumné srdce,
22  hovoriac o sebe, že sú múdri, stali sa bláznami
23  a zamenili slávu neporušiteľného Boha za podobnosť obrazu porušiteľného človeka i vtákov i štvornohých tvorov i zemeplazov.
24  Preto ich tiež aj Bôh ta vydal v žiadostiach ich srdca do nečistoty, aby prznili svoje telá medzi sebou,
25  jako takí, ktorí premenili pravdu Božiu na lož a radšej sťa Boha ctili a bohoslúžili stvoreniu než Stvoriteľovi, ktorý je požehnaný na veky. Ameň.
26  Preto ich Bôh vydal do hanebných náruživostí, lebo aj ich ženského pohlavia osoby premenili prirodzené používanie seba na také, ktoré je proti prírode,
27  a podobne aj mužského pohlavia osoby opustiac prirodzené používanie ženy rozpálili sa vo svojej hriešnej žiadosti navzájom naproti sebe, mužovia s mužmi páchajúc hanebnosť a odplatu, jaká bola treba za ich šialený blud, dostávajúc sami na sebe.
28  A jako neuznávali za hodné a potrebné mať Boha v pravej známosti, tak ich aj Bôh vydal v neosvedčenú myseľ prevrátenú, aby robili to, čo sa nepatrí,rudinec - budď zavolá na argumentační výpomoc od metodistů aviafa anebo (Skóre: 1)
Vložil: garwin (garwin@seznam.cz) v Pondělí, 14. prosinec 2009 @ 08:55:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
jinak. Řekneme, že zde Písmo nemluví o dobrovolném soužití homosexuálů za vzájemného souhlasu. Tudíž, když nemluví, tedy povoluje. :-))) Dále: Starozákonní zákaz homosexuality v originálním hebrejském znění zabývá výhradně kultickou homosexuální prostitucí provozovanou v chrámech pohanských božstev, čili: dnešní moderní homosexuální praxe ve vztahu dvou lidí stejného pohlaví Písmo neřeší, tudíž: povoluje. :-))) No a zakončíme to objevem bývalého katolického kněze z USA Daniela Helminiaka( kniha Homosexualita v Bibli), že Pán Ježíš proti homosexualitě nic neměl. To dovodíme z toho, že uzdravil setníkova otroka. řecké slovo použité v originále oním setníkem zní tak nějak jinak a jak všichni víme, nebylo nic divného na tom, že setníci běžně souložili se svými otroky. Pán Ježíš to samozřejmě věděl a bylo mu to líto, že homosexuální soulož je znemožněna nemocí sluhy a tak uzdravil onoho sluhu - chlapce, aby sexuální vztah římského vojáka a jeho sluhy mohl nerušeně pokračovat. Tudíž vtělený Bůh skrze zázrak uzdravení legitimizuje homosexualitu, tudíž: povoluje. :-))) Něco nejasné? :-))))Re: Trámy v očích (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 14. prosinec 2009 @ 10:28:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pan arcibiskup z Canterbury je jedním z duchovních který se nedávno rozhodl ukončit rozkol a oslovil pana papeže. Důvodem bylo právě svěcení homosexuálních svazků a "duchovních".  Je mi upřímně líto poctivých evangelíků že se musí rozhodovat právě za takových okolností. Byl bych moc nerad aby v nás viděli jen menší zlo a jednali bez radosti. Katolíci z nich mimochodem pro případné rejpaly nebudou. Svou identitu si zachovají obě strany.Stránka vygenerována za: 0.38 sekundy